Kolik stojí inseminace

Od: Datum: 02.03.16 18:13 odpovědí: 6 změna: 04.03.16 09:23

Dobrý den, kolik přibližně stojí inseminace psů?

Děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.16 16:58
avatar

Nevím, ale když nikdo neodpovídá, zajímalo by mě, proč to chcete vědět. Jakože milovaného pejska a pak milovanou fenečku vystavíte takovému traumatu? Proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 17:55
avatar

Cena se dá jen odhadnout, záleží na tom, odkud sperma bude, pokud třeba z USA tak se může vyšplhat i na 30 000,-, musíte počítat i s cenou za vyšetření feny, inseminační chladící box, doprava spermatu, odebrání spermatu u psa-pokud nezvažujeté sperma zmrazené. Řekla bych, že základ bude 3000,- (pouze můj odhad).

Vyhláška o ochraně zvířat při chovu

192/2004 Sb., § 6: Umělá inseminace, kterou může provést pouze osoba odborně způsobilá, se nesmí používat mezi jedinci, kteří se již předtím nereprodukovali přirozeným způsobem.

Mezinárodní chovatelský řád F.C.I.

Čl. 13. Umělé oplodnění: Umělé oplodnění není dovoleno provádět u psů, kteří se předtím nereprodukovali přirozeným způsobem. U umělého oplodnění feny musí zvěrolékař, který psovi odebral sperma, potvrdit správci plemenné knihy, ve které se budou štěňata zapisovat, že čerstvé nebo zmražené sperma psa, pochází od dohodnutého psa. Dále musí majitel eventuálně držitel psa poskytnout majiteli feny zdarma informace, uvedené pod bodem 7 písmeno a) - g)
Náklady spojené s odebráním spermatu a provedením inseminace jdou k tíži majitele feny. Zvěrolékař, který inseminaci provádí, potvrzuje plemenné knize, že fena byla oplodněna semenem vybraného psa. V tomto osvědčení musí být uvedeno místo a doba umělého oplodnění, jméno a číslo zápisu plemenné knihy feny, a jméno a adresa majitele feny.
Majitel psa, jemuž bylo odebráno semeno je povinen majiteli feny vystavit osvědčení o krytí, dodatečně k veterinárnímu osvědčení.

Chovatelský a zápisní řád ČMKU

Čl. VI. Krytí, odst 12.: Krytí feny může být nahrazeno inseminací. Tento úkon smí provádět pouze osoba odborně způsobilá (zákon č.166/1999 Sb.) a musí svým podpisem potvrdit, že bylo užito semene určeného (dohodnutého) psa nebo semene s veškerou předepsanou dokumentací. Náklady na inseminaci hradí majitel feny. Inseminace nesmí být v žádném případě použita mezi jedinci, kteří se již předtím úspěšně nereprodukovali přirozeným způsobem.

Co říci na závěr? Inseminace určitě ano, avšak jen ve skutečně odůvodněných případech. Snažte se zachovat přirozenou cestu reprodukce a věřte, že budoucí generace bezproblémově počatých pejsků vám to bohatě vynahradí! Zdroj: chovatelství psů-reprodukce.


doplněno 03.03.16 18:54:

"Bour" tak to vážně nevím, třeba se od r. 2004 zákon změnil a povolená je, fakt netuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bour
Datum: 03.03.16 18:40

Proč není dovolená toto?

Inseminace nesmí být v žádném případě použita mezi jedinci, kteří se již předtím úspěšně nereprodukovali přirozeným způsobem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 20:54

Aby si zvířátka aspoň trochu užila. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 20:53

U psů se neprovádí inseminace, ale obyčejné připuštění (u psů se tomu říká pokrytí). Inseminace má smysl v případech, kdy jeden samec musí oplodnit stovky samic a fyzicky by to těžko zvládl, nebo by to trvalo příliš dlouho. To se u psů nestává.

Ovšem pokud je Vaším záměrem křížit rasy, které jsou velmi velikostně odlišné, tak hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.16 09:23
avatar

Pletiplote, neříkáte pravdu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.