Labrador vs border kolie

Od: Datum: 07.02.16 15:21 odpovědí: 9 změna: 10.02.16 16:12

Dobrý den, chci si pořídit pejska. Jsem hodně aktivní, chodím běhat, jezdím na kole, hraji různé sporty a chtl bych nějakého parťáka, tak se Vás chci zeptat, co by jste mi za pejska doporučily?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 07.02.16 16:40

Labrador je kľudnejší. ale je lepší obranár.

Border kolia je vyložený športovec, čiperný, vždy musí behať, niečo robiť, ale je menší a veselší.

doplněno 07.02.16 16:43:

A učenlivý, dá sa naučiť rôznym kúskom a cvičeniam. Videl som v tv v talentovej súťaži výstup so svojou cvičiteľkou a bolo to výborné, aj vyhrala súťaž.

Ohodnoceno: 0x

Od: max
Datum: 07.02.16 17:40
borderky jsou pro zkusene chovatele.neni to jen o tom unavit je fyzicky,ale hlavne psychicky.musite je "zamestnat"! my mame retrivra a to je partak,chytry a ucenlivy,pritom "jednoduchy" coz nemyslim zle) ) ale je jednodussi ho ucit,uci se radi a jsou inteligentni.umi se zcela oddat,borderka je porad trochu ve strehu a musite vedet jak na ni...
Ohodnoceno: 2x

Od: annaa
Datum: 07.02.16 18:12

První pejsek? Tak určitě Labrador. On se také moc rád proběhne a budete mít mnohem méně starostí. :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.02.16 21:24

Přesně jak píše Max

Datum: 09.02.16 08:24

nevím, neporadím, jen připíšu, že Labradora měli rodiče mojí partnerky z tanečních. Ten pes měl asi tak šedesát kilo a jít s ním na procházku byl problém. Jak uviděl vodu, tak do ní skočil.

Nechceš raději nějakého vořecha?

Datum: 09.02.16 17:10

Já mám doma labradora a musím říct, že v životě jse lepšího psa neměla. Krásný, chytrý, přátelský, sní všechno, co mu dáte :-D a to nejlepší... je pořád veselý a má rád srandu. Věnuji se s ním i různým sportům jako je Dogdancing (triky atd.), Dogfrisbee, agility.. trochu i obedience. Já si osobně myslím, že všichni psíci jsou šikovní, chytří.. Ne jenom borderky. A pokud jste začátečník, tak bych Vám border kolii moc nedoporučovala. Naši známí ji mají, ale nic s ní nedělají. Je zavřená pořád v kotci a když kolem přejde člověk, tak chce útočit. To je důvod toho, že se ji nikdo nevěnuje. S tím psem musíte být prakticky pořád.. když se nudí, tak dělá blbosti a je schopná rozkousat cokoliv, co uvidí. Takže si to ještě rozmyslete. :) Borderku bych spíše doporučila zkušenějším pejskařům, kteří se o kynologii zajímají a věnuji se ji denně. Labrador sice taky potřebuje pohyb, zaměstnat hlavu (jsou to taky chytří psi), ale border kolie je už trošku jiný level. Jinak v útulku je taky moc krásných pejsků, kteří hledají domovy a určitě to taky nebudou špatní parťáci. :)

Jinak určitě shlédněte moje videjka s Marleym. :)

Datum: 09.02.16 17:34

Labradora, kliďas, pohodář, moc dobrý společník.

Od: mp
Datum: 09.02.16 18:42

Chcete dobrou radu? Tak žádného. Podle mých zkušeností tak 90 % domácích zvířat trpí. Lidi si je pořídí v dobré víře, ale pak na ně nemají čas. Ony pak vyjí v paneláku, chčijou na dečku, páníčka vidí tak hodinu denně. Je to jen lidské sobectví. Vezměte si, že jezdíte na dovolenou, a všude musíte tahat psa. Sám mám restauraci, a těch smrdutých psů už mám plné zuby. Taky bude brzy zákaz.

Datum: 10.02.16 16:12

Pejsku, před delší dobou ses sháněl po informacích, kterého pejska si máš pořídit. Jsi to pořád ty?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.