Krytí kočky

Od: Datum: 07.03.16 16:25 odpovědí: 1 změna: 07.03.16 19:27

Dobrý den,hledám naší britské modré kočičce ženicha za účelem krytí.Kočka to bude absolvovat poprvé a kocour který by se mi líbil taky poprvé. A tak bych potřebovala vědět zda není lepší najít kocoura který ma zkušenosti s krytím protože se krytí platí a ještě povezu kočku autem bůh ví kam,nebot u nas ve městě prostě brit ke krytí není.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 07.03.16 19:27

Ajaj, tady jde o plození koťat bez jakýchkoliv znalostí a bez PP. Abych nebyla jen za rýpala, pak ano, je lepší zvolit kocoura, který již krýt umí a kočka se za kocourem odváží zhruba 2. den říje a několik dní si tam pobude.

A teď musím varovat. Jistě znáte nemoci FeLV, FIV a FIP a kočka i kocour jsou na ně negativně testovaní případně očkovaní, krom tedy základního očkování. Jistě je kočce minimálně 12měsíců, to abyste neporušila předčasným krytím zákon na ochranu zvířat proti týrání. Jistě mají kočka i kocour, případně jejich předci genetický test na PKD - polycystycké onemocnění ledvin, které je nevyléčitelné a v populaci britských koček je. Jistě jsou kočka i kocour pravidelně sonograficky testovaní na HCM - ztluštění srdeční stěny, které v populaci britských koček prostě je a umírají na něj. Z ničeho nic, z čistého zdraví se kočka udusí přes zdraky majitele, aniž by jí stačil pomoct alespoň euthanasií. U britských koček zatím genetický test není, ten je jen pro mainské a ragdoly, takže u všech ostatních postižených plemen nezbývá, než dělat pravidelně asi tak každý rok sono srdce. Jistě máte tušení o krevních skupinách, které nejenom u britských ale i u jiných plemen jsou různé skupiny a víte, jakou krev má kočka i kocour a že jejich krevní skupiny jsou kompatibilní. Protože jestli nejsou, pak koťata bez správné péče umřou. a tou správnou péčí je, že je nenecháte několik prvních dní napít mateřského mléka, ale buď seženete kojnou kočku, nebo budete několik prvních dní odchovávat uměle, tedy krmit náhražkou co 3 hodiny ve dne v noci a kočka bude buď oddělená, nebpo bude mít na sobě košilku, aby koťata od ní nemohla sát. Pak ale může nastat problém se zatvrdnutím mléka.

Prosím, než se do toho pustíte, aspoň si pročtěte internet a FB, je toho plný, v češtině i angličtině.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.