Blešky u kocoura

Od: Datum: 11.01.16 03:27 odpovědí: 7 změna: 14.01.16 23:33
Ahoj, mohli byste mi, prosím, poradit, jak vyzrát na blešky u kocoura? Je to domací povaleč, ven chodí jen na dvorek se mnou jako doprovodem a pořád na něm vidím nějakou blechu. Každý měsíc mu dávám kapičku Frontline Combo. Je něco co bude mít lepší účinek s čím máte dobrou zkušenost? Mám i pejska, do doby, než s námi začal žít i kocour, tak nebyl problém, kupuji obojek Kiltix a vždy byl účinný, ale teď i přes něj na něj nějaká ta blecha přeskočí z kocoura a potrápí ho... Preventivně jsem vše i několikrát vystříkala Bolfo sprejem, ač jsem nikde blechy neobjevila, ale na kocoura ho použít nemohu, nemůžu ho celého ničím přestříkat, intenzivně se čistí, jen by z toho zvracel... Obojek proti blechám si bez problémů sundá, ať ho upevním jakkoli, takže v úvahu přichází jen účinná kapička, jenže nevim jaká...
doplněno 11.01.16 04:23: A ano, důsledně uklízím a vysávám vše, kolem čeho jen projde... Potřebuji jen poradit účinnou kapičku, protože Frontline je zdá se opravdu na nic, i dle internetových diskuzí.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.16 05:55

Na psy i kočky tablety Bravecto - je to podle váhy, seženete u veterináře a 3 měsíce budete mít od blech i klíšťat pokoj.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.01.16 06:06
To jsou ty, co musí sníst? Nemám k tomu moc důvěru, prý je to agresivní chemie... Pejsek ma ke všemu 13 let.
Datum: 11.01.16 10:03

Pak je ještě Comfortis - ten nemám vyzkoušený, ale je to pouze proti blechám a musí se podávat každý měsíc.

Jako chemie je to všechno, ať obojky napuštěné chem. látkou či postřik srsti, či pipeta za krk. Bez chemie jedině několikrát denně vy´česávat zvíře, kočka pouze doma a pes jen tam, kam nepřijde jiné zvíře - což je jaksi scifi.

Jinak Braveco jsem podávala i 15 leté feně a naprosto bez problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 06:43

Oki, díky, mrknu na to ;)

Datum: 11.01.16 11:06
avatar

Blechy bude mít vždycky, stačí když je chvilku venku a nebo nějaká přežije a to si pište, že přežije. Blechy jsou odolné, taky s nima bojuju u svých pejsků a kočiček.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 03:52

Rocco dříve jsem též bojovala, od dob co používám to Bravecto nevím co je blecha a klíště. A to máme 6 psů a kočku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amata
Datum: 14.01.16 23:33

Jako veterinář vřele doporučuji Bravecto. Na kočku je to potřeba spočítat (zatím není platná registrace), je to 40mg/kg. Na 3 měsíce máte pokoj od blech i klíšťat. Tabletka dobře smrdí a svoje kočky ani nemusím moc přesvědčovat, aby to sami sežrali. Samozřejmě je nuntné to spojit s důkladným úklidem všeho, kde se zvíře nejčastěji zdržuje. Blešší vajíčko vydrží v prostředí i přes 6 měsíců. Comfortis je také velmi dobrý, po pozření do 30 min z kočky padají mrtvé blechy. Chodím ho pravidelně dávat jedné 18-tileté kočce s citlivým zažíváním a vždy bez problémů. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.