Sedy zakal u psa

Od: Datum: 11.01.16 20:10 odpovědí: 4 změna: 12.01.16 17:11
Lze vylecit nebo aspon zpomalit onemocneni sedym zakalem jezevcika - 12 let?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.16 20:16
Myslím, že ne. Léčba nejspíš jen operativně. Mona
Ohodnoceno: 1x

Od: ria®
Datum: 11.01.16 20:20

Pěkný den, na to by Vám odpověděl jen veterinář, jak na tom pejsek je, a jestli se to dá zlepšit, z mé zkušenosti se bude zrak jen zhoršovat, ale, měli jsme úplně slepýho kokříka a po paměti se orientoval, jako by viděl, dokud jsem neřekla, že je slepý, tak to nikdo nepoznal.. Nevzdávejte to s ním..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.01.16 07:08

Se zákalem u psa se nic nedá dělat. Potkávala jsem paní, která vodila starého, slepnoucího pejska a tak jsme si povídaly, co říká veterinář. Říkala, že vet pravil, že se nedá dělat vůbec nic. Pejsek oslepnul a pak i ohluchnul. Ta dvojice byla dojemná, jak paní ho vodila cestou, kterou on znal. Občas si vzal do hlavy, že se podívá, vlastně čuchne, někde jinde. Paní šla kam on chtěl a pak mu tiše domlouvala, ikdyž on slyšet nemohl a vracela ho na známou trasu. Tak jsme se potkávali nějaké 3 roky. Na začátku zimy jsem ji viděla z dáli s jiným psem. *plac*Zdálo se mi, že v panence mé jorkinky se černá barva jakoby kalí do bíla a když jsme byly očkovat, tak jsem se veta zeptala. Nic se nedá dělat. Ani zpomalit, ani vyřešit. *sok* Nechejte mu však vyřešit cukr v krvi, jestli nemá cukrovku.

doplněno 13.01.16 15:24:

Cukr v krvi způsobuje slepotu. *hej*

Datum: 12.01.16 17:11

Možná se ti to nebude líbit, ale trpí tím řada straších psů, pomalu slepnou, ale prakticky jim to nevadí, znám jich na sídilišti několik jsou veselí a nahrazují si to čichem, je lepší to nechat než riskovat častější úmrtí staršího psa při narkoze

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.