Tablety proti klíšťatům a blechám Bravecto

Od: Datum: 09.02.16 09:28 odpovědí: 22 změna: 22.06.16 21:27

Osvědčily se někomu a nevíte, kdo ji v Praze prodává levnějí. Veterináři na nich doslova sprostě vydělávají, našla jsem na internetu u nějakého veterináře na Moravě cenu 198 /pejsek do 5 kg/, bohužel mi ji nechce poslat a náš veterinář chce za ni 690.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.16 10:57

Podívám se u nás v Ostravě v lékárně. Ještě je čas, ještě věřím, že ty klíšťákové mrchy hnusné, nevylezly. ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.04.16 23:33
Věřte, že vylezly. Jedné hafině jsem zatím vyndala jedno klíště, a před chvilkou jsem první klíště vyndala druhé. Ale starší kocour jich už měl asi šest.

Datum: 09.02.16 14:50

Aja nevím, zda se nyní již dají tablety jen tak koupit, nebo je prodávají pouze veterináři. Ale každopádně se vyplatí spíš větší balení a to si rozdělit podle váhy psa. Někteří veterináři to tak dělí i v ordinaci a pak to vychází +- 200,-Kč na psíka do 5 kg.

Datum: 09.02.16 20:08

No právě a jáuž se ptala v ,praze 4 a všichni to prodávají jednu za víc než 600.

Od: lubosek
Datum: 22.06.16 21:24

to je nesmysl, tablety nikdy nedělte, látky nejsou pravidelně rozprostřené a dostanete buď zbytečně velkou dávku nebo skoro nic. Já mám 4 psy a každému kupuji bravecta co 2 měsíce. Na pejscích se neštří!

Od: annaa
Datum: 09.02.16 16:35

Ne, volně ho lékárny nemají. Prodá Vám ho veterinář, nebo na předpis od veterináře ho pro Vás lékárna může objednat.

Je to insekticid který jde přes játra a ledviny. Veterinář by měl napřed ověřit, jestli ho Váš pes může dostat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.02.16 20:07

Díky, tak to raději zůstanu u obojku Foresto.

Datum: 09.02.16 21:30

Aja psala jsem vám na vnitřní poštu ;)

Od: annaa
Datum: 10.02.16 07:50

Děláte dobře. :) U obojků a pipet účinné látky zůstávají jen v kůži. I tak je hodně psů, kteří je nesnesou. Navíc když se ukáží potíže po nasazení obojku, můžete ho sundat. Pipety zase ještě dva dny jdou z kůže vymýt. S tabletkou která už prošla žaludkem neuděláte nic. Já používám Kiltix, blechy nemá vůbec, klíště měla jen jedno za celou sezonu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.02.16 11:24

Byly jsme ve Zverimexu, který vlastní mladá paní, dcera ženy, která má na jiném místě také zverimex. Obě chovají německé ovčáky. Paní říkala, Bravecto otestovali na svých psech. Že je úžasný, velmi účinný, špicovní, ale že by ho nikdy psovi nedala z preventivních důvodů. Na to že je to příliš velký driják. *hej*

Datum: 22.06.16 21:26

další nesmysl, bravecto můžou užívat březí feny, je to jediný! přípravek proti blechám a klíšťatům který mohou březí feny. Naprosto bezpečný. Dávám ho feně, která měla problémy s játry a to už několik let a je skvělý.

Od: otradovec
Datum: 22.03.16 17:34

Já mám moskeváka a dal jsem za tabletu 917kč.Je fakt že za sezonu neměl klíště.

Datum: 23.03.16 16:43

Já už je nesháním, za prvé to veterináři sprostě předražují,výrobci platí ani ne 100 za tbl.,,za druhé je to chemické svinstvo do ledvin, za třetí je to na krátkou dobu, zůstávám u obojku Foresto, používám ho už několik let.

Od: pejsekakocick
Datum: 11.04.16 16:05

Dnes jsem byla na veterině a také tam páničky kupovaly pro své miláčky tyto tablety, rozplývaly se, jak jsou účinné.

Nejdřív jsem myslela, že je také koupím (potřebovala bych jich ale 7), tak mne jednak odradila cena a pak jsem zapřemýšlela a říkala jsem si, že to se zvířátkům musí dostat do krve. Jsem ráda, že jsem si přečetla recenze, že to působí na játra a ledviny, to fakt nebudu našim miláčkům kupovat, vždyť bych je zabíjela. Blechy nemají s klíšťaty si hold musíme poradit s pipetami nebo obojkem. Fakt jsem moc ráda, že jsem si recenze přečetla.*dril*

Datum: 12.04.16 19:06

Já skutečně nedám dopustit na Foresto obojek.

Od: zoufik
Datum: 25.05.16 15:10

no my taky pořídili obojek Foresto a loni docela v pohodě a letos už 4 klíšťata.

Datum: 25.05.16 15:40

Zoufík, moje pes nemá nic a také jsem táhala 4 klíšťata. Klíšťata neprožívám. Až blechy! Ty jo! Ty prožívám s pipetkou za krk.

doplněno 17.06.16 09:34:

Blešíku, napište, jak to funguje. *hej*

Datum: 19.06.16 22:26

babkazov - Jak funguje co? Nikde to tu nevidím, jestli ten obojek a spot, tak nefunguje. Náš pes je věčně obalený klíšťaty, ale i pes může dostat boreliózu, i když je odolnější. Stejně mám pořád nejistotu, jestli ji dávno nemá, nevím, jak se na psovi projevuje, ale hned na své 1. narozky změnil prudce povahu, přestal být hravý (bavilo ho to pár minut) a začal být líný. Na začátku procházky se často obrátil a šel sám domů, i když se tak těšil a to má i dnes. Byla jsem s ním tehdy na veterině, jestli nemá něco se srdcem, veterinář řekl, že ne a koukal na mně, jak na zpovykanou pejskařku.

Datum: 22.06.16 21:27

jen tak mimochodem to co kapete za krk vašim miláčkům to asi není svinstvo které se rozptýlí v kůži a odpudí klíště. a nebo obojek tp je čistá příroda :D booože ta hloupost českého národa je hard stupid

Od: besik
Datum: 17.06.16 08:25

Tak já jí koupila včera za 540,-. Doufám, že bude účinná, neboť už nevím co bych dělala. Máme postelovou mazlici, ale bohužel sousedy dobytek (pes zablešený, zdredovaný a špinavý) a společnou chodbu z které si dělají kotec. Pipetky již nepomáhají, obojek by vadil i mě a chudák malá se stále drbe, já stále peru a stříkám pelíšky (+ skoro celý byt) a to jen přes tu chodbu proběhne.

Datum: 18.06.16 12:54

Besik a co se pokusit dát do kupy i sousedovic psa?

Datum: 19.06.16 22:17

tigra - No, to je komedie! To mám dávat do kupy všechny psi v okolí? Každý tu má psa, někdo i tři. Dřív, když byl pes mladší, tak jsme přišli na to, že vymetl pelech jednomu zablešenému psovi, kdykoliv šel manžel ho vyvenčit a nechal ho na volno. Potom, když ho měl už v těch místech na vodítku, tak blechy ve velkém ustaly. Teď už má 10 let a od domu daleko nechodí, dokonce často ani na tu procházku nechce. Máme i kocoura a je zajímavé, že ten blechy nemá. Letos jsem oběma koupila ve Zverimexu doporučovaný obojek Beaphar a spot Frontline, který dávám psovi mezi lopatky léta a byla spokojenost. Letos kocour přišel za týden bez obojku a pes je plný blech i klíšťat. Klíšťat vybíráme, s blechama je to problém, nakonec jsem ze psa udělal skína (teda až na hlavu a nohy, abych ty blechy líp viděla. Chudák se mohl udrbat. Teď se zdá, že jsou buď pryč, nebo zbyla jen nějaká mrška, kterou jsme nenašli. Vyprala jsem oba pelechy, všechny potahy, všude vysála a vytřela. Pak přišlo to podstatné. Pořádný průvan v celém bytě, všechny dveře dokořán, mohla jsem si to při teplém počadsí dovolit několik hodin a zdá se, že jsou zase pryč. Nic nestříkám. Podle prodavačky se nikdy blech v bytě nezbavím, protože nežijí na psovi, ale mají hnízda v bytě a na psa chodí jenom hodovat. Nějak se ty jejich prostředky prodávat musí, že? Když jsem jí oponovala, tak se až rozčílila, že jim to říkali na školení (jistě na školení výrobce, nebo distributora). Za ty roky bez jejich přípravků, bychom museli už chodit po kolena v blechách! Nejlepší radar na blechy jsem já sama, chutnám jim asi víc než pes, jak mám kousanec, tak má pes blechu.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.