Nejlepší stelivo pro kočičku

Od: Datum: 04.01.16 12:58 odpovědí: 10 změna: 07.01.16 13:28

Dobrý den, poradíte mi jaké je nejlepší stelivo - do záchůdků pro kočičku? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jezevec
Datum: 04.01.16 13:03

Vyzkoušeli jsme možná deset druhů. Ať si myslí kdo chce co chce, ale bezkonkurenčně nejlepší zkušenost máme s tím nejlevnějším z Kauflandu za třicet kaček. Zkusili jsme přitom i silikonové - pytel za dvě stovky. Totální nesmysl...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.01.16 15:55

Používáme dřevěné pelety, 15 kilový pytel za stovku,a v pohodě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.01.16 16:17

Máme dvě kočky a nejekonomičtější a nejlepší Zverlit-růžový. http://steliva-a-toalety-pro-…erlit-super-jemna-ruzova-6kg/ Je jemný s vše krásně obalí a ani mi ho moc neroznáší po bytě.Vyzkoušeli jsme kde co a tenhle je nej.Nejhorší byl ten"silikonový" či gelový(nebo s čeho to je)to se kočkám nelíbilo,prostě rády hrabou a to nebylo ono.

doplněno 04.01.16 16:37:

...ty levné co má Kaufland,Tesco,Penny sice nebyly špatné,ale zbytečně moc se promočilo,takže se moc vyhazovalo a tudíž častěji vyměnovalo.

doplněno 04.01.16 18:19:

suzymon ty naše rozmazlené kočičky zkusily kde co a díkybohu ten Zverlit mají i našich malých zverimexech.Větší balení samozřejmě vyjde levněji,ale kupujeme i ta menší.Zkoušeli jsme i ty jiné"barvy"liší se hrubostí a ten růžový nejjemnější už dlouho nejlepší.Před záchodek jsme jim koupili u vietnamců malý kobereček s vysokým vlasem,takže co jim zůstane na packách,tak do koberečku oklepouProstě záchod deluxe.

Datum: 04.01.16 17:33

Lucie, chtěla jsem rozkliknout Tvůj odkaz na to růžové stelivo, ale nejde to. Já právě také kupuji v Penny a je to přesně jak píšeš. Jenomže ten můj kocour jiné nechce, jak popisuji doleji. Třeba by byl spokojený s tím Tvým růžovým. Jaká to je teda značka? Díky.

doplněno 04.01.16 17:40:

Tak už jsem to našla pod tím názvem. Pokusím se to někde sehnat, jinak to s poštovným vyjde dost draho.

Datum: 04.01.16 20:01

Díky, také se napřed podívám u nás v potřebách pro zvířátka. Zkusím i ten kobereček. *placni*

Datum: 04.01.16 17:10

Tak přesně tuto otázku jsem také řešila. To obyčejné stelivo se sice líbilo mému kocourkovi, ale ne mně. Důvod je ten, že to skoro ihned zapáchá močí, i když vybírám lopatičkou. Tak jsem také hledala a koupila také takový drahý "Happy Cat" se to jmenuje a jsou to takové skoro průhledné a modré krystaly. Mně se to stelivo hrozně líbí, ale můj kocourek to nechtěl. Sice do toho vlezl, ale když v tom hrabal, tak se na mne tázavě díval a nakonec znechuceně vylezl a nic neudělal. Později jsem našla hovínko kousek vedle na koberci a čůrat chodil do koupelny na kobereček. Byla to moje vina, protože jsem si myslela, že si zvykne a nechala mu to v jeho záchodě. Pokoušel se, ale prostě mu to něčím vadilo, i když to příjemně chrastilo. Tak jsem koupila také ty dřevěné palety. A odehrávalo se to samé a když už tam něco udělal, tak jak se ty paletky rozmáčely, nosil to po tlapkách na koberce. Musela jsem se vrátit k tomu prvnímu hrudkovatějícímu produktu. Ty paletky jsou určitě dobré, ale asi se na ně musí naučit od kotěte. Ale jelikož jsem nakoupila paletek hned dva obrovské ptyle a toho drahého dokonce pět pytlů po 7,2 litrech, tak mu to teď míchám, abych to spotřebovala. Ale zpočátku jsem to musela dělat tak, že mu přímo ukážu, že mu tam dávám i to stelivo které má rád on. To stojí, kouká na mne, já naberu z pytle, strčím mu to pod nos, on to očuchá, začne kejchat, protože to trochu práší, ale pak teprve do záchoda vleze spokojeně si zahrabe a udělá svou potřebu. Už teda celý rituál dělat nemusím, a mohu namíchat bez jeho kontroly, ale musela jsem, protože mi přestal důvěřovat...

Ale je pravda, že už jsem zase v klidu. Přestal vykonávat potřebu jinde a vrátil se ke svému záchodu.

Od: adam®
Datum: 04.01.16 17:14

Vyzkoušeli jsme již mnoho steliv jak drahých tak levných a nejlépe vyšlo stelivo z Globusu to nejlevnější v oranžovém pytli po 5Kg. Nezapáchá, vydrží dlouh a hlavně se dobře vybírá záchod stelivo drží po hromadě. Věřte nebo ne, ale opravdu jsme vyzkoušeli i to silikonové, ale nejlépe vyšlo prostě nejlevnější. :)

Datum: 05.01.16 08:22

Tak nám se nejvíce osvědčilo Biokats Orange od f. Gimpet. Mají teda víc druhů a všechny jsou super. Po vykonání potřeby vznikne hrudka, která se po zahrabání kočkou vybere lopatkou. A opravdu není nic cítit.

Od: chilly
Datum: 07.01.16 12:52
Vyzkoušela jsem jich opravdu mnoho, mám MC celá bílá a zjistla jsem, že levný kočkolit třeba z kauflandu ji zbarvil packy do rezava krom toho opravdu pořádne nehrudkoval. Naším favoritem býval molly z interspar, nicméně obchod již v Čechách neexistuje a ja se snažila zjistit zdali je jiný supermarket neprodává pod svojí značkou, takže jsem vyzkoušela opravdu všechny. Krom toho i drahé ze zverimexu a silikatove, které jsou opravdu vyhozené peníze navic jsou ostre a tak kočku zranují. JEDNOZNACNYM VYTEZEM 1/2 ROCNIHO PATRANI, POMĚR CENA KVALITA JE NORMA: MIETZE KATZ BENTONIT 20L V AKCI A150KC JE TO RUZOVY BALÍK MIRNE NAVONENE. Existuje stejna znacka v zelenem obalu bez navoneni a tu jsem nezkousela, asi by to stalo za vyzkoušení je ještě levnější i když menší baleni.obaly jsou popsany francouzky a německy.

Od: fakirka
Datum: 07.01.16 13:28

My kupujeme v Globusu modrý SanCat. 10 kg za 120 kč.

Pěkně hrudkuje a nesmrdí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.