Snesou se dvě koťata?

Od: Datum: 10.02.16 15:48 odpovědí: 18 změna: 15.02.16 12:07

Ahoj,

máme doma jednu 5 měsíční kočku a druhou 4 měsíční jsme si přivezli. Obě jsou to kočky. Je možné že si nesednou a budou po sobě vyjíždět?

Ta první je taková moc hrr - hravá, a ta druhá je moc bojácná. Když se k ní přiblížíme tak syčí.

- Je možné že se nebudou mít rádi? Máme je nechat nějaký čas od sebe nebo je k sobě pustit a být s nimi neustále. Ta slečna od které ji máme měla 6 koček a se všemi vycházela dobře se zdálo.

děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.16 15:58
avatar

Jsou mladé, zvyknou si. Rozhodně je neoddělujte, nezasahujte do případných sporů, musí si to vyřešit samy mezi sebou. Chovejte se k oboum stejně. Uvidíte, za pár dní nebo týdnů budou po bytě řádit jak černé ruky :)

Je možné, že budou chtít každá svůj záchodek, ale to poznáte. Naše kočky chodí do jednoho a to k sobě šly už starší. Zvykly si na sebe, byť to trvalo asi 3 měsíce. Pravda, nejsou to extra kamarádky, nikdy nespí přitulené k sobě ale respektují se a někdy i hrají na honěnou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kocicky
Datum: 10.02.16 16:04

Ta nová je pořád v přepravce a odmítá vyjít. A naše by se k ní nejradši nastěhovala.. Mám ji připustit?

Datum: 10.02.16 16:07
avatar

u takhle mladých kočiček bych si troufla tvrdit, že si na sebe rychle zvyknou a budou si hrát... :) nejsem odborník, ale možná bych je první den spíš držela odděleně - někde jsem četla, že je dobré nově příchozí nechat pár hodin v přepravce, aby se cítila jistá a s tou druhou se očuchala skrz mřížku, tím se seznámí s novým domovem (pachy) a druhou kočkou a pak je teprve pustit k sobě - určitě to bude v pohodě :)


doplněno 10.02.16 16:09:

vidím, že jste ji nechala v přepravce - super - já bych ji vypustila teprve, až se přestane bát - jasně, že to domácí kotě si chce hned hrát, ale to nové se bojí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocicky
Datum: 10.02.16 16:14

Bát se bude asi ještě dlouho, protože jí bylo hodně ubližováno a bůh ví kdy vyleze ven.

Datum: 10.02.16 16:27
avatar

uvidíte - já bych jí nenutila, třeba za hodinu dala krmení do dvou misek blízko té přepravky a otevřela bych jí dvířka - určitě se přijde najíst a když bude chtít, může se jít zas schovat... aspoň se čičindy seznámi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 16:46
avatar

Přesně tak, nenutit, nechat otevřeno. Ona si sama vybere kdy půjde ven.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocicky
Datum: 10.02.16 16:54

Děkuju moc za rady :)

Datum: 10.02.16 16:58
avatar

rádo se stalo... napište, jak se situace vyvíjí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beatrys
Datum: 10.02.16 18:47
Ja mam 2 kocoury,starsiho britaka a mladsiho cernouska.Kdyz cernousek prisel jako kote,tak se kockovali a hrali si.Pozdeji cernousek zacal Fredyho jakoby provokovat kdyz chtel odpocivat a prubezne se znepratelili.Dnes na sebe syci a nesnaseji se.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 15.02.16 12:07
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: kocicky
Datum: 10.02.16 19:09

Daphinka zatím pořád schovaná a spinká, když si jí pohladím tak nesyčí jen vyplašeně kouká

- tak uvidíme zítra třeba bude nějaká menší změna

Datum: 10.02.16 19:37

Já stejné seznamování řešila před měsícem, k 4 měsíční jsme dovezli 2 měsíční, obě kočičky. Malé jsme dali pelíšek a záchůdek do výstavní klece na psa a nechali jí na pokoji. 2 dny jen ležela a spala, ta starší chodila kolem a syčela. Pak jsme naopak tu první kočičku zavřeli a malé jsme dali možnost, aby si pokoj v klidu prošmejdila. Společně puštěné byly první dny jen pod kontrolou, neustále na sebe syčely a prskaly, malá se snažila schovávat. Zvykly si asi po 10 dnech, nyní si spolu hrají, občas se kočkují, ale už nesyčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 19:10

Měli jsme 3měsíčního kocourka. Za 2 měsíce přinesli majitelé ještě jednoho, abychom ho někomu dali. Oba bratři se neustále prali. Nakonec si jednoho vzala jedna paní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 20:16
avatar
Jestli se snesou předpovědět nikdo nemůže. Problematické bývá sžívání dospělých koček, u koťat se to většinou podaří. Kritický (z našeho pohledu) bývá první den, kdy původní kočka chodí okukovat novou a nová se cítí ohrožená, protože nemá žádný známý záchytný bod. Většina menších koťat tento stres v novém prostředí zaspí, proto je dobré, nechat přepravku na klidném místě mimo hlavní dění v domácnosti, ale zároveň o sobě dávejte vedět. Pokud už nesyčí, je to dobré. Klidně se vedle ní posaďte a povídejte si s ní, zkuste jí nabídnout krmení, pohlazení. Přepravku už bych nezavírala. Jakmile si okoukne neznámé prostředí, teprve bude mít nervy na neznámou kočku. Za jak dlouho si na sebe zvyknou, těžko říci. Slyšela jsem, že jednomu kocourkovi to trvalo kolem měsíce, my měli zkušenost s dvojicí kocourků (původní dvouměsíční satánek, příchozí sedmiměsíční andílek) a trvalo to zhruba 14 dní, než si spolu začali doopravdy hrát. Malý satan veškeré snahy o sblížení bojkotoval, ale jak se andílek otočil, už mu byl v patách na sledovačce. Tak jsme věděli, že to nakonec klapne ;) M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocicky
Datum: 10.02.16 21:01

Tak jsme se šli vykoupat a poté jsme zjistili, že kočička se nenachází na svém místě :D Nakonec jsme ji našli za postelí, kde se choulila a koukala tak už vidím nějakej ten malinkej pokrok z odpoledne, kdy nechtěla vylézt ani z té přepravky :)

Od: mp*
Datum: 10.02.16 21:28

Stejně to asi musíte nechat na nich. Doporučuji jen dobrý servis. Čerstvá voda, kvalitní jídlo a čistý záchod, na to si kočky potrpí, pokud si ho nemohou vytvořit někde samy v přírodě (nevím, jestli by je měly mít oddělené). Kočky jsou stejně svébytné osobnosti, ty nevychováte, proto se mě taky tak líbí (narozdíl od psů, kteří se podvolí). Dcera má dva ragdoly. Kocoura a kočku. Když se poprvé setkali, tak se kocour strachy pos... A dnes po 8 letech jsou nejlepší kamarádi. Hlavně to chce mít dost času na péči. Lidi jsou dneska sobečtí, jen by brali, ale nechtějí dávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 21:36
avatar

kočky si časem zvyknou - s kocoury to bývá horší.


doplněno 15.02.16 10:07:

kocicky-

dík za zprávu - tak vidíte, že to půjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocicky
Datum: 15.02.16 09:56

Přeji dobré ráno.

takže první noc celou promňoukala a když začal den zase si hezky zalezla na své bezpečné místečko.

druhou noc už byla víc v pohodě, dokonce s náma spala na posteli ve dne zase schovaná.

třetí noc nám začala "rozebírat" postel a v podvečer vylezla a dokonce se nechala podrbat pod ouškem a vrněla.

včera už byla venku přes den, ale z pokoje odejít si nedovolí šla na chodbu a pak mazala zpět. První čičina na ní syčí, ale jí je to jedno když je venku lehla si a nevšímala si jí. Když jsme šli večer spát tak se mi schoulila k nohám, ale pak odešla.

Tak si myslím že dělá za dny veliké pokroky a brzo se snese s číčanou :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.