Kocour kadí na sedačku

Od: Datum: 26.12.15 15:41 odpovědí: 11 změna: 28.12.15 13:36

Mám domácího kocourka, kterého jsem nechala vykastrovat, protože mi chodil kakat na sedačku. Po kastraci jeden den prospal a pak to začalo nanovo. Opět večer a ráno kadí na sedačku. Nestíhám přehozy prát. Čím to je? Přes den normálně kaká do bedýnky. Moc děkuji Nechci ho dát pryč. Je to miláček dětí

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.15 15:58

Jaký má záchůdek? Jaké stelivo je v něm? Jak vysokou vrstvu steliva sypete? Jak často vybíráte spečené koule z moči nebo z hovínka? Jak často wecko vymýváte? :-D Tam bude odpověď.

Ohodnoceno: 0x

Od: chacharka
Datum: 27.12.15 11:28

Záchod má misku o velikosti 37x27x7. Stelivo používám magic pearls. vrstvu asi do půlky vysokou. Hovínka vybírám hned pokud tam nějaké udělá a měním každý týden

Od: pb®
Datum: 26.12.15 16:24

Kocouři si značkují své teritorium močí, proto se nechávají kastrovat, aby se tomuto nežádoucímu chování předešlo a proto taky kastrace nepomohla, protože kálení mimo záchod není způsobeno pohlavním chováním.

Taky mě napadá, kolikrát vlastně ten váš kocour za den kálí? Normální kočka tak jednou maximálně 2x denně. Vy píšete, že nacházíte trus na sedačce ráno a večer a mezi tím jde normálně na svůj záchod. Takhle často zdravá kočka rozhodně nekadí.

Kálením mimo záchod dávají kočky na vědomí, že nejsou s něčím spokojené a také to může být zdravotní problém. Musíte se víc rozepsat. Co dostává kocour za krmení, jestli je jeho stolice normální, nebo ho trápí průjem, když tedy píšete že kaká několikrát denně. Jak dlouho to trvá, kdy to začalo. Pomoct může dát na inkriminované místo záchod nebo to místo překrýt igelitem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.12.15 11:33

Přes den chodí na záchod normálně a čůrá do něj. Jako stelivo používám magic pearls. Ráno dostane do misky čistou vodu a granule plus kočičí konzervu. Ta mu vystačí na tři dávky. Během dne dostane misku mléka. Stolice je normální tuhá. Kaká večer a pak nad ránem. Během dne jen někdy. Průjem ho netrápí a když jde kakat tak to je otázka pár vteřin a je hotovo. Myslím si, že když dám na tu část kam chodí kakat ingelit na sedačku tak to udělá vedle. Většinou to tam udělá když my spíme a je všude ticho. Přes den to neudělá.

Datum: 27.12.15 11:57

Záchůdek je moc malý, obvyklá velikost je min. 35 x 45 cm, ale většina je větší. Zkuste změnit stelivo na normální bentonitové hrudkující, třeba Louisa z Penny marketu, nebo Bentonit. Stačí pravidelně vybírat hrudky a hovínka, celkově vyčistit tak za 14 dní. Kravské mléko by kočka neměla dostat vůbec, výjimečně jen v případě, že loví ( a taky konzumuje ) myši. Konzervu nedávat celou najednou, lepší jsou kapsičky. Běžně kočka kaká 1 x denně jako zdravý člověk :)

Datum: 27.12.15 22:22

Větší záchod jsem už objednala a co se týká steliva tak je na něj zvyklý od malička. Jeho máma ho i jeho sourozence naučila na něj chodit. Konzvervu má na třikrát

Datum: 27.12.15 14:24

Takže když kaká, tak většinou na sedačku? Ten kocour proti něčemu silně protestuje. Něco mu vadí a zatím nevíme co. Mně se tohle stalo 2x, pokaždé do postele. Jednou když u nás sestra nějaký čas bydlela se svým přítelem, to byl jasný protest proti novému členu domácnosti. Podruhé když jsem omylem kočku zavřela na půl dne v ložnici. Přesně si vybraa mojí peřinu a jasně mi řekla ty krávo, zkontroluj kde jsou kočky, než odejdeš z domu. Ani jsem se na tu chudinku nezlobila.

A teď tedy, jak dlouho tohle kocour dělá, víte to? Je miláček dětí. No dětičky dokáží být vůči zvířátkům pěkní parchanti. Jak staré jsou děti, nezlobí kocoura moc? Kdo nejčastěji leží na sedačce? V noci je kocour sám ve zbytku bytu a vy zavření v pokojích? Zkoušeli jste nějaké přípravky, aby byl kocour "happy". Feliway, bachovy esence, šantu, kozlík?

Datum: 27.12.15 22:27

Máme ho rok a tohle začal dělat týden před vánocema. Tak jsem ho 23.12. nechala vykastrovat. Jenže i pak to dělal. Přes den když jsme doma tak chodí normálně na toaletu,ale večer když jdeme všichni spát tak ráno tam je nálož. Ale dveře jsou všude otevřené takže není zavřený v nějaké místnosti sám.Dětem je 11 a 15let. Nechovají se k němu špatně. Občas ho škádlí,ale to je formou hry.Nemám ponětí co to jsou ty přípravky aby byl happy :(

Datum: 27.12.15 23:43

Takže je to asi tak 14 dní. Tak přemýšlejte, co se těsně před Vánoci v bytě změnilo. Na to musíte přijít sama, my můžem jen poradit. Dalo se škrabadlo pryč z oblíbeného místa a je tam stromek, bytem řvou pořád koledy nebo smrdí františek či purpura, v dosud klidném bytě jsou neustále lidé a kočka nemá celý den klid...Chápu že vás to hodně štve, ale zkuste na chvíli přemýšlet jako ten kocour, co se mu může nelíbit.

Jak jsem psala, nejde o pohlavní chování, takže je jasné, že kastrace nepmohla. Ale i tak to byl dobrý krok, většina nekastrovaných kocourů značkuje.

Uvedené přípravky prostě navozují u koček klid a pohodu a snižují jejich psychické napětí a nervozitu.

Třeba až vánoční čas pomine a vše se vrátí do zajetých kolejí, přejde rázem i kocourův zlozvyk.

doplněno 27.12.15 23:54:

Co na noc prostě zavřít obývák a kocoura nechat v kuchyni a chodbě, aby to jeho nadělení neodnášel pořád potah na sedačce. Moje zkušenost je taková, že kočky milují krabice. Stačí dát vhodně velkou krabici na zem a kočka se tam hned nasáčkuje a je jí úplně jedno, že je to na místě, kde nikdy žádný pelíšek nebyl. Nebo stačí nechat na zemi nějaký kus svršku nebo ručník a kočka si tam hned ustele. Touhle malou lstí by šlo kocourovi zpříjemnit noc, kdy bude zavřený třeba v předsíni, aby nemohl na čalouněný nábytek. Za kálení mimo záchod bych ho netrestala, stejně ho nezastihnete při činu, takže by ani nevěděl, proč ho trestáte. Naopak kdykoliv, když svůj záchod použije, bych ho hodně pochválila, dala mu pamlsek.

Datum: 28.12.15 01:02

- krabice je dobrej nápad - vždy, když přineseme nějakou (papírovou) krabici - tak se v ní kočka uvelebí na několik dní, nežli ji omrzí. Takže jim občas nějakou někam do bytu dáme.

Taky znám kocoura, který ještě asi měsíc po kastraci značkoval, nežli se mu hormony upravily. Ale pokud začal kadit mimo záchod, tak ho fakt asi něco "rozhodilo" - nebo má špatnej záchod. Naše kočka to dělá na protest, když ji něčím naštveme. Naštěstí jenom na lino a na stejné místo. Nijak ji netrestáme.

Datum: 28.12.15 13:36

Problém je v tom, že do obýváku nechodí a tam je stromeček. Ta sedačka na kterou pořád chodí je v jídelně a tam má i on záchod, dostává jídlo a chrupká. Právě že mě zaráží že to začal dělat až po roce. Nikdo k nám nechodí a ani není kravál a hluk. Místo krabice má oblíbený nákupníé červený košík ze samoobsluhy.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.