Hnědá věc na přirození osmáka

Od: Datum: 05.03.16 10:17 odpovědí: 3 změna: 29.03.16 23:36

Dobrý den, nevím co to je ale můj osmáčí klučík má něco hnědého na přirození. Místo toho aby měl normální růžové přirození, má tam od půlky jakoby novou pokožku celou hnědou. Nevím co to je už jednou to měl a nějak se toho zbavil a teď to má zase. Nevíte co by to mohlo být díky


doplněno 05.03.16 11:13:

ještě chci doplnit že si to zkouší sundat a odlupuje se to.


doplněno 05.03.16 12:22:

Už si půlku sundal, ale nevypadá to moc dobře.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.16 12:47

něco z tohohle?

u samců:

Vyhřeznutí penisu
Vyhřezlý penis bývá často poraněn kousnutím nebo pohybem ve voliéře a následně se zanítí. Je nutná návštěva veterinárního lékaře, který obvykle předepíše chladivé a protizánětlivé masti.
"Kroužek" na penisu
Někdy zůstává vylínalá srst držet na sliznici penisu a po určité době vytvoří tzv. kroužek. Slepené chlupy velmi pevně stahují penis, vzniká proto opakovaná a silná erekce. Kroužek je třeba z penisu odstranit. Pokud se na tento úkol necítíme, požádáme raději veterinárního lékaře, aby odstranil kroužek on. Porodní komplikace Při špatné poloze mláděte, ale i při porodu velkého nebo mrtvého mláděte může dojít k porodním komplikacím. Porod se zastaví, mládě nevychází z porodních cest, i když samička má porodní stahy. V těchto případech je nutná okamžitá návštěva u veterinárního lékaře, který jí pomůže. Nikdy se nesnažme pomoci při porodu sami, mohli bychom napáchat velké škody. Porodní komplikace nebývají u osmáků příliš časté. Při větším počtu mláďat se může stát, že trvá porod déle a samička mezi jednotlivými mláďaty odpočívá - toto chování si nesmíme plést s porodními komplikacemi a samičku odvážet. Obecně je třeba říci, že není vhodné samici během porodu vyrušovat (třeba i neustálým sledováním), podobné příčiny mohou průběh porodu pozastavit.

pokud jde o samičku, je možné, že to bude toto:

Výhřez dělohy
Při porodních komplikacích a silných porodních stazích někdy může dojít při porodu nebo těsně po něm k vyhřeznutí dělohy. Z pohlavního otvoru samičky vystupuje narůžovělá hmota - děloha. Je třeba zabránit jejímu znečištění a poranění - přemístíme okamžitě samičku do čisté nádoby bez podestýlky a co nejrychleji jedeme k veterinárnímu lékaři. Veterinární lékař provede repozici dělohy a doporučí následnou léčbu. Ne vždy bývá léčení úspěšné. Při výhřezu dělohy je možné doporučit kastraci samice nebo amputaci vyhřezlé dělohy, tyto problémy se totiž obvykle opakují a proto je lepší jim preventivně zabránit. Potíže s výhřezem dělohy jsou u osmáků sporadické.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annaa
Datum: 05.03.16 14:29

Zřejmě tam byl a nebo ještě je kroužek z chlupů. Vysunutý penis se potom nemůže zasunout zpátky a kůže odumírá. Snad je to jen kůže, protože takto může odumřít i celá přiškrcená a nezasunutá část penisu a pak je nutná amputace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 21:13
avatar

Veterinář! Na co čekáte?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.