Agresivní kočka

Od: Datum: 16.11.12 11:47 odpovědí: 9 změna: 17.11.12 11:01

Dobrý den,

máme kocoura , rasa Radgoll, je jí 1 rok a 2 měsíce. není vykastrován.
Byl přítulný a hodný. Včera jsem ji vzal jak normálně do ruk a k tělu ( možná ji to zabolelo ) a zamňoukala tak jsem ji pustil a on začal z níčeho nic byt agresivní a utočila hlavně po rukách a když jsem šel vedle ní tak do noh, ale hodně agresivně, žádná hra. Jednou jsem ho placl že to nesmí ale akorát jsem dodrápanej a raději to už nedělám, protože nevím co s tím. Myslel jsem že se sklidní přes noc, rano byl v pohodě i jsem ho mohl pohladit, ale za hodinu už znovu byla agresivní.
Děkují za informace co mám dělat.
s pozdravem
Jelínek

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.12 12:10
avatar

Dobrý den. Kočky jsou nevyzpytatelné a náladové. Je třeba mít neustále na paměti, že kočka je lovec. Je-li kočka rozrušená, je lépe nechat ji v klidu. Při hlazení a mazlení s kočkou je dobré sledovat, kdy jí toto počínání přestává být příjemné (mrská ocasem, přikládá uši k hlavě). Pak je na místě dát jí pokoj, nechat jí v klidu. Fyzické tresty a křik způsobují jen větší strach a tím i silnější agresi kočky. Pokud už k agresi dojde, je nejlepší hned odvrátit pozornost kočky k něčemu jinému např. zatleskat, zasmát se, hodit nějaký předmět na zem, otevřít ledničku, zašustit pytlíkem atd. Klidné chování kočky odměňujte a nedávejte příčinu k útokům. To, co se Vám zdá třeba jako hra, kočka bere úplně jinak.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.11.12 12:18
avatar

To je přesně důvod, proč kočku nebrat. Kočka je nevyspitatelná, je svá, nedá se většinou vychovat. A je náladová a člověk aby se pak z toho zblánil. Mám rád kočky, když jsou to "flegmouši" a nechají se mazlit. Ale jak je nějaká kočka agresivní, má to u mě špatný. S takovou se mazlit nehodlam a ani to nehodlam zkoušet. Taková kočka by se měla vzít a vyhodit za dveře. Ať se buď chce vrátit a nebo ať si klidně vezme nohy na ramena a jde o dům dál.

Moje rada, nechte kocoura nějaký čas být. Vůbec se o něj nestarejte. Samozřejmě jídlo a kočkolit obstarat, ale nechat ho být. On buď přileze a nebo když ne a bude to jen horší, tak na balkon s nim.

Možná mě teď budete kamenovat, ale tohle všechno mám ze své zkušenosti. U babičky na vesnici jsem si s kočkama hrál do nekonečna. Koťata, březí kočky, smečky, kočka na půdě, ve stodole, vude. A vždy super mazlíci. Jen jedna (přišla buhví odkud) to schytala. Nechtěla si hrát, byla agresivní, tak jsem jí ukázal, že k nám lézt nemá a byl klid. A pak taky zkušenost s lidmi, kteří mají kočku v paneláku a myslí si, že jí vychovají jako psa nebo nedej bože dítě. Takže kočka má domácí vězení, na zimu obleček, venčit jí ven chodí na vodítku a zkouší na ní sedni lehni. Kravina! Na kočku tohle neplatí a když se do toho nutí, tak jde tvrdě proti ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 16.11.12 13:02

Ragdolla těžko bude někdo vyhazovat z baráku, jako vesnickou micinu zadarmo. Někdo kočkám zkrátka nerozumí a pak by je neměl mít, protože jim nelze vnutit svůj názor, lze je jen milovat a tolerovat. Jestli kocour není na chov, měl by být vykastrovaný. Pokud je sám a lezou na něj touhy, není se čemu divit, že je agresivní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.12 16:23
avatar

obávám se, že vaše rada - cituji: "nechat ho být. On buď přileze a nebo když ne, tak na balkon s ním" nebude fungovat. Kočce vůbec nevadí, když si jí nevšímáte, nebere to jako trest a v žádném příipade "nepřileze" - kočka opravdu není pes...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.12 12:41
avatar

Co dělat? Kočku nebo kocoura nikdy nebít. Jednak že kočky mají práh bolesti hodně vysoko, takže na ně bití neplatí a za druhé, kočky jsou pořád ještě šelmy. Jak si kočku znepřátelíte, jde do boje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.12 15:59
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.12 16:29

Ahoj, třeba si tvoje kočka prochází zastydlou pubertou. Nebo se jí něco stalo, mohla někde být? Něco co by jí vyděsilo?.. Rozhodně chovej se k ní hezky a snad to přestane. Místo mazlení si s ní můžeš hrát, jestli bude chtít. Až bude unavená, tak jí můžedš zkusit hladit, ale bacha kdyby se jí to nelíbilo, tak raději přestaň. Snad se brzy všechno vyřeší. Mám taky kočku a ta takhle taky bláznila, ale teď už je to fajn. Takže mám pocit, že to byla jen puberta. No nevím. Přejem Vám hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.12 16:30
avatar

Možná to má souvislost s tím, že váš kocourek dospěl. Jak už tu padlo, kočky jsou lovci a podle povahy - některé to mazlení zkrátka neláká a raději se perou. Např. naše kočka. Přijdu domů, ona přijde ke mně, lehne si přede mě na záda na zem a začne se protahovat, mňoukne, ať si jí všímám a když ji pohladím, vystartuje po mé ruce nebo mě kousne. No, a když je v takovéhle náladě, tak ji zkrátka nechám být, ale ona se převaluje, protahuje, provokuje - takže asi to je její forma hry, ale pro mě bolestivá, takže si jí nevšímám. A jindy má "mazlivou" - přijde se pomuchlovat a nastavuje hlavičku, ale jen chvíli, a že by přišla, usadila se mi na klíně a předla, to neznám. Já myslím, že co kočka, to jiná povaha, a váš kocourek právě dospěl a tak se možná začíná projevovat jinak, než když byl mazlivé kotě. Prostě kočky - těm asi nikdo neporozumí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jozef111*
Datum: 17.11.12 11:01

Musíte se rozhodnout, zda chcete mít přítulného kastráta, nebo přírodní šelmu. Kocour je dospělý, celá domácnost včetně Vás je jeho panství a nesnese být jakkoli omezován. Chcete-li být s ním zadobře, musíte ho maximálně respektovat, nebo - kastrace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.