Náš pes poranil zkrz plot sousedova psa

Od: Datum: 10.03.16 22:05 odpovědí: 13 změna: 13.03.16 15:54

Dobrý den , máme problém. Utekla nám ze zahrady fena, když jsme vyjížděli ze vrat. Stalo se to v boční ulici kraji vesnice. Sousedi pak přišli, že jim naše fena skrz plot kousla jejich ročního čistokrevného psa do čumáku. Byli na šití, dostal antibiotika a prý bude třeba plastiky čumáku. Nikdo to neviděl, jen jedna sousedka zaslechla řev a spatřila tam naši fenu. Oba psi jsou stejně velcí. Najednou se dozvídáme, že postižený pes je určený na výstavy. Jedni říkají, že si takový exemplář měli líp zabezpečit lepším plotem, jiní tipují, kolik si máme nachystat na odškodnění a jestli lze uplatnit pojištění odpovědnosti za škodu jiného člena rodiny, než je napsaný majitel v očkovacím průkazu feny? Máme po náladě a jen tak se to nespraví. Protože napravit sousedské vztahy, to bude nejhorší. Zažili jste něco takového? Jak jste to řešili? Je to s tím plotem argument? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.16 22:12
avatar

No pokud Váš pes pokousal sousedovic psa a navíc na jejich pozemku je jasná Vaše vina. Máte mít psa vy zabezpečeného. Že nemá soused plot je jeho věc. Váš pes šel na cizí pozemek, kde útočil, teda jestli jsem to z popisu správně pochopil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.16 22:28

Pes vám utekl a vina je na vás. Pojištění v běžném životě je na domácnost a vztahuje se na všechny členy domácnosti. Zkontrolujte, jestli se vztahuje i na chov psa. Jestli ano a budou po vás uplatňovat náhradu škody, nahlaste to pojišťovně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: martinkas
Datum: 10.03.16 22:48

Upřesnění: Náš pes nevnikl na cizí pozemek! Byl na ulici a kousl sousedova psa pod plotem nebo v mezeře mezi sloupky plotu a branky.Setkali se čumákama skrz plot.

Datum: 11.03.16 05:24

Nemá cenu se hádat, váš pes nebyl na vodítku (utekl) a poranil jiného psa. Pokud máte sjednané pojištění odpovědnosti, tak to platí i na psa a pojišťovna to uhradí. Nyní se spíš snažte napravit ty sousedské vztahy - takže dojděte za majiteli toho psa a omluvte se. Asi bych jim rovnou řekla, že to půjde přes pojišťovnu a proto bude potřeba předložit účty od veterináře.

Jako chovatele mi trochu zaráží, že již nyní (hned po úrazu) vědí, že bude potřeba plastika čenichu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.03.16 07:17
avatar

Přečetla jsem si dosavadní odpovědi a ta ud ®tigra, ta se mi líbí nejvíce. Každičké slovo. *palec*


doplněno 12.03.16 07:05:

Martinkas, to je možné. Ale to co píše Tigra, to je jediné možné řešení pro to, aby byl zachován mír. Že se nebaví jen tak, to není argument. Pokusili jste se? Nebo se tváříte jakože za nic nemůžete? Je vám proti srsti omluva, uznání chby a snaha o nápravu? *hej*Pokuste si představit, že jejich pes pokousal toho vašeho. Představte si čekárnu na veterině, s krvácejícím psem, uspání, šití, placení, cestu domů, probouzení, blinkání a k tomu všemu majitele kousavého psa, který se tváří otráveně jak hadí zub. *sok*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: martinkas
Datum: 11.03.16 20:14

Oni jsou to poněkud vykutálení sousedi, kteří se s námi navíc jen tak nebaví...

Datum: 13.03.16 15:54

To je jedno, zda vnikl na cizí pozemek nebo ne. Za svého psa odpovídáte za všech okolností.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.16 22:32
avatar
Jo proto jsem mel i pojisteni odpovednosti na psa. Staci kdyz utece , skoci pod aute a ten to kajsi strhne do prikopy a je to...
Nevim na co se chcete vymlouvat , pes utekl vam a poranil druheho psa...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 10.03.16 22:34
avatar

Pokud to nahlásí na polici a škoda bude větší než pet tisíc, může to dojít až k soudu. Nám jeden vlčák pokousal psa a překousl mu packu pod pravým ramením kloubem. Nahlásili jsme to na polici, řešila to státní policie, operace stála 15 tisíc a vše jsme dostali zaplaceno v hotovosti na ruku na základě vystavených účtú z veteriny. Vlčák byl volně bez vodítka a bez obojku a náš byl na vodítku, takže vina majitele vlčáka. Je to už před 7 lety a oba psi, vlčák i ten náš jsou již za duhovým mostem...


doplněno 10.03.16 22:54:

Vlčák pokousal našeho venku, na věřejném pozemku. Takže pokud byl Váš bez vodítka a běhal volně mimo Váš pozemek a poranil druhého psa, bude vina na vašem psíkovi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 10.03.16 23:05

Zdrhnul vám pes a pokousal jiného. Za svého psa odpovídáte = je to vaše vina a máte odpovědnost za škodu. Buď máte pojistku nebo to zatáhnete ze svého.

Plot není žádný argument, svého psa si musíte zabezpečit vy.

Omluvil bych se a bez keců bych zaplatil škodu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xaver
Datum: 11.03.16 03:14

Zatloukat, zatloukat, nikdo to neviděl a že tam byl váš pes - byl určitě váš?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.03.16 19:52
avatar
Připojištění psa k pojistce mě jestli se nepletu stojí asi stovku ročně. Tu jste evidentně ušetřili a teď je pozdě bycha honit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 10:48

xaver. Vás bych teda chtěla mít za souseda. Ta Vaše rada, to je naprostá ubohost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.