Věčně štěkající sousedův pes

Od: Datum: 19.02.16 17:51 odpovědí: 14 změna: 12.03.16 10:30

Dobrý den, co máme dělat s místním alkoholikem, který si v 70 pořídil dalšího psa - to jsme se radovali, když ten předchozí umřel, že bude klid-, chlap věčně někde chlastá, pes štěká za plotem a já, která jsem doma s postiženým synem, trpím. Navíc manžel chodí na noční a v ložnici nemůže spát, protože je to slyšet i přes umělá okna. Někdy je blb doma a je celkem klid, ale někdy vyrazí ráno a přijde opilý, že sotva otevře branku a tak jsou dny, kdy pes kvílí - protože pak už chraptí- i třeba 10 hodin. Dnes jsem mu slušně řekla, že to není možné - dodala jsem si odvahy, protože před pár lety, když ještě měl toho minulého psa, tak mi řekl, že jsem zdegenerovaná rodina a ještě hůř...No a teď, že pes má tlamu a já taky a on štěká a já žvaním. No, tak jsem mu řekla, že to budu řešit jinde, opile mi řekl, ať si to řeším, kde chci a s místním bezdomovcem, s kterým chlastal doma celý den - aspoň byl klid a manžel se vyspal- šel na pivo a pes má zase pré. Tak jsem si pobrečela, manžel řekl, že se nedá nic dělat a já aspoň píšu tohle. Fakt se s tím nedá nic dělat? Děkuji, Daja.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.16 18:20
Pomoc je na jednu stranu jednoduchá a na druhou těžká. Za 250,- korun se dá z činy objednat obojek který psa nezřízeně štěkat odnaučí. Jak pes začne štěkat vydává obojek ultrazvukový signál který psovi "trhá" uši. Těžká věc bude přesvědčit inteligenta od vedle aby psovi obojek dal. (o možnosti že by ho tydýt snad sám i platil ani nemluvím.) Netuším přesně jestli obojek musí mít hafan na krku, možná by stačilo kdyby ležel na parapetu vašeho okna nebo na sloupku u plotu. Snad poradí někdo kdo to použil. Nebo se obrátit na Aukro na prodejce co to prodává.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.02.16 19:46

Musí být na krku, nereaguje na zvuk (to by dostával trest i za jiné štěkající psy) ale na pohyb hlasivek:) nebo jak to napsat. Pár petard hozených k plotu by ho možná uklidnilo, zařvat TICHO těsně před tím než bouchne. Ale tak aby se k nim nedostal a nevzal je do tlamy! Pak by mohl fungovat jen ten povel...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.02.16 20:47

škoda, že se to při učení povelů na cvičáku běžně nepřednáší - házet po psovi petardy. Tohle může poradit jen úplně vymletá hlava. Protištěkací obojek nekomentuju, o tomhle tématu bylo napsáno už dost.

doplněno 20.02.16 16:53:

Házet kdekoli poblíž psa petardu je prostě řešení retardované osoby. To zvíře to může poznamenat na celý život a vůbec to neznamená, že přestane štěkat. Hodit to někdo k nám přes plot tak mu zlámu obě ruce. Je to srozumitelné, dutá hlavo?

doplněno 28.02.16 18:05:

Admine, za prvé jsem žena a za druhé bys měl v první řadě mazat příspěvky nabádající k týrání zvířat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.02.16 12:12

Kde je napsáno "po psovi"? Možná jen vymletá hlava neumí číst...

doplněno 20.02.16 19:08:

K plotu není za plot, ty vole! A ani nikde neříkám poblíž k psovi, fakt máš problém s pochopením textu? Ale jistě máš spolehlivou radu jak to vyřešit aniž by se paní musela odstěhovat, tak do toho, piš. Kdo nezažil neustálé štěkání a to zoufalství a bezmoc, neschopnost se domluvit se sousedem, nemůže to pochopit. Tady tak vyřešil problém známý, psi jsou v klidu, nijak poznamenaní a celá ulice má pokoj, tam to zafungovalo. Stačil jeden den. Jistě jsou lidi co aby měli pokoj střílí po psovi ze vzduchovky nebo ho rovnou otráví, to je prasárna na polámání rukou. Sbohem.

Upozornění od sys ladinpraha 20. 02. 2016 19:30:22
Pánové, nebylo by vhodnější se soustředit na původní dotaz, než se hodnotit navzájem?

Datum: 20.02.16 14:28

už hodit to poblíž psa je docela nenormální způsob řešení.

Co tak jej praštit lopatou? Nebo ocelovou tyčí, a zařvat TICHO!

Datum: 27.02.16 11:59

Jdo to nezažil, tak by do toho neměl kecat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.02.16 22:00

Ja jsem to zazila a rovnou se dvema pitbulama v byte pod nama a byla jsem z toho zoufala, ale ani me by nenapadlo davat k psovi petardu, protoze to opravdu neni normalni chovani cloveka, tedy jak ktereho, ze?

Datum: 19.02.16 20:30

Neudelate nic.

Pes steka , dite rve.

Na hudbu v panelaku a stekajiciho psa od vedle v baraku , ci cirkularka co dela pres den bordle proste neudelate nic.

Chceteli klid , asi nejlepsi je odstehovat se na samotu doprostred lesa , kde budete jen vy a sirokodaleko nikdo.

Od: pt®
Datum: 19.02.16 20:47

Ten pes je chudák, jen to neumí říct. Ten pes má hlad a žízeň, možná je i nemocný. Měli jsme také v blízkosti takového člověka. Psa mi bylo líto, tak jsem ho krmila a dávala vodu. Až mu šel barák do dražby, tak se psík dostal do útulku a dnes se má pes dobře a ten člověk skončil kdo ví kde...

Takže, s vožralou se nedomluvíte, ale můžete pomoct psovi, že mu dáte nažrat a hlavně vodu. Možná, kdybyste zavolala do vašeho blízkého útulku, že by vám poradili a možná by se pes dostal od takového páníčka pryč a měl by alespoň vždy něco v misce...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.02.16 01:39

Kdysi jsem bydlela v panelaku, kdy pod nama bydlel chlapik, ktery mel 2 psy. Chlapik odesel, vracel se vecer a ti dva psi stekali a kvíleli celou tu dobu.. Myslela jsem, ze zesilim a to doslova, ale obavam se, ze tady rady neni, protoze kdysi jsem videla v telce podobny pripad, ktery se dostal k soudu a vyhral ten, ktery mel toho psa, protoze soud rekl, ze stekani je prirozenosti psa, ze pro dite je prirozene byt trosku hlucnejsi atd.. Souhlasim s pt vyse, ze ten pes je chudak stejne jako byli ti psi co bydleli kdysi pod nama, ale je to fakt na palici tohle poslouchat celej den.. Hovado je tady ten chlapik, ktery toho psa ma..

Datum: 27.02.16 11:22

Zkuste se psem navázat vztah. Hoďte mu tam nějakou hračku, balon, kupte mu vepřovou nebo hovězí kost. Takovou tu velkou stehenní (podle velikosti psa, nepíšete co je to za plemeno, ale i jezevčík se s ní na dlouho zabaví), koupíte ji v masně fakt za pár korun. Vymyslete mu nějakou zábavu.

Datum: 27.02.16 11:54

Když nic nepomůže, dejte psovi do sekaný prášky a bude pokoj.

S blbem se nedá dohodnout.

H.

Od: ady
Datum: 12.03.16 10:30

Vy jste blbec?! jenom proto že pes štěká ho zabít?!*bum*

Tohle jsou práva zvířat, víte? *bum*

Datum: 28.02.16 16:14

A zkoušeli jste oficiální stížnost pro nadměrný obtěžující hluk (ano, i to je trestné) na obecní úřad, městský, krajský, prostě někam? Ono se samo od sebe nic nestane. A kdo to nezažil, nepochopí. On je obrovský rozdíl, když na vesnici párkrát za den blafne pes, a když jiný štěká a štěká do ochraptění několik hodin.

Zvažte i udání na helppes nebo jakoukoli organizaci, co psy chrání, možná by pomohlo zavolat na místo i policii pro týrání nebo zanedbávání psa (pokud se tak děje) a ihned podat stížnost. Tito mohou psa odebrat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.