Vodní želvičky

Od: Datum: 06.01.16 19:20 odpovědí: 4 změna: 12.01.16 21:45

Dobrý večer, prosím, může mi někdo poradit, máme dvě vodní želvičky nádherné žlutolící, cca 8cm velké, máme velké želvárko, měníme vodu skoro obden, máme filtr,krmíme je granulkama a krevetkama, někdy hovězí srdíčka, je to asi tak 2 měsíce, co se jim na krunýřkách začly dělat bílé skvrny, když oschnou na suchu, vypadá to jako když máte usazený kamenec v konvici na vaření, nehtem se to dá odloupnout, vypozorovala jsem, že se jim to začlo dělat, když jsem jim do vody začla dávat želvíka (vápno na rozpuštení do vody), už ho od té doby nedávám, koupili jsme jim i UV žárovku, kterou jsme ze začátku neměli a poradili mi natírat krunýřky rybím tukem, ani to nepomohlo, může někdo poradit, děkuji, nechci, abych něco zanedbala.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.16 20:37
avatar

Zdravím, jak vám žerou? Bez potíží? Bílé skrvny jsou na vrchní, nebo i na spodní straně krunýře? Jako častý jev se uvádí nedostatek vitaminů - léčba zahrnuje potírání krunýřů alkoholem a koupání v solném roztoku, ale úspěchy nic moc. Příčina jez 98% ve špatných podmínkách.

Není to plíseň? Mrkněte zblízka. Na tohle různé svinstvo zas hodně pomáhá potírání krunýře roztokem hypermanganu draselného.

Nejlepší bude navštívit veta. ;). Dá želvičce na místě i injekci (vitaminovou, antibiotika), pokud by to bylo potřeba.


doplněno 06.01.16 22:18:

Zkuste hodit kvalitní fotku, takhle je to jak věštění z křišťálový koule. ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sabinass
Datum: 06.01.16 21:49

Žerou dobře, až moc, jsou čilý, vše bez problémů. Bílé mají jen na vrchní části krunýřku, ale když to uschne, dá se to nehtem odloupnout, jako kamenec, nemůže to být z naší tvrdé vody?

Datum: 12.01.16 11:47
avatar

Bude to vodní kámen, je to jen kosmetická záležitost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sabinass
Datum: 12.01.16 21:45

Dobrý večer, děkuji za odpovědi, ano, je to prý vodní kámen, poradili mi v mini zoo, že mám upravit vodu - PH nebo že máme používat a dovážet si městskou a nechat jen vyprchat chlor, děkuji.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.