Mops sám doma?

Od: Datum: 09.01.16 11:24 odpovědí: 6 změna: 12.01.16 16:40

Já bych si chtěla pořídit mopse ale je mi 13 a musím chodit do školy to jsem 8 hodin pryč a v pátek 5 hodin pryč a máme doma ještě morče a občas je doma mamka která by ho občas šla pohladit no a chci se zeptat jestli by to nevadilo kdyby byl těch 8 hodin sám nebo jestli se to dá nějak "naučit" protože jsem slyšela že mopsi špatně snášejí samotu, předem děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 09.01.16 11:32
avatar

Určitě nedoporučuji.. Může to být povaha, která samotu snese, nebo bude osm hodin bulet a štěkat... Tak jako tak štěně pořebuje důslednou výchovu, takže se na něj těš třeba k vysvědčení a dva měsíce mu věnuj a vychovávej, jinak je to opravdu jen takový nepromyšlený rozmar :)..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mopsik
Datum: 09.01.16 12:46

Samozřejmě že ho nechci hned ,přemýšlela že kdyžtak až na ty prázdniny jestli by šlo ho přes ty prázdniny třeba nějak "naučit" že bude doma sám jako třeba že bych ho ze začátku nechala samotného chvíli a pak bych to postupně zvyšovala až na těch 8 hodin

Datum: 11.01.16 18:03
avatar

No a kromě toho taky přemýšlej dál. Pes není hračka, kterou postavíš do kouta a on tam bude čekat, až zase budeš mít náladu. Za dva roky vyjdeš základku, kam se chystáš na střední? Budeš v místě bydliště, nebo dojíždět a vracet se večer? Nebo celý týden na internátu? Pes by tak byl samotný mnohem déle než 8 hodin. Bohužel znám případ, kdy si rozmazlená slečna vykňourala psa (zlatého retrívra ve dvoupokojovém bytě v paneláku!). Maminka povolila, protože co by pro princeznu neudělala, ale slečinka je bůhvíkde a maminka se psa bojí. A tak pes neskutečně strádá. Matka se bojí mu nasadit obojek a bez vodítka s ním ven nemůže, protože ji neposlouchá... Doliskala bych obě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mopsik
Datum: 12.01.16 16:38

Tak na stření budu tady v okolí takže to by byl taky asi tak 8 hodin sám.

Datum: 11.01.16 18:30
avatar

Pes je člen rodiny a proto si ho nepořizuj jen ty, ale pořiďte si ho celá rodina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mopsi
Datum: 12.01.16 16:40

Tak jako jo ale stějne by byl doma sám když by šla mamka do práce

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.