Co dělat, když špatně vzduchuje filtr?

Od: Datum: 14.01.16 09:32 odpovědí: 4 změna: 14.01.16 12:41
V akvárku mám filtr, který má foukat vodu a na hladině má vytvářet bublinky. Nyní však téměř nefouká a bublinky nejsou vůbec žádné. Zkoušel jsem jej kompletně vyčistit od nečistot, ale příliš to nepomohlo. Co s tím mám dělat? Děkuji.
PS: Pokud se mi podaří příjem bublinek obnovit, jdou do doby, než filtr odpojím ze zásuvky kvůli krmení. Po jeho opětovném zapojení znovu nefunguje...
Po manipulaci s filtrem (znovuvyčištění,...) po zapojení jdou bublinky cca 5 vteřin, pak se zastaví.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.16 09:39
avatar

Filtr má především filtrovat , pokud tedy z výstupu jde proud vody je to v pořádku a jeho funkce je správná. To že dělá bublinky chvíli po puštění je dané dobou než se z něj vytlačí vzduch.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 14.01.16 09:56
avatar

Dobrý den, řekl bych, že kolega má pravdu - filtr vodu čistí a na bublinky (provzdušnění) si tam pořiďte vzduchovací kameny. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.16 10:07
Vy máte na mysli starý typ filtru, kde se využívá proudu bublin k proudění vody filtrem?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.16 12:41

Buďto máš filtr, který nasává vodu a na výtlačném hrle je připojená hadička. Tento filtr funguje "jako fixírka" ä proud vody na výstupu strhává i vzduch a vytváří tak bublinky. Tady můžeš mít zaškrcený výstup vody z filtru a tím to přisávání vzduchu nefunguje. Nebo máš nějakou nečistotou ucpaný ten kus, který má fungovat jako fixírka. Nebo máš někde skříplou hadičku, kterouse musí přisávat vzduch. A nebo na konci té hadičky máš uzavřený regulátor přisávání vzduchu.

Zkus do té hadičky fouknout a z filtru musí jít bublinky.

Druhý druh filtru je poháněný vzduchovacím motorkem a ten vytváří proud vody přes filtr tím, že bublinky prochází stoupací trubkou a strhávají sebou vodu. Pokud tady nevycházejí bublinky, tak je ucpaný czduchovací kámen na konci hadičky. Nebo máš příliš uzavřené škrtítko pro nastavení množství vzduchu.

Možná máš filtr příliš hluboko. Zkus ho dát těsně pod hladinu, jestli bude vzduchovat a potom ho můžeš pomalu posouvat hlouběji. Tak zjistít v jaké hlouce přestane vzduchovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.