Kolik stojí provoz akvária?

Od: Datum: 13.02.16 21:53 odpovědí: 7 změna: 03.03.16 10:33

Dobrý den, mohl byste mi někdo napsat, kolik stojí nejprve kompletní zařízení akvária a následovně provoz? Po zařízení akvária už pak jde jen o elektřinu ne? Jak často se musí měnit voda?

Děkuji mockrát, L.:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp*
Datum: 13.02.16 23:34

Na to se nedá odpovědět bez přesné specifikace Vašich požadavků. To máte jako byste se ptal(a), kolik stojí kompletní zařízení bytu a pak jeho provoz. To nejde

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vilik
Datum: 14.02.16 01:01

Pořízení : Akvárium, kryt, dle požadavků. Třeba já mám set akva s krytem a filtry o objemu něco přes 250 litrů, za 10 000. Dá se sehnat různě veliké od malých setů za 1500 po značkové na míru. Doporučuju v případě zařizování většího akva nejdřív koupit kvalitní osvětlení a pak se u vás na slepení domluvit se sklenářem. Kryt pak klidně může být součást osvětlení, levná varianta je sklo či asi bezpečnější polykarbonát. Pozadí - někdo má z krámu, někdo černou tapetu, někdo vyrobí. Velmi doporučuju skříňku, do které se schovají věci na údržbu, kbelíky, odkalovač, krmení a takové věci. Samozřejmě musí být taková, aby akvárium unesla. A taky topení a nějaký teploměr, třeba nalepovací na sklo.

Do akva dál dno, pytlík písku či štěrku cca 30-40 korun, potřeba dle konkrétního akvária. Ten pěkný vzorec na výpočet objemu, co se učí ve škole, se bude hodit. Dost se dávají barvené od Flexioblady. Dál kořen dle váhy, kamení, dekorace. Dost se dá nasbírat v potoce, ale normální dřevo plave. Motorek filtrace od 250 korun, samozřejmě dle kvality. Mám relativně slušný za 700. Na začátek vzduchování a CO2 nejsou nutně potřeba. Já to měl, ale už to nepoužívám.

Rybičky mají tendenci postupně ubývat, takže počítat s občasným dokupováním. Kytky shánějte po akvaristech, většina má občas přebytky. Dobrá firma je jinak třeba Aqua daho.

Po založení a ustálení rybí osádky a květinové džungle, kdy už jen občas dokoupíte něco pro radost, počítejte s elektřinou za 12 hodin denně svícení, 24 hodin vzduchování a občasný odběr topení, které budete taky potřebovat. A asi každé 2-3 roky budete měnit zářivky, jestli nebudete mít jiný systém osvětlení. Určitě nekupujte ty úžasné přípravky, které vám budou cpát na úpravu vody. Při správné péči je nebudete potřebovat. Co se týče čištění, mám nepřerybněné zarostlé akva a vyměňuju třetinu vody 1x za měsíc. Ještě budete dokupovat krmení, vločky, zelené tablety pro krunýřovce, občas nějaký lístek salátu, podle vašich druhů ryb. Studujte na specializovaných forech, třeba na Rybičky.net. A jestli nechcete mít depku z toho, že ve vašem skromném akváriu nemáte utopené peníze, jako za novou fabii, nikdy nehledejte stránky Horácovo akvárium.


doplněno 14.02.16 10:37:

Ria, jo, pan Horáček je fenomén:-D. Jen bohužel musí většina akvaristů vystačit s menšími prostředky. Taky časově je jeho nadšení nad síly běžného člověka. Ale rád k němu pro inspiraci občas mrknu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lcn
Datum: 14.02.16 08:41

A nevíte, kolik by stál provoz mořského akvária, dejme tomu těch 120l? Koukala jsem a ta sůl stojí 25kg asi 2000kč, jenže vůbec netuším, jak se vlastně ta sůl dávkuje, jak často a kolik? Děkuji mockrát!;)

Od: vilik
Datum: 14.02.16 10:25

Odpověď máte ve vašem druhém vlákně. Jen doplním, je to hloupost, když chcete mít akva s představou, že nebudete investovat, natož malé mořské s dvěma rybičkama. Ve vašem případě doporučuju po doplnění krevetky. Jsou malé, hezké a levné. Když vás za rok neomrzí, můžete přemýšlet nad větším akváriem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: horac
Datum: 03.03.16 10:33

re vilik: On pan Horáček měl těch akvárií nakonec sedm, takže to není jen o jednom akvárku :o) ... celkové náklady také poněkud zkreslují položky jako mikroskop nebo křeslo před akvárium atd. :o) ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 14.02.16 02:09
avatar

Tak mluvím za mě - akvárium 300l - od paní co mi dala prakticky za odvoz,kryt - 3 zářivky - vlastní výroba asi 3 hodiny práce, ale musí se vyměňovat zářivky - třeba po roce, kupujte osramky,nebo phillips ne ty předražený rádoby akvarijní, stojan - vyštrachán ze sklepa, nabarven, říční propraný písek ukradený z přírody, nejdražší položka byl filtr a topítko.. ale celkově bych se vešla do pořizovací ceny 2000 kč i s rybami a rostlinky, co můžete shánějte po burzách, nebo inzerátech.. byla bych milionář, kdybych nerozdávala rostliny zadarmo, zatímco ve zveráči mají stejné ale ošklivé za nehorázné peníze..projděte rybicky.net :)


doplněno 14.02.16 02:14:

vilik :D ale Horácovo akvárko je vážně krásný :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 14.02.16 02:29

Naprosto souhlasím, že zářivky z akvaristik jsou velmi drahé a totožné s běžnými, záleží jen na tom, jakou teplotu a odstín preferujete. Třeba krmení 3,6 l Tetra Minu kupuju jednou ročně V Happyzoo za 615 Kč. Nedavno mi došlo, tak jsem šel koupit do akvaristiky a hypermarketu, a byl jsem šokován cenami. Kdybych ho kupoval tam, tak bych za něj dal za rok min. 6000 kč. Jinak doporučuji akvárium min 250l. Tam se ryby zabydlí s nejmenším úsilím. Jako kluk jsem měl akvárium 80 l a taky jsem byl spokojen. Velikost filtru záleží na množství ryb. Ta problematika je tak široká, že to je jen pár postřehů. Dokonce jsem několik let ani vzduchování neměl, stačil výkonný filtr.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.