Skodna pes

Od: Datum: 30.12.15 12:20 odpovědí: 25 změna: 04.01.16 18:38

dobry den chtel bych se zeptat . Mam skodnou a likviduje mi slepice ve vybehu kde je mam mam podezreni na spa z vesnice ale nemohu to dakazat tak jsem malicil zeleza , a co kdyz chytnu psa do zelez nebudu z toho mit neake problemy? kdyz je to na mem pozemku


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.15 12:26

Mám dojem, že železa se NESMÍ používat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.12.15 13:01

a jak mam chtyt skodnou? kdyz jsou zakazane

Datum: 30.12.15 14:27
Jednalo by se o tyrani zvirat. Skodnou by bylo vhodne identifikovat, pripadne jinak zjistit. Stopy, bobky, srst. Dnes neni nic jednodussiho nez kamera, pripadne si poradne zajistit aby se skodna do vybehu slepic nedostala. Podhrabove desky at uz samo domo nebo zakoupene.
doplněno 30.12.15 14:30: Sebod na jednu stranu s Vami souhlasim, na druhou ne. Do toho jak to ma zabezpecene je docela dost. Je to stejne jako u toho, jestli se tam pachatel vloupa nebo ne. Plot o urcite vysce a celistvosti je zabezpeceni. Pokud je plot maly a deravy neni to zabezpeceni tedy to neni vloupani. Snad jsem to napsal srozumitelne.
doplněno 30.12.15 14:34: Navic existuje jista primerenost at uz v obcanske svepomoci ci v nutne obrane. Heslo ucel sveti prostredky pouzivalo predevsim NKVD/KGB, Gestapo a STB. Co kdyz ma tazatel deravy plot a chytlo by se do jeho zelez Vase dite? Stale by jste zastaval stejny nazor? Dost o tom pochybuji.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 30.12.15 13:23

Likviduje i za dne nebo jen v noci? V noci mají být slepice podlě mě zavřené v kurníku. Jak jinak máte zabezpečený pozemek? Máte pořádný plot, přes který pes nemůže? Železa jsou fakt hnusná a nejspíš zakázaná, tohle si pes nezaslouží, i když loví slepice. Až se chytí tak co? To ho zabijete, nebo ho budet léčit, nebo předáte majitelům a budete požadovat škodu za slepice a oni zas za léčení psa? Obávám se, že na železa je i paragraf. Což takhle ivnestovat třeba do ohradíkové sítě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 13:30
avatar

Proboha... doufám, že tenhle dotaz není myšlen vážně, pokud "železa" jsou to, co si myslím... Pes není škodná, pes je pes. Slepice máte mít na noc zavřené, kolem zahrady si dejte/opravte plot, nastražte kamery... prý železa...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.12.15 14:10

kolikokoli. pominu ta železa. Kdo někdy viděl zvíře chycené do želez, které hned neuhynulo, ví o čem to je... Na druhou stranu chápu majitele slepic. Slepice jsou jeho. Na jeho pozemku. Je jeho problém, jaký má kurník, zda slepice na noc zavírá nebo ne... Do toho nikomu nic není. Proč by měl tazatel dělat nějaký plot? Jemu ten, jaký má stačí. Proč by měl dávat kamery? Ten pes má buď majitele - potom nechť si ho on laskavě uváže. Nebo majitele nemá. A s takovým psem je potřeba něco udělat. Odchytit, dát do útulku...Nojo, ale jak ho má ten dotyčný chytat? Opět. Kdo zažil řádění psa (psů) mezi slepicemi, ví o čem je řeč.

No a k té poznámce, že "Pes není škodná... " Jestliže pes trhá slepice, potom to je škodná !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.12.15 14:29
avatar

Jenže tazatel si není jistý, jestli to dělá ten pes. Tj. natočit, donést to majiteli, aby psa řádně zabezpečil nebo informovat odchytovou službu/policii... Ale ne proboha takovýto mučící nástroj...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 14:58
avatar

Železa se nesmí používat, ale nechat je ležet na svém oploceném pozemku bych si obhájila. Jestli pozemek není řádně oplocený, tak tam ležet nemůžou. Pak jedině číhat a prááááááásk

Je rozdíl zda se "predátor" prohrabe pod ploten, nebo zda volně vstoupí na pozemek.


doplněno 30.12.15 15:20:

To máš jako ostnatý drát na plotě, nebo hroty na plotě, když blbec poleze přes plot a nabodne se, nebo pořeže o drát, tak to také obhájíš, prostě tam nemá co dělat. Železa se k lovu používat opravdu nesmí, ale můžou se vlastnit a vystavovat

Ten zloděj nemusí být pes, může to být kuna.


doplněno 30.12.15 15:58:

Pes by se dal chytnout i jinak třeba klecová past, tam by se dal nalákat, s kunou to je horší :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 15:10
No myslim, ze neobhajla, CR neni USA.
doplněno 30.12.15 17:21:

Pletete jablka s hruškami, to aby se do pasti chytilo dítě je jiná věc, než že dítě poleze přes vysoký plot s ostnatým drátek (i když i přes ten jsme jako pidižvíci lezli), jinak ano, viděl jsem i plot se střepy. Past položená a past funkční je rozdíl. Vzpomeňte, jaké peripetie si prošel majitel chaty se samostřílem za dveřmi, který ustřelil zloději nohu pod kolenem. Vyhrál jen tak tak, ale co ho to stálo šedivých vlastů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 22:02

Hroty a ostnatý drát jsou vidět, železa jsou skrytá. Proto se používat nesmí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 15:48
avatar

Ta představa želez, ať je v nich pes nebo liška, mi způsobují nevolnost. Viděla jsem, jako dítě, kocoura, za nožku v železech.Strašné a ještě strašnější! *plac*A co pak, až ho ráno najdete, s rozdrcenou nožkou, šíleného bolestí. Budete ho umět zabít? Nebo co pak uděláte? *plac*Navíc, oni většinou chodí dva kamarádi. Před den hlídají jako správní psi, ale v noci se z nich stanou lumpové. Těžká rada!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 17:55
avatar

Budete mít problémy, tyto nástrahy se nesmí používat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 22:01

Pokud vím, železa jsou nelegální lovecký prostžedek bez ohledu na to, zda je to pozemek Váš nebo cizí. Nejspíš byste za to schytal týrání zvířat a tři roky v lochu.

Ohodnoceno: 0x
 

Likviduje jak?Liška je většinou odnese pryč,pes roztrhá na místě,lasice jim cucá krev...


doplněno 31.12.15 12:33:

Když chytnete do želez psa,budete mít problémy hlavně se svým svědomím.Nebo ne?Lepší by asi bylo lépe zabezpečit kurník,slepice tam na noc zavírat,případně pořídit nějaké světlo reagující na pohyb a jak se rozsvítí,jít škodnou zahnat.Pokud by to byl opravdu ten pes,co si myslíte,pak nahlásit majiteli,at si ho lépe zabezpečí,jinak,že po něm budete vyžadovat náhradu škody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.15 09:52

Tak za prvé se železa již delší čas používat nesmí. Za druhé jak je psáno výše je to absolutně nechutné a co s tím psem pak budete dělat? Máte zbroják abyste ho zastřelil? Nebo ho uškrtíte drátem? Nebo co si myslíte jestli vůbec myslíte? Mě taky něco likviduje slepice a čekám až přítel dodělá sklopec. Železa jsou absolutní prasečina největšího kalibru. Nevěděla jsem, že se na Silvestra takhle nase... A jestli se tam chytí a přijde se na to, tak se připravte na: trestný čin (přečin) týrání zvířat a půjdete k soudu a dle nového občanského zákoníku po Vás bude chtít majitel psa dost peněz za nemajetkovou újmu a za veterinu. Nemajetková újma může být klidně 100 000,- Kč i když to bude pes z útulku za 500,-. A budete mít v rejstříku trestů záznam a až budete chtít měnit zaměstnání tak se na Vás každý vyprdne, protože budete týrač zvířat. Ve většině zaměstnání se dnes výpis z rejstříku vyžaduje. A jestli se tam pes chytí tak si pište že se na to přijde, protože bude tak řvát, že přiběhne celá vesnice. Kdyby jste tohle udělal mému psovi tak Vás sežeru za živa a udělám Vám ze života peklo. Že pes uteče se může stát i nejzodpovědnějšímu majiteli. A když se do želez chytí sousedovic kočka, skřípne jí to na půl, rozdrtí střeva tak budete taky v poho že? A doufám, že až k Vám přijede návštěva s dítětem a dítě se půjde podívat na pipi tak se mu nic nestane. Železa prosím vyhoďte, zabezpečete plot a udělejte si sklopec, jehož obsah následně odvezete někam daleko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.15 10:06

Ještě jedna rada. Když uvidíte na vsi volně se pohybujícího psa bez pána, zavolala bych obecní policii, že se tu nachází potulný opuštěný pes. Policie je povinna přijet, psa odchytit a odvézt ho do prvního smluvního útulku. Následně majitel (normální) pro psa do útulku přijede a zaplatí pobyt psa. My jsme ho tam měli 5 hod. a jeli jsme přes celé město a zaplatili 550,- Kč. Když se mu to stane 2 x tak si třeba psa příště lépe zabezpečí a hlavně lidi si to na vesnici řeknou a psy si lépe ohlídají. A uděláte službu i ostatním. Taky jsem toto udělala (stále utíkající staford) a celá naše čtvrť si velice oddychla, páč ten pes roztrhal 2 jorkšíry.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mzxy*
Datum: 31.12.15 10:20

lidé vůbec nevíte že naše příroda je zamořena norky, psíky mývalovitými , mývaly a další havětí...liška přeskočí 1.5 metru vysoký plot a zabíjí slepice klidně za bílého dne, středně velký pes není tak mrštný... psík mývalovitý sežere s chutí velkou žábu i slepici...

havěť umělě zavlečenou do naší přírody je nutné usmrcovat, ale smí to jen myslivecká stráž...dokonce psíka, pokud na něj narazí, správně zabít musí...

Samozřejmě se dají vyrobit nebo koupit i sklopce které jsou "humánní" a škodná se chytne živá, ale někdy to může nějakou dobu trvat, této havěti vadí i zbytkový lidský pach který zůstane na pletivu sklopce a navíc ty kupované jsou drahé

přeju DOBRÝ LOV

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.15 11:03

Lov ano, ale ne prasečiny se sklopcem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.16 14:24
avatar

Co je na sklopci prasáckého?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 11:37

Tak si do něj zkuste šlápnout. Samozřejmě bez kalhot. A pak si představte že se z něj nemůžete dostat. Stačí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 12:34

trošku jste se do toho zamotala , spletla pojmy-

vaše řeč výše - Železa prosím vyhoďte, zabezpečete plot a udělejte si sklopec, jehož obsah následně odvezete někam daleko.


doplněno 04.01.16 12:39:

hlavně že to myslíte dobře:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.01.16 18:38
avatar

Asi nevíte co je sklopec, že? Zkuste si to zadat do googlu a pak mudrujte...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.16 15:29
avatar

Zdravím,
za A) železa jsou zakázaná - chycené zvíře neusmrtí, ale týrají ho, takže můžete mít problém se zákonem
za B) píšete "mám škodnou" - ale jakou? škodná může být jak třeba ten pes, tak kuna, ale i dravec
viděl bych to následovně
1) zjistit, co je vlastně ta škodná podle projevu a následků
- pes bude nejdřív slepice honit, takže ve výběhu bude hluk od vyděšenýcýh slepic, taky nejspíš peří z těch slepic. navíc pokud by pes ullovil slepici a sežral ji, najdete buď ve výběhu nebo v jeho okolí zbytky té slepice - minimálně hromádku peří. Další indicie - pes se do výběhu slepic musí nějak dostat - máte někde vyhrabanou díru pod plotem výběhu, díru v plotě? Pokud ne, pes to není.
- kuna - neloví ve dne, ale v noci, takže pokud se vám slepice ztrácí ve dne, kuna to není na 100% (kunu mám na půdě domu a za 12 let jsem ji ve dne okolo domu ještě nepotkal). Navíc - kuna slepici zakousne (většinou ji pouze ukousne hlavu a zbytek těla je neporušený), ale neodtáhne, takže pokud dospělá slepice z výběhu zmizí, kuna vaší škodnou není.
- dravec - slepice zmizí, jako kdyby se vypařila. Nezbude po ní vůbec nic, je to jako kdyby ve výběhu ta slepice nikdy nebyla.
Většina lidí si asi řekne, že dravec je blbost. Jo, myslel sem si to taky. Soused má cca 30-40 slepic, volně puštěných na zahradě cca 150m2. Slepice na noc zavírají. Loni mi sousedka vypravovala, jak přišli o slepici. Říkala, že stály nějak po obědě u plotu výběhu s kamarádkou, koukaly na slepice a o něčem se bavily. Doslova mi říkala " najednou jsem zahlídla nějaký stín, slepici asi 10m ode mne něco popadlo a pak jsme jen viděly, jak nějaký pták odlétá se slepicí v pařátech" Slepice prý ani nehlesla a sousedka říkala, že to byl takový fofr, že prý nestihla ani leknutím zařvat. Nechtěl jsem jí věřit (taky jsem si myslel, že dravec je plachý a že se neodváží, když tam jsou lidi), tak mi ukazovala i místo, kde byly oni a kde slepice. Takže ani toho dravce bych doporučil hned nevylučovat.
- ještě mne dodatečně napadla liška jako škodná (ty prý se taky už mezi lidi nebojí), ale ta by taky asi musela mít nějak přístup do výběhu a těžko by slepice zmizela bez pozůstatků.
Asi bych na vašem místě začal od té kamery do výběhu a zavíráním slepic na noc - viděl bych to jako nejrychlejší cestu, jak se dobrrat k nějakému výsledku, na základě které se pak dá vymýšlet řešení, jak zjistit, co škodí a jak se toho zbavit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jezevec*
Datum: 04.01.16 12:51

Nalíčit železa na psa může jenom totální prase. Co třeba fotopast? Kamera? Vždyť to dneska stojí pár korun!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 17:24

jezevec. jen se tak optám? Kčemu bude fotopast? Kamera? Majitel slepic uvidí, jak ten pes vypadá. No a co? Ten pes může být z vesnice 10 km daleko, takže ho tazatel třeba vůbec nezná,,,,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.