Plašič koček

Od: Datum: 11.02.16 10:49 odpovědí: 32 změna: 07.06.16 16:51

Dobrý den, má někdo zkušenost s plašičkou na kočky? Funguje to? Sousedka má oprsklé kočky, to že mají z naší zahrady WC mě ani už netankuje, nemůžem mít ani v přízemí otevřené okno v létě dokořán, skočí nám do ložnice a válí se tam. Jde mi hlavně o to, že máme nového člena rodiny. Ráda bych dávala kočárek přes léto na zahradu, at spinká venku, ale bojím se, že by tam kočky skočily.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: abc123
Datum: 11.02.16 10:52

Moje mamka používala dokonce nějaký sprej na kočky, nastříkala to na zahradě a dobrý.

Pořiďtě si pejska :) s miminkem když bude vyrůstat je to opravdu super, kamarádka si pořídila k dítěti štěně a krásně spolu vyrůstají, pejsek nekousne, nebere mu hračky, dokonce ho chrání, brání kočárek :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 11.02.16 11:08

Pejsek nekousne? Stačí když mu děcko sáhne do žrádla a je to...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: abc123
Datum: 11.02.16 11:18

tak nebudu nechávat psovi jídlo ne? pokud vim psy se krmí 1x denně, štěně víckrát ale když to sežere tak to seberu, mě fena nikde nekousla, ví že nesmí, je to o výchově

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.02.16 12:02

Já jen že ten váš sluníčkový příspěvek jak je pejsek k miminku super, nekousne, ochrání atd. má i svoje mouchy.

Mmch. sáhnout do misky se žrádlem je situace kdy i hodný a dobře vychovaný pes kousne. Je to pes, výchovou z něj kočku neuděláte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 01:10
avatar

Možná kousne jen některé plemeno, to nevím, ale mí psi by si to nikdy nedovolili a to ani k dětem. Můžeme psovi sahat do misky i když žere, ví že nesmí kousnout, to bych tu jeho "přirozenost" přetrhla vejpůl! A měla jsem velkou kníračku, malého knírače, jezevčíka a teď westíka. Kamarádka má Sarkoz. vlčáky a těm stojí děti na hlavě, aby viděly na stůl a psi se ani nehnou. Myslímj, že je to spíš o výchově psa, protože jsem měla docela nervní plemena a nic. Ale umím si představit, že může pes třeba kousnout, když se lekne, než si uvědomí ,co se děje /třeba , když ho někdo prudce probudí/, ale spíš bych věřila tomu, že pokud spí v pro něj bezpečném prostředí, tak ztratí ostražitost a takto nezareaguje. Např. když je zvyklý doma, že mu nic nehrozí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.02.16 11:06

Výborně funguje hadice, pohybové čidlo a el. ventil z pračky. Sprchu kočičáci neradi, funguje a neublíží.

Na kočárek síťku (ta je i proti komárům). A jinak kočky miminu nevadí, my měli vždycky doma jednu až několik koček a v pohodě. Spíš naopak, aspoň si vypěstuje imunitu. Sterilní čistota není až tak dobrá věc...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.02.16 11:49
avatar
Všeobecně platí, že kočky chodí tam, kde se cítí spokojeně. Pokud jsou u vás "pečené vařené" brala bych to jako poctu ;) Jenže pokud se jich chcete zbavit, nejsem si jistá, co by zabralo. Pořízení vlastní kočky nebo psa pomoci může, ale také nemusí. Existují odpuzovače ve sprejích, elektrické ohradníky, elektronické odpuzovače... Já bych nejdřív zkusila psychologickou válku s rozprašovačem v ruce a až pak bych přešla na plán B. A že skočí do kočárku s dítětem? Nepravděpodobné, stejně ho budete jedním okem stále sledovat, ne? M.
doplněno 11.02.16 12:53: Asd1 - pokud máte vychovaného psa, tak nejen, že nekousne, ale ani se špatně nepodívá. Tohle se trénuje jako jedna z prvních věcí u štěněte, že mu kdykoliv cokoliv můžete vzít. I žrádlo. Takže nechte sluníčkový příspěvek sluníčkovým příspěvkem. Je naprosto běžné, že děťátka vyrůstají s kočkou (která je může seknout, zalehnout nebo nakazit), se psem (kousnout, zalehnout, nakazit) nebo třeba s hroznýšem... Vždy platí: nenechávat je samotné bez dozoru. Nikdy nevíte, co takový prcek zvířeti udělá... Mona.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 12:42
avatar

Kočky mají z malých miminek respekt.Jak začne miminko řvát,kočky jsou pryč.A pochybuji,že by skočily dítěti do kočárku.Jedině proto,aby ho zahřály...Naše kočky si vždycky lehly k miminku do postýlky k nohám a měla jsem pocit,že miminko hlídají...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 01:25
avatar

No, tady bych si tak jistá nebyla.Řekla bych, že kočka Vás nechodí hřát, ale chodí se nahřívat sama.Moc bych jí nevěřila, že si určitě na dítě nelehne, i když existují chytré i hloupé kočky, kdo ví... Možná to některá vycítí, že nesmí, nebo se to výchovou naučí. Mně se stalo v létě, že náš kocour přišel otevřenými dveřmi do ložnice, vi že to vidím nerada a tak se potichoučku stulí u mých nohou a já dělám, že to nevím, ale tehdy byl drzejší a drzejší a za chvíli se mi uvelebil na zádech. Tak jsem ho schodila, ale byl jak mermolez, až mi to hlava nebrala. Mazlil se jak protržený, až mně spaní přešlo a fakt už jsem se musela smát, co nenormálního vyvádí. No, a pak mě to napadlo! Rozsvítila jsem a v posteli jsem měla úplně cizí odrostlejší kotě!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 12:48
avatar

Stokrát lepší kočka než uslintaný páchnoucí pes.Ať milovníci psů odpustí,ale každý pes smrdí,to je fakt.Takže zahradu nechte bez psa(a jeho větších hovínek) a pořiďte si svou kočku.Nebo kukněte tady http://cs.wikihow.com/Jak-odpudit-ko%C4%8Dky ale stejně bych se nebála že skočí do kočárku.Mám ted malá dvojčata a dvě kočky v bytě.Jsou dětem pořád na blízku,ale drží si svou hranici.I když chci aby se přiblížily,neudělají to.Opravdu se nebojte,stejně budete mít na kočáru síťku,ta je odradí tam skákat a budete pořád nahlížet.Já mám děti s kočkama v lodžii a chůvičku.Leží na svém škrabadle a i kdyby něco,tak to uslyším přes chůvičku.Jde slyšet každý pohyb.Prostě Vás mají rády,važte si toho,asi jste dobrý a milý člověk,takže zvolte nějakou neagresivní metodu.

doplněno 11.02.16 12:49:

wanesa-souhlas*palec*přesně tak to je,prostě je hlídají,ale jak zakřičí nebo hlasitě zamrčí ,tak jsou kočky v tahu,hlavně kocour,ten je jako chlap:-Dprchne před křičícím dítětem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.02.16 01:31
avatar

Nojo, ale to by muselo dítě křičet. Bála bych se u mimina, dokud si kočky nezvyknou, že k němu nesmí. Moje dcera má 3 kočky a měla dvě malé děti a přežili všichni. Když je zpočátku od mimina hnala, tak pochopily a byly opatrné.Ale co náhodná, cizí kočka na zahradě, to nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 13:33
avatar

Aspoň nemáte v baráku myši

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 07:52
avatar

Když jsem byla mimino, jezdili s námi rodiče k babičkám na vesnici. Tam měl kočku kde kdo, včetně babiček (a ne jednu) a nikdy nikdo podobné problémy neměl a neřešil..

Pokud nechcete, aby k Vám cizí kočky chodily, pak je stačí vyplašit. Pokud je načapáte na okně nebo v ložnici, stačí voda z rozprašovače na rosení květin nebo třeba tlesknout nebo jiný hlasitý zvuk a kočku vyplašit. Moment překvapení. Pokud si kočka návštěvy u Vás spojí s nepříjemným zážitkem, najde si jiné místo pro relaxaci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.02.16 08:29
avatar

Lidi jsou strašně sebestřední hysterici a ve zvířatech hledají problém a nepřátele.Souhlasím,že dřív se to neřešilo a neznám nikoho,koho by napadla kočka:-Dneřešte nesmysly,vyplašete je tlesknutím nebo roprašovačem,jak už bylo zníněno.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sofie
Datum: 08.03.16 03:14

Panebože, někteří toho kvůli kočce nadělají... K nám taky chodí kočky z celé vesnice a mám je snad pořád vyhazovat nebo co? A proč vlastně? Nic špatného nedělají, že se někde vyčůrají nebo trochu rozhrabou zahradu mi vrásky nedělá. Naopak mají dobrý vliv na moje dvě malé dcery, které jsou z nich u vytržení a jejich společnost jim rozhodně není na škodu. Nemoce můžou děti chytit kdekoliv, to by se člověk musel vyhýbat všemu a všem. Sama mám doma čtyři kočky a jsou lepší než kdejaká dvounohá chůva. Perfektně a zodpovědně mi dětičky hlídají, nehnou se od nich, neustále je sledují, mazlí se a když dítě zabrečí, už mi to číča hlásí. Samozřejmě je děti nesmějí tahat za ocas a tak dále. Kočky a děti k sobě prostě patří, toť můj názor. Neměnila bych, jsem šťastná že si kočky s dětmi rozumí a naopak

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 11.03.16 11:38

Máte pravdu, někteří lidé jsou dneska hákliví. Dost věcí jim vadí. Nevím, jestli pak vedou spokojený život. Ke mě když přijde cizí kočka, tak jí dám vodu a sleduju, jestli si chce hrát. Pak se připojím. Přiznávám, že psy nemám moc rád, pro jejich povahu, za kus buřta Vám oslintají i nohu. Věřím, že zase někomu ta podřízenost může vyhovovat, mě ne. Kočka je svébytná bytost a jen tak se jí nezalíbíte, musíte být partner, ne vládce, na to se Vám kočka vykašle. Pes se dá zlomit, kočka ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sofie
Datum: 11.03.16 19:42

Mám tu zkušenost, že většina těchto lidí je ve svém osobním životě nespokojena a vylévají si své osobní neúspěchy na druhých lidech a bohužel i na těch kočkách. Krásným příkladem jsou naši sousedé. Dokud se jim dařilo a vše jim vycházelo, měly u nich naše číčy dveře otevřené a na jejich zahradě mohly řádit jako pominuté, čehož hojně využívaly. Sousedka jim dokonce pravidelně sypala do misky granule, přestože doma ode mě mají jídla dost. Soused si s nimi povídal, smál se jejich skopičinám a rád je pozoroval. Najednou se ale situace jaksi změnila. Soused udělal všemožná opatření aby k nim naše kočky nemohly, začal je vyhánět, řvát na ně... Kočky se na jejich zahradu najednou nemají pomalu kudy dostat. A to všechno jen proto, že jim se přestalo dařit a nám se prostě daří lépe. Děti se jim nevyvedly podle představ a já jsem mnohem úspěšnější než jeho dcera, to je to jablko sváru... Mrzí mě, že si mindráky vylévají na kočkách, které absolutně za nic nemohou a jen si žijou svým kočičím životem... Je to hnus a nikdy takové jednání nepochopím.Soused nedávno zlil mou kočku ledovou vodou ze zahradní hadice, druhou postříkal vápnem, které z ní pomalu nešlo ani sundat... A co je pro mě nejhorší a traumatizující, kovovou tyčí zbil jednu z mých koček a ta se doplazila domů celá od krve, ocas na ní skoro visel, málem o něj přišla. Pořád s ní jezdíme na veterinu a pořád má následky. Přitom naše kočky jsou hodné, tiché, kastrované, čistotné, nakrmené, nikoho neobtěžují... jen si chtějí hrát a zkoumají různá teritoria no... Já nemám problém s tím když k nám domů přijdou jiné kočky a kocouři, beru to jako logickou věc, když sama mám kočky. Ráda je nakrmím a dopřeju jim pohodlí na naší zahradě, proč ne, nic hrozného tady nedělají a já osobně je ráda pozoruji při hraní. Zrůdy, které týrají kočky nikdy nepochopím. Já bych pro ty svoje udělala cokoliv a jsem ráda, že je mám a že jim mohu dopřát bezstarostný a pohodový život *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.16 20:09
avatar

Nemám žádné pochopení pro člověka, který se mstí na zvířatech. Co ale docela dokážu pochopit je ta změna chování. Ta se Vás netýká. Dokud se sousedovi dařilo, tak mu nevadilo sem tam nějaké hovínko od koček. Měl na to finance, aby případné škody odstranil, a podkuřoval i kočičkám. Ale jakmile se dařit přestalo, tak už mu to vadí. Nemá ani navíc pro ty kočky ani na to aby napravoval "kočičí" škody. Ono to každodenní uklízení po kočkách docela unavuje.

Přiznávám, že je to ode mně čirá spekulace. Ale třeba ne úplně od věci. Ale třeba je to úplně jinak. . . .


doplněno 11.03.16 20:10:

A abych odpověděl taky tazatelce. Co sítě do oken?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sofie
Datum: 11.03.16 22:55

Ono je to trochu jinak. Není to tak úplně o financích, ty soused má a já je mám také. Jenže jsem ve všech směrech úspěšnější než jeho dcera a to on nepřekousne, jako rodina chtěli být vždy ve všem lepší a nad všemi vynikat a mě berou jako konkurenci. Dokud se jeho dceři víceméně dařilo, bylo vše v pořádku a troufám si říci, že naše vztahy byly přátelské a vzájemně jsme si vypomáhali. Kočky si u nich mohly dělat co chtěly. Pak najednou obrat o 180% a soused mé kočky neustále atakuje. Příčina je mi známá, i sousedova žena mi to dala jasně najevo. Samo o sobě mi to může být jedno, mám svůj život a nějaká zášť a nenávist mě nerozhodí, koneckonců jsem na to díky svému postavení zvyklá, ale prostě mě mrzí, že to odnášejí ty kočky. Aby mi soused zbil kočku do krve, to je pro mě neakceptovatelné a nehodlám to tolerovat, to se prostě nedělá. Já jsem se jim dva roky starala o jejich kočku, která byla u nás jako doma a úplně běžně jsem ji krmila ze svého, nikdy jsem po nich nechtěla ani pytel granulí. A tady mám vděk. Jinak musím doplnit, že když naše kočky pobývaly u nich na zahradě a potřebovaly vykonat potřebu, tak ji běžely vykonat domů a nijak to tam neznečišťovaly. Byly krásně naučené a vychované. Právě že i soused je chválil jak jsou šikovné a navyklé. Uklízet po nic nic nemusel a krmit je také nemusel, jen si tam chodily hrát... A teď už se tam nedostanou :(


doplněno 11.03.16 23:06:

Samozřejmě chápu, že někoho kočky obtěžují a vadí mu na jeho pozemku, ale tady právě v tomto směru nikdy problém nebyl a soused jejich společnost vždy rád vyhledával. Bohužel jsme ale v čechách a tady se prostě úspěch neodpouští, zatímco neúspěch se druhým ze srdce přeje *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 14:48
avatar

Tohle někdo udělat mému mazlíčkovi, tak by potřeboval doktora sám. A nestydím se za to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sofie
Datum: 31.03.16 19:36

Taky že dostal co proto a ještě ten zmetek vyhrožoval trestním oznámením, tak jsem na něj ještě dodatečně plivla a bylo vymalováno. Má jediný štěstí, že se kočička, kterou mi zmlátil uzdravuje a dobře se jí to hojí, jinak bych ho snad zabila, kdybych o ni měla přijít... Napíchla bych toho zmetka na vidle, tohle se kočkám nedělá. Moje kočky nikdo omezovat nebude *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janag
Datum: 07.06.16 14:14
Mě například kočka napadla když jsem byla malá a mamka mě vozila na saních do jeslí. Takže hned do nemocnice kvůli nemocim. A od té doby kočky nemám ráda, nikdy bych si jí nepořídila. A na zahradě bojuji s kočkou od sousedů. Chodí sem jak na svoji toaletu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.16 10:19

Máme v baráku nájemníky s malýma dětma. Ale k tomu máme 2 psy a 2 kočky. Nájemníci přišli z paneláku. Z počátku byli ze zvířat poměrně nervózní, přesně jak píšete vy. Co když skočí kočka do kočáru atd... Po nějakém měsíci zjistili, že je fakt lepší kočka v kočáru než když vám na kočár v autobuse spadne ožralej bezdomovec. Kočku z dolního bytu nájemníci vždycky vzali za flígr a vyhodili, za čas jí to přešlo tam chodit. Ale vyhazovali ji z toho důvodu aby se tam kočka nezapoměla a třeba se tam nevykakala, páč mají záchod u nás nahoře. Tak to tak neřešte a když je párkrát vyhodíte tak je to přejde. Kočka pochopí že někde není vítána.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.16 05:30

Pokud se dostanou ke kočce dost blízko, stačí po ní stříknout jakýmkoliv parfemem (voňavkou) a snažit se zasáhnout její kožich. Pokud se vám to povede, víckrát vám do bytu nevleze. Je to vyzkoušeno a kočce tím neublížíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: goldak
Datum: 30.03.16 19:31

Stejný problém - hovor se sousedem, výhrůžky že mým kočkám ublíží. Že mu prý serou na zahradě a lehají na auto a on ho nechce mít poškrábané...to už člověk ani na tý vesnici nemůže mít zvíře a žít v klidu. Hned se vyhrožuje pobíjením...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 30.03.16 19:38

Jo jo, to už člověk ani na tý vesnici nemůže mít neposrany travnik a neposkrabane auto a žít v klidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: goldak
Datum: 30.03.16 20:06

Taky by mě to štvalo, ale vyhrožovat, že to zvíře najdu rozporcovaný u domu, to mi přijde přehnaný...Nedivim se, že se mezi sebou lidi neshodnou, každý hnedka povyhrožuje zabíjením či ublížením, ale v klidu na to upozornit nelze...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sofie
Datum: 30.03.16 22:18

Rozporcovat by potřeboval váš soused *cert*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: goldak
Datum: 31.03.16 19:51

To zas asi ne, já to respektuju, že někomu kočky vadí...

Jen mi přijde dost drsný, že hnedka vyhrožuje ublížením kočkám. Se mnou je domluva, ale tohle...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 20:35
avatar

k2-...nebyl náhodou vesnický život spjatý s přírodou?kde jsou hovna v trávníků,zvířata na zahradě a v okolí normální věc?Dneska si lidi představují vesnici jako pěkný satelitní domek a anglickým trávníkem,sítěma v oknech,plašičem hmyzu,koček a vlastně všeho živého,sekat trávu nebo nahlas pracovat jen přes týden(někde už to o víkendu zakázali)...a hlavně ať mi soused ani nekouká přes plot,všude raději vysoké tůje,natož abych s ním mluvil,nedejbože kamarádil...Už nějak zmizela lidskost,slušnost,už se rovnou agresivně vyhrožuje.Taky nesnáším takové pitomce co se chtějí mstít na "němé tváři"kvůli kravině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 19:54

nejlepší je mít malého pejska,stačí jorkšír...uvidíte,jak kočky zmiznou...navíc pejsek pohlídá...jinak tomu nezabráníte a je to i trošku nebezpečné,kočka může dítě v kočárku zalehnout..bude jí vonět a vy z terasy nebo okna neuvidíte nic...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 07.06.16 16:51

Bonifác stráži vnuka. Pes došiel do rodiny o 7 rokov. Skôr. Nikdy v živote človeka nepohrýzol. Jeho úhlavní nepriatelia boli druhí psi, chránil si svoju rodinu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.