Boule v podkoží - pes

Od: Datum: 16.01.16 13:40 odpovědí: 5 změna: 17.01.16 18:57
Zdravím,
loni jsem nahmatala své fence labradorce bulku na levém boku, velká cca 2,5cm, pod prsty pohyblivá, vše ok. V prosinci jsme objevili bulku v mléčné žláze, vykastrovala se, bez metastáz. Pozítří to bude měsíc od operace a fenka je čilá a hravá jako před tím. Dnes jsem nahmatala dalši 2 malé bulky, jednu na hrudníku, druhou na pravém boku. Jsou stejně velké. Začínám se obávat, zda by to nemohlo mít něco společného s nádorem, který měla. Byl zhoubný. V březnu jdeme na rentgen, takže to s vet. budu řešit. Ale nemáte prosím někdo zkušenost s bulkami? Četla jsem články, že to u většiny případů bývá tukové, nezhoubné.
Díky moc!
doplněno 16.01.16 13:42: Ještě doplním, že nedokážu řict, jak dlouho tam jsou, jelikož nejdou vůbec vidět...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.16 16:42

Ty bulky, ty jsou podivné a taky straší. Viděla jsem paní, která měla prsa jako zazipovaná. 5 neškodných bouliček a jizvy vypadaly jako zipy. Jenže, ta šestá, ta byla pozitívní. :( Doktoři tenkrát říkali, že se negatívní boulička umí zvrhnout. V ní se namnoží ty hnusné buňky. Je to trápení a strach.

Já, za svoji osobu bych jí to nechala vždycky vyoperovat co nejdříve a nechtěla bych ani vědět, co to bylo. Ani vlastně nevím, jestli existuje léčení, chemoterapie. A když, tak bych ji tomu stejně nikdy nevystavila. Jenže, tak to vidím já, ale vaše psinečka je vaše a vy víte, co je nejlepší. *placni* Pohlaďte ji za mně.

Ohodnoceno: 1x

Od: bublina
Datum: 17.01.16 18:57
Děkuji za odpověď. Chemo u psa nikdy. Mame jit s fenkou v breznu na monitoring zda nemá metastáze - v prosinci se odstranovala bulka z mlecne zlazy, metastaze zatím nebyly. Zitra budu volat vet. a uvidíme jaký bude postup. Ach jo. To jsou zase myšlenky... Fenka je v tak super kondici, běhá jak za mlada...
Datum: 16.01.16 17:11

No můj bývalý pes měl těch bulek několik a zhoubné nebyly.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.01.16 20:04

Na Vašem místě bych se navštívil veterináře, jestli by nebylo vhodné udělat znovu biopsii. Pokud jsou to metastázy, chemotorapií se dá postup alespoň zpomalit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.01.16 07:33

Hlavik, nechci vám oponovat, protože nevím, co je dobré. Ale asi pře půl rokem jsem byla s kamarádkou a její Bibi na veterině, měla bouli v podpaži, vlastně v té řase, která umožňuje natažení nohy. Boule kvapem rostla, byla měkká, pohyblivá, ale prý, kouskem přirostlá, nebyla zapouzdřená. Veterinářka navrhovala odběry krve na rakovinové markry a biopsii. Operovat odmítla, dokonce se i telefonicky radila s někým, kdo také odmítl, protože je na to místě něco a naopak něco není. To vlastně pro tuto situaci není důležité. Důležité bylo to, že ikdyby nález byl pozitívní a veterinář by riziko přece jen podstoupil a vyjmul, bylo otázkou, jestli by Bibi absolvovala chemoterapii a ozařování. A o to tady jde. Co potom? Co pak?! *sok* Jo a Bibi koncem prosince něco sežrala tak strašného, že léčení nepomohlo a ji museli na Štědrý den, uspat. Kamarádka se sesypala a slzy ji tečou ještě dnes.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.