Náš kocour začal olizovat popel

Od: Datum: 22.01.16 08:46 odpovědí: 8 změna: 22.01.16 19:11

Poslední dobou náš kocour začal olizovat u krbu popel. Nemáte někdo podobný problém? U veterináře jsme neuspěli, že je to jen nějaký rozmar.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.16 08:50
avatar

Je docela možné, že pociťuje nedostatek minerálů. Zkuste mu upravit jídelníček minerálními látkami obohaceným krmivem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.01.16 08:56
avatar

Tak já bych teda neřekla, že to je rozmar. Asi mu něco chybí. V tom popelu něco musí být, protože popel přidávají i do granulí pro psa. Také jsem se tomu hodně divila, když jsem si to přečetla ve složení těch granulí. A já jsem prý jako batole chroustala uhlí, nebo ten popel. Prostě jsem prý seděla u kamen a cpala se něčím z uhláku. To mi vyprávěla moje matka.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.01.16 10:59
avatar

To je pravda, co napsala Suzy. V granulích je také. Živočišné uhlí, Carbo, v lékárně za dost peněz funguje jako dezinfekce zažívání. A kocour má tuhle potřebu. *palec* Kdy jste odčervovali? Nemá srajdu? Hovínko má jak hovínka mají být?


doplněno 22.01.16 16:49:

Ing. Stein píše o popelovinách. Na pytli s granuelmi popeloviny nejsou, ale popel ano. V tom je rozdíl.


doplněno 23.01.16 07:02:

Anna, ten odkaz u baleného masa otvírat vůbec nebudu. Nebudu si kazit den. A ani jídlo. Nic nevíme o spoustě věcí, protože všechno vidíme až na pultě v prodejně. Nic nevíme o tom, čím bylo zvíře krmeno, jak vypadala porážka, jak bylo maso skladováno, transportováno a znovu skladováno. Víme prd! Objeví se nějaké informaco o něčem, vytržené z kontextu. Nebo jako názor člověka, který se potřebuje zviditelnit, jako naprosto ničím nepodložené, doplněné jen slovy "vědci vyzkoumali". Vím, je to smutný příběh, ale přes všechny zápory a "poznatky vědců", žijeme. Žijeme, ikdyž naše těla byla vyprojektována na nějakých 50 let, ikdyž jíme srágory neslučitelné s životem. *bzum* Udělejme si život co nejvíce hezkým. Krásný zimní víkend přeji. babka

Ohodnoceno: 1x
 
Od: annaa
Datum: 22.01.16 18:13

Babičko, popel v granulích opravdu není. Je to jen měrná jednotka kolik ho bude, když ty granule spálíte. Povinnost výrobce je provézt testy a do složení to uvádět. Množství popela svědčí i o kvalitě granulí.

http://www.chytry-pes.cz/clan…rientovat-v-krmivech-pro-psy/


doplněno 22.01.16 18:24:

Ještě pro zajímavost, přečte si co spadne do kotle.

Myslím, že ten popel by vadil mnohem méně, než maso nevybalené z igelitového obalu.

http://zena.centrum.cz/zdravi…cleadbox&utm_term=position-24

Ohodnoceno: 0x
 
Od: clivia
Datum: 22.01.16 13:08

V granulích není popel.

Uvedení popela, obvykle v procentech, neznamená, že by v granulích popel opravdu byl. Jedná se pouze o stanovený termín, který v sobě ukrývá informaci, kolik popela by vzniklo, kdyby se daný objem granulí spálil. Výsledný popel jsou pak více méně minerální látky hodnotné pro organismus zvířete. Popel ve složení tedy uvádí tento údaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 13:56
avatar

Tak určitě nesbírají popel lopatičkama někde na skládce. Takže ho vyrábí oni a určitě by to do složení nedali, kdyby nemuseli. Protože když si někdo přečte, že je v granulích obsažen popel, tak se mu to zrovna koupit nechce. Takže kdyby mohli, tak by ten výraz "popel" určitě schovali za nějaký odborný výraz. A je docela možné, že to i někteří dělají a přitom se jedná stále o ten popel z něčeho. A nějak nerozumím tomu vysvětlení, že "stanovený termín ukrývá informaci kolik popela by vzniklo, kdyby se daný ..." A tak dál. Příliš šroubovaná mluva a tak nějak z toho nic nevyplívá. Tak je tam popel, nebo tam není popel. Já jsem četla doslova kolik je v granulích obsaženo procent popele. Doslova a do písmene.

Ale tím nechci popřít, že to je zřejmě pro zvíře prospěšné. Prospívalo to i mně, určitě mi také chyběly nějaké minerály. Tak jsem si je pudově vyhledala v tom uhláku, zrovna jako ten kocour...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: clivia
Datum: 22.01.16 15:20
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.01.16 19:11
avatar

Nojo, jenomže na tom pytli není napsáno popelovina, ale doslova popel. Já jsem tu značku přestala kupovat, ale až půjdu do obchodu, tak se znova podívám a znova si to přečtu. Je fakt, že nosím brýle, ale že bych až tak blbě viděla *ee*. Ale možné to je. Kupovala jsem je Penny a abych řekla úplnou pravdu, všiml si toho můj syn. A já mu tenkrát řekla, tak tohle teda kupovat nebudu a šla jsem pro jiné a tam to bylo také. Tak od té doby kupuji jinde Darling a zrovna jsem ten pytel zkoumala a nic o popelu tam není, ani o popelovině. Ale je tam o minerálech. Tak jestli je to ta popelovina skrytá v názvu minerály, to už nebudu bádat. Stejně všichni víme kulo.. , tedy nic. jen to co si přečteme a co ten dlouhý výčet všeho co to obsahuje opravdu znamená a co je na tom pravdy, když to není pravdivé ani na potravinách určených pro lidi, nad tím také bádat už nebudu.


doplněno 22.01.16 19:19:

A co je na tom nejlepší je to, že otázka zní, "Kocour začal olizovat popel". Začal ho olizovat sám od sebe, tak ho zřejmě potřebuje. Je to instinkt. Vzpoměla jsem si, že jsem koupila kdysi mamince štěňátko a to začalo okusovat omítku. Doktor nám tenkrát také řekl že je v té omítce něco, co tomu štěněti chybí a napsal nám nějaké tablety. On řekl co mu to chybělo, ale já už si nevzpomenu. Tak raději píši "něco", abych tady nedostala vynadáno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.