Rakovina mléčné žlázy

Od: Datum: 03.01.16 19:41 odpovědí: 10 změna: 04.01.16 20:36
Zdravím,
máte tu někdo prosím zkušennost s rakovinou u fenky? Mám 8letou labradorku. Nikdy neměla žádné zdravotní problémy, je akční. Našla jsem ji maličkou bulku, která ji byla před 2 týdny vyoperována a zároveň jsem ji nechala vykastrovat. Zákrok nesla velmi statečně, jedla mi hned večer v den zákroku, 2 dny po operaci už mi chtěla nosit balonek. Dnes už zase běhá jakoby se nic nestalo. Nádor byl bohužel zhoubný, prognóza opatrná, stupeň malignity nízký až střední. Metastáze nemá, zatím. Doktorka mi sdělila, že má moje fenka před sebou půl roku života. Nechce se mi tomu vůbec věřit. Máte tu prosím někdo zkušennost, kdy váš pejsek měl podobnou diagnózu a byl s vámi déle, než měl být?
Mockrát děkuji!

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jezevec*
Datum: 03.01.16 20:10

Nikoliv u pejska, ale u kočky. Máme dvě, Jednu zlatou, hodnou, přítulnou a díky Bohu zdravou. Druhá je od narození převtělený satan. Pokousala snad stokrát všechny členy rodiny, když přijde návštěva, vrní a nechá se hladit, aby se vzápětí vymrštila a zakousla se "hladiteli" do ruky. Na vědomí nás bere jen když otevíráme konzervu se žrádlem, jinak nenávidí vše živé okolo sebe (máme jí od koťátka a nikdy jí nikdo neublížil). No a tenhle satan onemocněl ve svých deseti letech rakovinou mléčné žlázy. Doktor jí odoperoval a řekl, že měla nádor, který je smrtelný pro 90% koček. Já zvířata miluju, ale v tomhle případě mě to nijak zvlášť nezarmoutilo. Taky řekl, že má před sebou nanejvýš půl roku života. Od té doby uplynuly čtyři roky, satánie je zdravá jak řípa a kouše všechny, včetně psa, vesele dál. Takže asi tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublina
Datum: 03.01.16 20:23
Děkuji mockrát za odpověď! Hned jsem o něco silnější...
Datum: 04.01.16 01:27

Bublino, měla jsem fenku malého toye. Kolem 8. roku se jí udělala bulka na mléčné žláze a na radu tehdejšího veterináře se s tím nic nedělalo. Během čtyř let se těch malejch bulek udělalo několik. Mezi tím jsem změnila veterináře. Když fence bylo 13 let tak jedna ta bulka začala rychle růst. Následovala operace, při ní odstraněny obě mléčné lišty a provedena kastrace - prostě byla to sázka do loterie - stará fenka a těžká operace. Nicméně fena operaci přežila, následná péče byla složitá, ale co bych pro miláčka neudělala. Po měsíci už lumpačila se svou dcerou a vnučkou po zahradě a nosila balonky *srdce*. Prostě normálně se zapojila do smečky. Zemřela loni, týden před narozeninami, bylo by jí 16 let.

Takže já bych na vašem místě nechala odstranit mléčné lišty. Ovšem chce to najít opravdu šikovného veterináře, já měla kliku a takového našla. Jen za ním jezdím 60 km.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublina
Datum: 04.01.16 09:51
Dobrý den. Děkuji za tak optimistickou zprávu. Veterinářku mám troufám si řict opravdu skvělou. Dala mi ještě možnost chemoterapie, ale tu jsem bez váhání zavrhla, je to pro pejsky hrozný stres a oni nevědí co se děje. Diagnózu mi sdělila paní doktorka 3 dny před Silvestrem, takže jsme Nový rok oslavily spolu samy doma u televize. V ten moment jsem měla strach, že to bude její poslední, ale díky Vašim zprávám začínám vic a víc věřit! V březnu mame ultrazvuk a rentgen, snad to bude dobré. Ještě proberu s doktorkou odstr. mléčné lišty.
Děkuji!
Datum: 04.01.16 07:51
avatar

Cítím s vámi. Když se mé 3leté jorkince Dorotce objevila boulička v mléčné liště, krve by se ve mně nedořezal, protože jsem já sama prodělala stejný problém. Operace, ozařování, chemoterapie, vlasy včudu, zrušená imunita a všechny ty hrůzy okolo. Tenkrát mi řekli, že ihned musím přestat menstruovat, protože ženské hormony rakovinu velmi podporují a vyvolávají. Mé tělo to uslyšelo a ihned poslechlo. *plac*Takže, když veterinář řekl, že se musí Dorce mléčná lišta sejmout a následně ji vykastrovat, věděla jsem o co jde. Snažím se všecka protivenství projít a pustit z hlavy, takže už nepamatuji, v jakém časovém odstupu k tomu došlo. Odmítla jsem bouličku nechat vyšetřit, protože bych psinulku následné léčbě nevystavila. *ua*No a žijeme obě. Dorotka bude mít v březnu 11 let. Je hravá, stále tahá a provokuje s hračkami, krade mi papuče a jde se podívat, co já na to, lítá jako poděs. No a já žiju, stárnu a až teď, po tolika letech se začínají hlásit následky chemoterapie poměrně citlivě. *hej*Víte, ta hnusná nemoc, protiví se mi i napsat její jméno, je podivná. Někdy zdechne sama od sebe, někdy zabíjí velice rychle, někdy spí. Viděla jsem to u desítek spolupacientů. Nemyslím si, že by vaše fenečka měla někde už viditelné datum konce. Neměla metastázy a to je důležité. Nestresujte ani sebe, ani ji takovými myšlenkami. Hýbejte se, dělejte spolu hodně činností a užívejte si života. Bude s vámi ještě hodně dlouho. Věřte mi, bude to tak! *placni* Pohlaďte ji za mně!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublina
Datum: 04.01.16 09:58
Jste statečné obě! Doktorka mi nabídla chemo, ale odmítla jsem, nejsem zastáncem této léčby u psů z jediného důvodu - nevysvětlíte jim co se děje a pro ně je to zbytečný stres, časté návštěvy u veterináře. Nasadily jsme léky, které užívají i ženy při podobné diagnoze prsu (ať nemusím jmenovat tu hnusnou nemoc). A nezbývá než doufat a věřit. V březnu jdeme na ultrazvuk a rentgen, zda nebudou metastáze. Snad to bude dobré. Držte se!
Datum: 04.01.16 10:18
avatar

Občas ji opatrně sáhněte do podpaždí a do slabin. Až k bříšku a na bříško, jestli se jí tam nedělá boulička. Opatrně, protože je to velice citlivé místo. *sok* Mi se boulička udělala a doktorka, která to zjistila kapku znejistěla a svolala poradu. Všichni na mě sahali, bolelo to ještě dlouho potom. Nikdo si netroufnul říci, jestli je to zatvrlina v jizvě nebo nová bulka. Můj milovaný pan doktor mi to jednou večer, když měl službu, opíchal, vybral a poslal mě domů. Říkal, že právě na těch místech jsou žlázy, které filtrují krev a právě v nich se zachtí ty hnusné buňky dříve, než odcestují do těla a tam začnou růst a to jsou metastázy. Svině hnusné! *hej*Je to váš pes, vaše zodpovědnost. Ale já bych už vůbec nikam nechodila, jen bych hlídala, aby netloustla. Vzala bych celou situaci tak, že mám zdravou seniorku a nestresovala bych ani sebe, ani psinečku dalšími návštěvami veteriny. Protože, ikdyž zjistíte, tak co? Co uděláte? Nic! Je zdravá a má ještě pár let krásného života s vámi. A dost.*bum* Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublina
Datum: 04.01.16 11:19
Monitoring mi byl doporučen. Ovšem máte pravdu, nevím, zda to k něčemu je. Možná snad jen, kdyby metastáze nebyly, uspokojující zpráva pro mně. Pokud budou, tak znepokojující. Děkuji za rady, kontrolovat budu. A stále doufat...
Datum: 04.01.16 18:44

Kamarádčina kokřice toto prodělala v 11-ti letech. Operace už byla v tomto věku riskantní, šance nic moc. Zemřela letos před Vánoci skoro v 16-ti na stáří. Zkusila bych ale pro jistotu něco na zvýšení imunity. Ale to Vám poradí MVDr. Hodně zdraví oběma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublina
Datum: 04.01.16 20:36

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.