Skvrny na hlavičce

Od: Datum: 26.12.15 20:01 odpovědí: 3 změna: 28.12.15 09:03

Dobrý den mám doma 7měs. fenku Jorkšírského teriéra udělala se jí skvrnka na hlavičce myslela sem že to má třeba z toho jak se otírá o gauč,ale najednou tam je ještě jedna neporadíte co to může být a z čeho?Předem moc děkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.15 07:32
avatar

To otírání o gauč může signalizovat, že ji hlavička svědí. Na fotce to není dost dobře vidět, ale není kůže ve skvrně jiná? V čem koupete? A jak často? *hej*Ať je to jak chce, měl by to vidět veterinář. Může to bý plíseň, alergie a ještě několi věcí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.12.15 18:22
avatar

Dobrý den mija, ty skvrnky jsou špatně vidět.Jsou bělavé nebo ty hnědé? Hnědé by mohly být pigmentové skvrny, pokud se neobjevily ze dne na den a pejsek nemá žádné jiné problémy, tak bych tomu nevěnovala velkou pozornost. Ovšem při pravidelné veterinární prohlídce bych na to určitě upozornila.

Jestli ale u fenky pozorujete projevy svědění nesmíte to brát na lehkou váhu. Vždy může dojít k poškození srsti, které se zdlouhavě pak napravuje. Může jít totiž o parazity, alergii nebo kožní onemocnění. V tomto případě je nejlepší nechat fenku prohlédnout veterinárním lékařem.

V případě světlých skvrn se může např. jednat o začínající lupy. Někdy stačí srst promastit a lupy vykartáčovat, časem zmizí samy. Pokud fenku pokožka i svědí a je pokryta bílými šupinkami, mohlo by se jednat o cheyletielozu - dravčíkovitost. Původcem je roztoč - dravčík.Nechci vás ale strašit, protože se může jednat pouze o banální záležitost a to jen nevhodně používaný šampon.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mija*
Datum: 28.12.15 09:03

Děkuji za odpovědi.Skvrnky jsou do hněda ta větší skvrna je světla a kolem do kola je hnědé kolečko,k vet.jdem v lednu na očkování tak sem jen potřebovala vědět jestli počká prohlídka do ledna nebo mám jít hned.Pejska mám poprvé v životě tak se bojím abych něco nezanedbala.Moc děkuji za vaše odpovědi ;)

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.