Lze naučit fenu čistit štěňata?

Od: Datum: 27.02.16 13:30 odpovědí: 6 změna: 27.02.16 21:08

Prosím o názor a radu. Lze naučit fenku čistit štěňata? Má 2 dny stará mimča, kojí, ale neuklízí po nich.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 27.02.16 13:35
avatar

Dobrý den, co fenka po štěňátkách neuklízí? To myslíte, výkaly a loužičky? Zdravím!

doplněno 27.02.16 13:55:

Přiznám se, že s fenkou nemám zkušenost (já jsem měl vždy psa), ale chtěl jsem to upřesnění pro další rádce. Fenka se starala dobře, nyní ji není dobře zdravotně, tak ji zřejmě zastoupíte Vy a pomůžete s údržbou štěňátek. A ona se potom zase postará.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k
Datum: 27.02.16 13:49

Ano, přesně tak. Po porodu je olizovala a masírovala intenzivně, ale dnes už vůbec. Je pravda, že jí od rána nebylo úplně dobře, ale teď vypadá líp, dostala vápník a pastu na průjem od veterináře.

Datum: 27.02.16 18:51

Nyní se hlavně postarejte o fenu, pokud není fena v pořádku, stává se docela často, že o štěňata projevuje menší zájem. Tak nyní hlídat u feny teplotu, aby pila a měla kvalitní žrádlo. (Pokud má průjem, tak vám nejspíš sežrala placenty, že? Co je to za plemeno a kolik má štěňat?

Štěňata držet u feny, pokud ona nečistí, tak navlhčete ve vlažné vodě vatu (vatový či odličovací tampon) a štěněti krouživým pohybem masírujte bříško a okolí řitního otvoru. Musí čurat i kakat, jinak by se vám rychle ucpala a mohla pojít. Pokud fena o štěndy nebude mít zájem ani v době, kdy jí bude už dobře, tak jí vytřete tamponem ucho a ušním mazem potřete štěněti bříško a kolem zadečku. Pach toho mazu většinou fenu donutí opět olizovat štěně. Další možnost je potřít štěně CALO PET pastou ;).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mamka
Datum: 27.02.16 14:18
fenka ma prirozenou vlastnost cistit stenatka,netreba ji to ucit
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.16 16:25
avatar

Jestli fenka není vpořádku, tak čistit za ni musíte vy. Musíte i jemně masírovat bříška a zadečky. Nejlépe papírovou vatou, kterou navlhčíte. Jinak se malí nevyprázdní a mohou v bolestech pojít. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 21:08
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.