Jak na moly?

Od: Datum: 30.12.15 17:50 odpovědí: 17 změna: 03.01.16 20:24
avatar

Zdravíčko, přeji všem krásný předsilvestrovský večer a ptám se - poradí někdo osvědčený a hlavně účinný tip na moly? Objevilo se mi jich pár v pokoji, mám ho dohromady s bratrem a ráda nakupuji oblečení, takže ho mám opravdu asi hodně. Netuším tím pádem, odkud moli létají a rozhodně nechci kupovat naftalín, ten prosím nepište. Mám ve skříních sáčky s levandulí, ale evidentně je to molům šumák. Děkuji za tipy a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 30.12.15 17:53
avatar

Pomáhá prý pomerančová kůra, dát do látkového sáčku a rozmístit do skříní...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.12.15 18:05
avatar

Díky, zítra vyzkouším :). Pomerančů mám dost.


doplněno 30.12.15 21:56:

Ojee, tak teď nevím :(. KOupím ty pásky a uvidím :).

Datum: 30.12.15 21:54
avatar

jen to ne, dkysi jsme ji sbírali do školy a moli se v ní přímo množili, doporučuji koupit lepicí pásky, musíte ale vědět, zda máte potravinové či šatní, nebo kupte oboje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 18:16
avatar

Zdravím. Kupte si některý z lapačů na moly (je jich dost druhů a nejsou drahé) a dejte do skříně, prádelníku apod. Uvidíte, kde se budou moli chytat. Mrkněte např. zde:

http://www.direto.cz/vyhledat…ct-lapac-na-satni-moly-1-kus/


doplněno 30.12.15 18:24:

Mám vyzkoušeno na ty kuchyňské a funguje to.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.12.15 18:18
avatar

Děkuji, opravdu to funguje?

Datum: 30.12.15 18:20
avatar

Kupte lapače na moly z kdejakého obchoďáku.Jsou to lepkavé papíry na zavěšení napuštěné nějakým feromonem.My je necítíme,ale nalepí se(myslím samečci)a zbytek potom pojde sám.Moly bych nepodceňovala a šla bych rovnou pro tohle.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.12.15 18:25
avatar

Díky, koupím co nejdřív. :)

Datum: 30.12.15 19:23

My jsme měli ve všech skříních rozbalená toaletní mýdla. Když bylo potřeba v koupelně nové mýdlo, vzalo se nějaké ze skříně a tam se doplnilo nové. Teď máme ale mýdlo tekuté, a to jsem teda v háji... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 21:57
avatar

Juuu, že bych rozlila tekuté mýdlo ve skříních? ;).

Datum: 30.12.15 21:02

Mola šatního jsem neviděl, ani nepamatuju. S molem potravinovým bojujeme neustále, vždycky si zřejmě přineseme novou generaci nebo nevím. Pro odlehčení tématu a inspiraci při řešení problému:

Chlápek vchází do prodejny hubících prostředků a nechává ci zavolat vedoucího. "Pane vedoucí, již jsem zde kupoval tři různé prostředky, jak se zbavit molů, a ani jeden nefungoval, stále tam ty moly mám. Můžete mi prosím vás konečně prodat něco co 100% zabere?"
vedoucí se začne prohrabovat ve skladu a brzo se vrací se silně zaprášenou krabicí, kterou otevře a v ní jsou malé kuličky Zhruba o velikosti 0,5mm.
"Tak tohle zabere stoprocentně." Povídá, když dává přípravek kupujícímu.
"Skutečně, a jak se to aplikuje?" ptá se zděšeně kupující.
"Jednoduše, chytnete toho mola, a jak ho budete držet mezi prsty, tak mu dáte jednu tu kuličku do tlamičky a přidržíte, aby ji pěkně spolknul." odpovídá vedoucí.
Zákazník se podivně ošije a pak se rovnou zeptá. "A nestačilo by, když už ho budu mít v těch prstech, že bych ho jen tak rozmáznul?"
"No, anebo tak." Přitaká vedoucí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.12.15 21:57
avatar

No, já taky nejsem nadšená, že je vidím :(. Snad ty pásky zaberou.

Nejprve podle fotek na netu zjisti,jestli jsou to moli z potravin,nebo šatní.Ti šatní se moc nevyskytují.třeba má bráška za postelí zapadlé sušenky,do kterých se molové dali.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.12.15 22:14
avatar

Tak to ho zabiju *smich*, vidíte, to mě nenapadlo..

 

Datum: 03.01.16 20:24

Já mám v šatních skříních na ramínkách navléknutá taková kolečka z cédrového dřeva. Kdysi se mě pár molů objevilo a od té doby mám ty kolečka stále navlečená a už mnoho roků moli nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.16 23:01
avatar

Dobrý večer martinaa. V prvé řadě musíte prohledat skříně se šatstvem a zjistit zdroj ,co bylo moli napadnuto.Ten zlikvidovat, jinak se vám moli bodou objevovat stále.Nějaké lepicí lapače nestačí,stejněk se vám u zdroje budou líhnout další. A pak, jako prevenci používat osvědčený babský recept. Do skříní , na různá místa položit tuhá voňavá toaletní mýdla, s těmi moli vůbec nekamarádí a navíc vám bude prádlo krásně vonět.-osobní zkušenost. A v případě molů potravinových, opět zlikvidovat zdroj i za cenu, že spoustu nějakých potravin vyhodíte a pak prevenčně rozložit v potravinové skřínce bobkové listy, které musíte ale občas vyměnit, když přestávají intenzivněji vonět- taky osobní zkušenost. Léta úspěšně obojí používám a moli u mne nemají šanci.;) Tož,tak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.16 01:43
avatar

Jo, jo. Plný souhlas! Mýdla a bobek. V paneláku jsem měla plné nástavce oblečení pro dítě, které léta leželo a bojovala jsem s moly stále. Každou věc jsem vždy musela důkladně prohlédnout, aby v ní nezůstaly larvy, protože, než se vylíhnou, tak právě ony poškodí tkaninu. To byla vždycky prácička... Ale v paneláku bývali moli i v šachtě, v té látkové izolaci, tam jsem to stříkala a nakonec izolaci servala a vyhodila. Stoupačkama lítali do všech bytů. Ve zděném domě, jsem ho nikdy neměla, jedině moučného a co dávám bobek, tak se u nás nedrží. Taky jsem do skříní dávala vratič, do kousků silonek zavázala. Práci zdar!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.16 20:16
avatar

Děkuji za radu s bobkovým listem, to jsem třeba netušila vůbec :). Jdu ho nacpat do skříně ;).

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.