Psí láska k člověku

Od: Datum: 02.01.16 15:04 odpovědí: 22 změna: 09.01.16 23:46

Dobry den,

koupila jsem si fenku a dobre se o ni staram a cvicim ji a uz je ji 8 mesicu, ale kdyz na ni zavolam napr. pod sem (zdrobnele) tak kouka jako kdyby koukala do zdi, ale kdyz na ni zavola nekdo jiny tak prijde a jeste k tomu mava ocaskem. Ma me rada nebo se me boji?

doplněno 02.01.16 15:41:

trik ke me umí jen chci aby prisla kdyz si ji budu chtit pohladit a jen tak ji zavolam

doplněno 02.01.16 15:43:

trik ke me umí jen chci aby prisla kdyz si ji budu chtit pohladit a jen tak ji zavolam

doplněno 02.01.16 15:45:

je mi 14 let bydlim s rodinou

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.16 15:10

fenka je to krásná - jen jestli ji, kačko, moc nedusíš svou láskou? pes potřebuje cítit, že jeho člověk je vůdce smečky, pak k němu bude vzhlížet a snažit se o pozornost - dej jí prostor, aby musela o tvou přízeň usilovat :)

doplněno 02.01.16 15:15:

ještě mě napadá, jak píšeš, že ji voláš zdrobněle - lepší je dávat jednoznačný, vždy stejný povel a když pejsek přijde, dávat najevo radost, pomazlit, popř. odměnit - ale píšeš, že ji cvičíš, tak tyhle zásady asi znáš ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: mate59
Datum: 02.01.16 15:10

Pejsek je milený.Myslím, že ho musíte naučit a vychovávat.V první řadě přivolávat jménem,když doběhne,odměnit granulkou.Určitě se vás nebojí,ale chce to ho to naučit.Povel musí být vždy jednoznačný, chce to trpělivost a cičit,cvičit.

Za přivolání někým druhým ho třeba pokarhat.

Ohodnoceno: 0x

Od: kacka
Datum: 02.01.16 15:36

dekuji ale ja ji cvicim a na jmeno uz slisi a trik ke mě uz umi

Od: mate59
Datum: 02.01.16 15:48

Než se naučí, že nemá jít k neznámému nebo odbíhat,mít ji stále na tom dlouhém vodítku,pak ním trhnout,psa přitáhnou k sobě,dúrazné nesmíš,pokarhat a takto dokola, než se odnaučí.Na druhé strané- za odměnu granulku.

Od: ria®
Datum: 02.01.16 16:03

Ahoj, místo "trik" bych spíše používala slovo "povel"

takové univerzání je ke mě, nebo k noze - dobré je jí mít na delším vodítku, říct ke mě - když nejde tak si jí pomalu přitahovat, pochválit. a znovu a znovu a znovu a znovu, ona to časem pochopí..:)

doplněno 02.01.16 16:18:

V tom vůbec nevím, jak zní otázka :)

doplněno 03.01.16 08:03:

Omlouvám se, ale vyjadřuješ se hodně nejasně, nesrozumitelně a ještě odpovídáš lidem, kteří ti chějí poradit arogantně.

doplněno 04.01.16 09:45:

Přečti si třikrát svojí otázku - v ní stojí, že neposlouhá, neumí přijít a kouká - pak píšeš, že sase na povel ke mě umí.. :) Máš to trochu zmatené :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.01.16 16:17

ale ona umí ke me

Datum: 04.01.16 09:41
Promiňte, ale nevím o čem mluvíte.
Datum: 04.01.16 11:19
@ria - já Kačku chápu. Ona nechce dávat povel "ke mně", když se chce třeba jen pomazlit. Osloví pejska a ten dělá, jako že nic. Pokud mu dá povel, tak poslechne. Tak to chápu já. Mona

Od: ria®
Datum: 04.01.16 11:37

Asi máte pravdu.. :) to můj čumák to má naopak.. :).. stačí na něj na procházce zavolat jménem a on se začne rozhlížet - ví že když ho venku volám, tak tam někde je něco, co by ho mohlo zajímat a nepříjde..ale.. naopak doma stačí říct ahoj, a už je navezenej až na klíně, mazlík :)..

Datum: 09.01.16 23:46
Naši to mají stejně. Jak je venku chceme přivolat, tak nejdřív zkontrolují od čeho zajímavého je chceme odvolat.

Datum: 04.01.16 12:43
Děkuji takhle jsem to myslela.
Datum: 02.01.16 16:23

Kačko, to víš, že tě má ráda. Ale nemá vždycky na tebe náladu. V takovém případě dodej: Příjdeš nebo ne?! A ona příjde nebo ne. (humor) ;) Nebere tě jako šéfa, kterého je třeba poslechnout. Bere tě jako kamaráda, sobě rovného tvorečka. Nemusíš ji cvičit, nemusí z ní být služební pes se zkouškami. Ale nauč se používat takový tichý, ale velmi ostrý hlas na to, aby poslechla, když tenhle povel dáš. Povely, které musí, pro bezpečnost, znát a poslechnout- fuj! ne! ke mně! Nedávej ho často, jen když je potřeba. Ale o to zřetelněji. ;) Spíš ji nauč takové triky: zatanči, popros, mrtvá, styď se, projdi (pod nohou při kroku). Spíše legrácky. S kousíčky piškotků v ruce. Spíš jako zábavu a společnou činnost. Pro inspiraci:

. Koukej, jak je pejsek nadšený, s jakou radostí všechno dělá. A o to jde!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.01.16 16:36
Já přidám svou zkušenost.
Mám tibeťáka, se kterým jsem navštěvovala psí školičku právě z důvodu, že jsem měla pocit, že na mne příliš nereaguje. Myslela jsem, že dělám něco špatně, nebo je něco špatně s ním. Všichni psi reagovali na nadšený (vyšší, ne hlasitější) hlas svého majitele, jen ta moje potvora dělala, že tam vlastně nejsem. Právě ono zdrobnělé a příliš nadšené přivolání byl problém. Necítil z něj mou převahu (to neznamená, že by mne neměl rád). Ukázalo se, že to, že je se mnou, je pro něj běžná věc. Takže když jsem ho k sobě hravě nebo mazlivě přivolávala, vlastně jsem ho zdržovala od něčeho důležitějšího (třeba jen zírání do dáli) - ještě jsem to měla ztíženo tím, že nereagoval na pamlsky.
Časem se to změnilo - když dospěl. A také nám to ukazuje, že i když 90 i více procent psů na něco reaguje, ten zbytek se prostě vymyká a musí se použít metoda jiná.
Takže žádnou paniku. Je to ještě štěndo, které je ve vývinu. Věřím, že vše se zlepší. Mona
Ohodnoceno: 5x

Od: arwi®
Datum: 02.01.16 18:15

Bere tě jako kamarádku,ale jako vůdce smečky uznává asi někoho jiného v rodině.

Datum: 04.01.16 09:39
Nebere mě jako kamarádku, bere mě jako vůdce, protože poslouchá jenom mě, ale děkuji za odpověď.
Datum: 02.01.16 18:36

Datum: 02.01.16 20:00

To je zřejmě maltézačka n ebo snad boloňačka, ,já mám kluka boloňáka, je svlj, nerad poslouchá, ale naučila jsem ho povel "ke mně"pomocí pamlsků a jinak nevolám, zkus to, za týden by se to měla naučit.

Datum: 03.01.16 08:00

Ale ona ke mě umí a je to bišonek křížený s jorkšírem (jorkšonek)

Od: pt®
Datum: 02.01.16 21:07

Máš roztomilého pejska. Také máme pejska a když jsme na vycházce a řeknu "jdeme domů", tak chvíli, jakoby přemýšlí, tak to zopakuju. Víš pejsek není člověk a tak mu trvá možná minutu až tři minuty než mu to dojde. Pokud to není cvičený pes na povely.

Datum: 02.01.16 23:21

Má vás rád, protože je to váš pes. Ale. Není to stroj ani hračka, je to živý tvor, který má své nálady a potřeby, může být unavený, má velkou potřebu spánku nebo se mu prostě nechce. Jestli mu věnujete příliš péče, každou chvíli ho voláte a nenecháte ho chvilku odpočinout, může se mu to zprotivit. Nechte ho žít. Nechte ho až přijde za vámi sám, že chce pohladit a pomazlit. A on přijde. Zkuste to.

Datum: 03.01.16 11:15

Tak v první řadě fenečka je nádherná.

Co se týká lásky, tak ta u psů souvisí s respektem. Je pro něj důležitá hierarchie..takže vůdce smeky.

V posledních letech jsem žila se dvěma psy. První byl Am - irský vlkodav mé dcery. Sama jsem vždycky mívala kočku a tak jakékoliv příkazy a povely jsem nezvládala. Am si udélal jasno. Vůdce smeěky je moje dcera (pu poslouchal na slovo ahráli si spolu..), pak syn, který na něho obas houknul a na konci já, která jsem ho sice chodila venćit, když byla dcera mimo domov, krmila, ale nic víc. Velet jsem mu nedokázala - byl přece jen jiná váhová kategorie než já ;)

Pak jsem dostala malou fenku - křížence špice Luc. Byla by musela do útulku a tak jsem se jí ujala. A tam jsem začala podle rad dcery. Lucinu jsem VŽDYCKY přivolávala "Luc ke mně !" a trvala jsem na tom. Když přišla, pochvala, když ne, zvýšení hlasu, kterým jsem povel opakovala. Teprve když přišla a slupla odménu, došlo na mazlení a slova, kterým nemohla rozumět, ale chápala je podle tómu, kterým byla vyslovena.. a ta já bylo jedno, když jsem jí echrala kožíěk a říkala " ty můj vrtichvoste, od čeho máš zase packy jako čuně..?" Lehla na záda a smála se..Když jsme šly spolu domů, otevřela jsem do koupelny a zavelela "Luc šup !" a ona po čase věděla, že musí do koupelny a počká až jí otřu všechny čtyři...teprve pak sméla do bytu a na své křeslo.

Lucina už druhý rok nežije, ale měla jsem ji ráda a vím, že i ona mě. Ale náš vztah vytvořila důslednost a jednoduché a vždy stejné povely.

Přeji, abyste to také zvládly. Radka

Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.01.16 10:12

Osum měsísu pejsek-to dá ve výchově ještě moc práce.Při jaké koli činosti ji zavolej KE Mě a odměn ji.Ona se naučí ale bude to chvíli trvat. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.