Přivolání psa

Od: Datum: 01.01.16 19:35 odpovědí: 14 změna: 10.01.16 10:07

Máme tříletou fenku BŠO, snaha o základní výcvik - zvládne povely, ale trochu jsme nezvládli přivolání v přírodě (když vidí srnu, kočku apod. neslyší, nevidí). Mám 30m šňůru, ale raději bych ji nechala na volno, ale s pocitem jistého přivolání. Máte někdo radu? Napadla mě píšťalka, abych neřvala. Někdo radí el. obojek, z toho moc nadšená nejsem ...ale nechám si poradit, jestli už není pozdě.

Fenka BŠO.

Předem díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.16 19:40
avatar

Bohužel, stopovačce se nevyhnete, jinak to nejde udělat. Počítejte s tím, že pokud fena někdy přijde a někdy ne, jako by přivolání neměla. Je to práce na několik měsíců, kdy ji budete zkušeností přesvědčovat, že prostě přijít vždy musí, když povel vydáte, že se tomu nevyhne, ani když běží srnky kolem a jak toho chcete docílit jinak, když neudrží klid před zvěří? Ani EO by vám nemusel pomoci, vsaďte na tu stopovačku a důsledně dbejte, aby fena pokaždé přišla. Když přijít nechce, tak si ji přitáhněte, nechoďte si pro ni. Přitáhněte si ji k sobě a pochvalte. Když se to zlepší, může stopovačku courat za sebou a chytnete přišlápnete ji, až ve vhodné chvíli, kdyby nezafungovala, jestli jste toho schopna, ale tohle prostě nejde obejít.


doplněno 08.01.16 20:41:

K elektrice - nevěřili byste, kolik psů s elektrikou na krku vidím v útulku. :-D na někt. psy nefunguje, v lese má kvůli stromům menší dosah a někteří psi si klidně nechají spálit krk, lovecký podnět je pro ně silnější než bolest.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.01.16 23:31
Na naši berňačku jsme taky zkoušeli elektrický obojek, při impulzu jen zatřepala hlavou a běžela dál, takže používáme stopovačku. Kříženka dostala impulz a půl dne se od nás nehla.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.16 19:50
avatar

... je to sice blbá rada,ale já sebou nosim krabičku cigaret>>> abych měl co dělat,než se vrátí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.16 19:57

hm, to je fakt blbá rada *haha*, krabičku cigaret nenosím *palec*

Datum: 01.01.16 20:19
avatar

hm,tříletý velký pes...už se to tu několikrát probíralo,pohledejte...hlasuji pro elektronický obojek,je na něj 100procentní spoleh,psa kdykoliv zastavíte.jen to chce jednu věc,používat obojek s rozumem,ne bezhlavě.a obojek kupte kvalitní,ne za tři stovky.můj stál něco přes 3tkč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 08:54
avatar

u nás na cvičáku - pán s velkým ovčákem, co mu taky utíkal za zvěří a v tu chvíli "neviděl neslyšel", si obojek půjčil od známých a říkal, že stačilo 1x a pes z toho byl vedle, od té doby si neposlechnout nedovolil, protože nepochopil, odkud trest přilítnul... na 2.stranu znám lidi s velkým rotvajlerem, který přesně vysledoval, že poslechnout musí jen tehdy, když má na krku el.obojek - takže používejte opravdu "s rozumem", zkuste se poptat u lidí kolem vás a případně si ho jen půjčit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 10:59
avatar

Byla jsem tvrdě proti el.obojkům, dokud jsem ho neuviděla v činnosti u paní, která má vychované dva velké psy a jednu malou, hyperaktivní kříženečku. Všichni chodí spolu. Velcí psi mají už roky a tak se loudají a ta malá, ta je jako pytel blech. Dostala el.obojek, ale i důsledný výcvik k němu. Ne hned elektřinu. Stačí pípání. Poslechne a vrací se k paní s ovladačem v ruce. Slabý výboj že dostala 2x a hned věděla, že na pípání se musí vrátit. Už nikdy nebylo potřeba výboje. ;) Píšťalka se mi kdysi, v mrazu přilepila na ret. A taky potkávám pána s černým psem. Vlastně nejprve vidím fičet Filipa, pak slyším pískání a nakonec zpoza rohu výjde pán. Filip slyší, ale nedbá. Hlas slyší stejně dobře jako píšťalku. Jen se dělá, že neslyší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 13:03

To znám.Náš Rexík taky ohluchne.Hlavně když zacítí neco k žrádlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacka
Datum: 02.01.16 15:13

Ja jsem moji fenku ucila nejdriv v byte tak ze jsem si vzala pamlsky ukazala ji ho a pak zavolala "ke me" pak jsme to postupne zkouseli na zahrade a pak vlese a take to zalezi na tom kolik psovi je mimu je 8 mesicu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anna*
Datum: 02.01.16 15:24

Já jsem pro píšťalku. Je mnohem účinnější než volání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublina
Datum: 07.01.16 12:01

Máme fenku bígla a bydlíme u lesa - docela šílená situace, protože bígli jsou útěkáři. Na vodítku chodí, ale není to pro ní plnohodnotná procházka. V lese je plno srnek, zajíců a dost často nám za nimi zdrhla a pak to bylo čekání na hodiny a šílený strach jestli se vůbec vrátí, taky nám 2 x vběhla málem pod autobus - brala ho jako nepřítele. Pořídili jsme v roce el.obojek a stačilo na ní jen pískat. Výboj jsme použili jen ze začátku párkrát a to šlo fakt o život, okamžitě pochopila. Teď už ani nepískáme, příjde na zavolání a na kokino. Obojek má jen pro jistotu. Ona si užije procházku a já jsem klidnější. Taky jsem byla zásadně proti, ale nám se to opravdu vyplatilo a spokojení jsme všichni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 13:20

Doporučím pouze stopovačku, elektronický obojek pouze v rukou odborníka, jinak s ním psa můžete zničit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 16:04
avatar

Terinečko, poklikejte a podívejte se, co ten obojek umí. To není o holém drátě se silnou baterkou na kruku psa. Ještě lépe, zastavte se v nějaké speciálce a koukněte, jak to funguje. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 10:07
avatar

terinecka,tady je řeč o 40kilovém svalnatém psu. už jste zkusila něco takového v plném běhu zastavit na 12 metrů dlouhé stopovačce? já ano. na první pokus jsem si vykoledoval spálenou dlaň,na druhý bláto v uších,nose...brzdnou dráhu jsem měl asi tři metry...hlupák psa zničí i novinama. ten el.obojek je fajn,slušný prodejce k němu dává i dvd,jak to používat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.