Utracení psa při agresivitě?

Od: Datum: 26.12.15 14:26 odpovědí: 38 změna: 28.12.15 08:23

Dobrý den, máme psa, věk cca 10 let. Již od malička bezdůvodně vrčí, přitom měl vždy dostatek jídla, vody, dobrůtek, pozornosti a umí i pár povelů, což znamená, že nebyl nikdy odstrkovaný. Dost často se nám v bytě počůrává a je za to rázně vyhnán na místo a když k němu příjdeme, je zase agresivní a znovu se počůrá. Někdy vrčí i bezdůvodně. Včera při stejné situaci ho přítelkyně plácla a on se po ní ohnal a kousl ji. Obáváme se, že bude čím dál více agresivní a nevíme co s ním. Do útulku ho dávat nechceme (hodně peněz a aby si ho nevzala rodina s dětmi). Máme ho dlouho, tak ho nechceme nechat utrácet, ale jiná možnost asi není. Nebo nám poradíte jinou možnost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.15 14:59
avatar

Klasika. Pes doplácí na to, co mu majitel nestihl poskytnout v ranném věku. Starého psa novým kouskům nenaučíš! To zde plně platí. Když jste nebyli schopni psa zvládnout v prvních letech života, nyní budete téměř jistě ještě méně úspěšní. Je mi toho psa upřímně líto. Vy si z toho snad alespoň vezmete do budoucna poučení...


doplněno 26.12.15 18:44:

Příčina je patrná. Zvíře je často samo a má svoji hlavu. Svou častou samotu řeší agresí a naschvály. Navíc jakékoliv trestání vede k dalšímu vzdoru, protože psisko moc nechápe, proč je trestáno. Při výchově psů je cesta k porozumění hlavně o vzájemném respektu a důvěře. Vy jste respekt ztratili, s tím i důvěru a těžko s tím budete cokoliv dělat. Je jedno o jakou rasu se jedná! Vychovat psa lze jakéhokoliv, jen je třeba se mu dostatečně věnovat! Pes je obrazem svého pána!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.12.15 15:15
avatar

- nevím, jestli je nutné ho utratit, když ho máte tak dlouho - ale když už necháváte nějaké zvíře utratit - nechejte mu nejdříve píchnout uspávačku (narkózu) a potom teprve smrtící injekci, aby zvíře mělo to umírání alespoň lehčí. Ale možná už to tak veterináři dělají. Možná taky žárlí na přítelkyni, nebo ho něčím štvete !


doplněno 26.12.15 16:36:

uska -

když jsem musela utratit kočky - vždy ! jsem požádala o narkózu - samozřejmě jsem uspávací injekci musela zaplatit - a vždy mi bylo bez problémů (a keců) vyhověno !


doplněno 26.12.15 16:55:

uska-

no, to už ho teda může rovnou praštit palicí přes hlavu ! - každému zvířeti se přece může píchnout narkóza, ne? - i koňovi - a zdravé, silné zvíře může přece tím spíše cítit hrůzu a strach, když začne smrtící injekce působit - myslím, že je přece jenom trochu rozdíl mezi působením uspávačky a nějakého kalcia, nebo co se vlastně k usmrcení používá.

Když už dám zvíře utratit, alespoň bych měla mít pocit, že jsem udělala, co jsem mohla, aby se netrápilo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 26.12.15 16:26

Zdravého psa veterinář usmrtit nesmí, už teprve né, že by si majitel vybíral druh injekce.


doplněno 26.12.15 16:38:

Kočka asi není pes. Určitě jste neusmrcovala zdravou kočku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kiros
Datum: 26.12.15 18:23

Ten pes kousl-napadl člověka. Důvod zde je. Kočka je domácí zvíře, mazlík, stejně jako pes. Absolutně žádný rozdíl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.15 19:13

Kdyby se měl utratit každý pes co napadl nebo kousl, tak už by ste viděl psa jenom na obrázku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kopec
Datum: 26.12.15 21:34

No, tak to byla opravdu velká nadsázka. *smich* Tak například náš pes (jezevčík) nikdy nikoho nekousl ani nikoho nepoškrábal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 22:37

Tak u nás každý pes co jsme měli někoho kousl- jako člověka a že by jsme byť jen uvažovali o utracení nepřichází v úvahu. Třeba ta poslední fenka nám zakousla ještě několik slepic a králíků a občas napadne i další naše dva psy. A co má být? Takový je život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kopec
Datum: 27.12.15 00:06

Pokud pes zakousne třeba slepici, vem to ďas. Pokud ale šáhnu, plácnu na psa a on mě kousne a do krve = nedá se mu věřit, takového psa bych se rozhodně zbavil = útulek, jiný majitel.. nebo injekce. To jest můj názor, nikomu nevnucuju :D A pokud by takový pes měl přicházet do kontaktu s dětmi a že opravdu málo kdo nemá děti...i senioři mají vnoučata..to už se neodvažuji důsledky ani domyslet..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 19:43
avatar

uska -

vkládám ještě jednou - specielně pro Vás : http://www.ifauna.cz/psi/nemo…/r/detail/106898/utraceni-psa

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 27.12.15 09:38

Culdo, nechápu, proč mi věnujete takovou poroznost a dáváte mi odkazy na ifaunu, kde jsem doma, tak jako tady. Navíc jsem psala o usmrcení ZDRAVÉHO PSA, v odkazech jsou nemocní psi. O usmrcení zdravého psa jsem psala ze zkušeností vlastní. Zdravím a nechte už pejsky i mě být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.15 10:31
avatar

uska -

stále to nechápete - já obhajuju podání uspávací injekce a teprve pak ! injekce smrtící. A je úplně jedno, jestli zabíjíte nemocné, či zdravé zvíře. Připadá mi to "humánnější" - čemuž taky nasvědčují diskuzní příspěvky chovatelů ve vloženém odkazu. Jinak si zabíjejte, koho chcete ! Mně je to jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anna*
Datum: 27.12.15 10:43

*palec*pro Culdabulda.

Jedině napřed uspat. Když se dává jen jedna injekce, psa hned nezabije, je jen paralizovaný, má ochromené svaly a nemůže dýchat. Vy to nevidíte, protože se nemůže pohnout, ale on trpí, než se udusí, protože mozek pořád všechno vnímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 17:03
avatar

Čuldo, nasadila jste mi brouka do hlavy. Až na veterinu půjdu, zeptám se. Ale teď si uvědomuji, že jsem zažila i uspávání, které trvalo dost dlouho a pes z toho nebyl nadšen, když jsme šli na operaci nebo čistit zuby. Se třemi psy několikrát. Seděli jsme v čekárně a čekali, než pes usne, poměrně dlouho. Nebylo to vůbec příjemné. *sok* A "uspat" jsem musela nechat dva psy. Svou milovanou Bubu a kamarádčinu Holčičku. Vet mně varoval, že je to velice rychlé. Ale že to bude až tak rychlé, to jsem vůbec netušila. Mám pocit, že to je milosrdnější.


doplněno 27.12.15 16:36:

Čuldo, dala jste mi odkaz valstně na laickou diskuzi. Plkají tam laici, jako my tady. Dělí se o své dojmy a své závěry, aniž by to bylo číkoliv podložené. Zapomínáme, že velice záleží, co vet ve stříkačce má. *hej* Pojďme od tohoto tématu pryč! Radujme se, že máme ty své, milované chlupatiny zdravé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 17:09
avatar

babkazov -

- no tak nevím - ale "schválně" se zeptejte - já taky nejsem doktor - ráda se poučím.


doplněno 26.12.15 19:22:

babkazov -

taky jste mi nasadila brouka do hlavy - takže jsem si v google vyhledala např. tuto diskuzi. Mrkněte - ale myslím, že tyto zkušenosti neodporují Vám, ale ani mně. Tak Ahoj.


doplněno 26.12.15 19:22:

http://www.ifauna.cz/psi/nemo…/r/detail/106898/utraceni-psa

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 26.12.15 21:38
avatar

Teď mně napadlo, je to sice mimo otázku, ale při eutanázii se člověk nejdříve uspí a pak se mu podá smrtící dávka? Myslím, že ne, že člověk musí vědomě souhlasit se smrtící dávkou. Ví to někdo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.15 00:14
avatar

pt -

- no - Pavlínko - to bych byla tedy hrůzou bez sebe - kdyby mě nejdříve neuspali ! Asi se dává nějaká směs v kapačce - ale nic jsem o tom nenašla, leda popis popravy :

https://cs.wikipedia.org/wiki/Poprava_smrt%C3%ADc%C3%AD_injekc%C3%AD


doplněno 27.12.15 17:22:

pt -

- no "kurňa" ! - blbý , že pro člověka není smrt tak jednoduchá jako narození - za co, "panebože" - za co? ... Tak Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 27.12.15 17:00
avatar

Marcelko, budeš se asi muset s postupem smířit i bez anestezie a uspání. Našla jsem Švýcarskou kliniku, kam jezdí dobrovolně zemřít hodně pacientů.

Švýcarská "klinika smrti" namíchá pacientům poslední koktejl

"Kaje čeká ve Švýcarsku na klinice ještě lékařská prohlídka. Doktor musí nejprve potvrdit, že je pacient k eutanazii "způsobilý". Následuje otázka, zda si Kaj své rozhodnutí nerozmyslel. Když své rozhodnutí potvrdí, lékař mu namíchá smrtelný jedovatý koktejl. Sám pacient ho pak vypije. Po požití jedu již není cesty zpět."

http://www.ceskatelevize.cz/c…ha-pacientum-posledni-koktejl


doplněno 27.12.15 21:33:

Marcelko, netrap se eutanázií, třeba skonáme ve spánku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 26.12.15 15:36
avatar

Nenapadlo vás, že může mít zdravotní problém, je starý a možná trpí. Je to zvíře, neumí mluvit, nemůže říct, co ho bolí nebo, že je mu špatně, ale bít ho to není řešení. Až budete starý, a bude Vám zle, pak se na Vás někdo oboří, co uděláte? Jen přemýšlím, máme také tak starého psa, z útulku, ale nikdy jsme na něj nekřičeli, natož abychom jej uhodili a ten pes je naprosto klidný, protože jsme v klidu i my. - pt

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.12.15 16:01
avatar

Jaká je to rasa? Jaké má zdravotní problémy? Počurává, načurá hodně nebo značkuje, crbne málo, ale častěji?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel15897
Datum: 26.12.15 18:03

Jezevčík/kokršpaněl. Někdy kaluž, někdy trošku.

Datum: 26.12.15 18:59
avatar

A co když ho něco bolí? Já mám také jezevčici z útulku, ne čistokrevnou a ta učůrává na procházce každou minutou. Nepsal jste, jestli ho venčíte, jestli máte zahrádku. A to kousnutí přítelkyně, asi se jen ohnal, co když se dotkla právě místa, kde to toho psa bolí? Upřímně Vám řeknu, že jsem ani nechtěla tuto otázku rozkliknout, ale udělala jsem to. Dát utratit psa za trest, je strašné. A jestli to uděláte, tak potom pozorujte co se bude ve Vašem životě dít, protože tohle se Vám vrátí...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.15 19:09
avatar

- ale jezevčíci bývají dost svéhlaví a tvrdohlaví - a musí se s nimi zacházet velmi citlivě - jinak ho pokazíte !


doplněno 26.12.15 19:28:

maminka měla taky jezevčíka - a vzhledem k tomu, že ona byla dost nesmlouvavá a řekněme kategorická - tak se po ní taky několikrát ohnal a jednou ji taky lehce kousl. Nesmíte na něj být zlí - jezevčíci takoví jsou - myslím, že Vám to chovatelé jezevčíků jedině potvrdí. Náš jezevčík umřel stářím, protože maminka se nakonec "poučila" a utratit ho, ji nenapadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 18:22

Nic není bezdůvodně. Já bych psa rozhodně neutrácel. Lépe by bylo zjistit příčinu jeho chování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 20:22
avatar

Dobrý den,

být Vámi, určitě pejska neutrácím - pokud nemá vážné zdravotní problémy, není takhle malá agresivita důvodem. Jezevčíky, které jsem znala, se dožili klidně 17 nebo 19 let, takže i Váš pejsek má možná před sebeou ještě skoro jednou tak dlouhý život (byla by škoda mu ho vzít). Jezevčíci jsou trochu tvrdohlaví, ale stejně si myslím, že i starší pes se může ještě vychovávat a učit novým povelům - sice mu to půjde pomaleji, ale časem přece ano. Jestli vrčí od malička, tak to má asi v charakteru, někteří lidé jsou také méně přátelští. Píšete, že umí pár povelů, tak je s ním dál procvičujte, psy to mají rádi, můžete zkusit učení dalších povelů. Co se trestání týče, psi by se neměli plácat, bouchat..., nemělo by se na ně křičet - nechápou to - nejlepší způsob trestání je vytahat na kohoutek, tak trestá štěňata jejich matka a při tomto způsobu trestání nemá ani pes šanci se po Vás ohnat. Pokud se psa chcete opravdu zbavit, najděte mu nového majitele sami - takového, který se o něj dobře postará, bude ho mít rád a bude nad ním držet pevnou ruku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 20:44

Pokud je pes agresivní a ohrožuje zdraví lidí kolem něj a majitel je krettén, jednoznačně problém vyřeší rozumný myslivec za 100 korun nákladů za jeden výstřel. A je po problému. PUNTIK

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 20:52
avatar

- z Vašeho příspěvku však není jednoznačné - na koho by měl ten myslivec "pálit" - já bych celkem jasno měla !


doplněno 26.12.15 21:03:

saman

- tak to pardon - pokud máte takovou zkušenost - máte to sem rovnou napsat a nikdo by nevtipkoval ! - Jasnovidec nejsem .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 20:57

Ale vy jste mi úplně u prddele, dámo. Mně takový hovado rozrthaho malé dítě a když jsem kdysi tady vedl diskuzi o psech bez vodítka, jakýsi strejc mi zakázal sem přístup. Až Vám roztrhá a zabije pes vnuka, pokecáme spolu o tom, komu má myslivec vpálit kulku do kedlubny. Už mám zas stres... Moc Vám děkuju.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 21:15

Mně nějak nic nenapadá, co bych měl na Vaší omluvu napsat. Snad jen to, že necháme diskuzí, nebo mně strejc stopne i teď, kdy jsem si koupil noví PC a kupodivu opět jsem mohl občas nějakou radou někomu pomoci. A nechci za to NIC, ani nálepku, ani, tričko, prostě nic, ale psů se prostě bojím. Když píšu z PC z práce, jsem strejcem označen jako nedůvěryhodný. Škoda pro tázající se...Občas bych uměl poradit, ale psy proboha ne...!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 21:18
avatar

saman47-

samozřejmě toho necháme - nic není jednoznačné - a jiní mají zase třeba zkušenosti s utýranými zvířaty - svět je "sviňárna" !


doplněno 26.12.15 21:58:

myslím, že "strejc" nemá zatím proč Vám zakázat sem přístup - nic jste neudělal - a za druhé myslím, že by psi měli mít povinně košíky a to všude. A omlouvám se, pokud jsem ve Vás vyvolala takové vzpomínky, je mi to moc líto .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.15 21:51

Já opravdu nemám dál k mému problému se psy co říci...Neuvěřitelně trpím, když kolem mně bez vodítka pobíhá podobný srráč, co roztrhal mého vnuka a strejc mi zablokoval přístup. A k tomu prostě nemám co dodat. Nechci nějakou podporu, ale jsem tím zákazem docela nasrán, ale třeba mě strejc omezí i teď a bude po radách. Kdyby se tak stalo, i když nejsem nějaký aktivní hráč na zdejším poli, loučím se, možná už nebudu moci sem přiswpívat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 23:08
avatar

Helejďte my jsme měli téměř výhradně jezevčíky (respektive moji rodiče) a měli jsme i tři najednou. Nejstarší jezevčice byla strašná nervóza a poslouchala a tolerovala jenom mého tátu. Ten mohl všechno a na ostatní vrčela a cenila zuby a někdy se i ohnala když se jí už hodně něco nelíbilo, ale jinak byla fajn. ostatní jezevčíci ale byli miliónoví. Hlavně nejmaldší, pro tu jsem zase hlavní páníček já Je pravda, že na cizí jsou ostrý a dělaj bu bu bu, ale jinak jsou to miláčci, kteří s námi vždycky spali i v posteli. Ono každej tvrdí, že jezevčíci jsou prevíti, ale nejsou. Nevím, jestli ten váš pes a jeho chování jsou důvodem k utracení, já bych to neudělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ver®
Datum: 27.12.15 00:04
Jiná možnost není? Ne, jen jste líní nějakou jinou možnost hledat. Je spoustu specialistů, kteří se tímto zabývají. Pohledejte na internetu. I takto starý pes se dá převychovat, když je to někdo zkušený. Naprosto nechápu, proč byste měli psa nechat utratit jen proto, že jste se na začátku vykašlali na jeho výchovu a on si k vám teď dovolí cokoli.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 27.12.15 02:27

Ten váš pes je možná mírně mimo, podle vašeho popisu nemá strádání co se týče žlabu, ale nepíšete nic o vlastní soudržnosti, hraní, mazlení, výcviku, on dle mě veví kam patří, jestli do smečky jako kus, nebo má být vedoucím hráčem, proto vrčí a sám neví svou vlastní modifikaci ve společnosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.12.15 07:27
avatar

Jestli je v psíkovi nějaký blbý gen z předka dlouhé řady korků, pak se může jednat o Jekyll Hydeúv syndrom. http://www.ifauna.cz/psi/nemo…-hydeuv-syndrom-u-kokrspanelu Poklikejte a pohledejte ještě více informací.

Mnoho lidí kokra má a má zlatouška, kterého občas bolí hlavička. Od toho, jak mu tlačí na hlavu svatozář a také lopatky, jak se mu tlačí křídla (pokus o humor). Ale kdo jednou zažil psa s tímto syndromem, ten ví, o čem mluvím. V momentě se z klidného, milého psa stane zuřivá, kousavá bestie, na kterou neplatí vůbec nic. Jakoby mu přeskočilo. Od toho se může odvíjet močení/značkování.

Nevím, co bych vymyslela. Veterinář neporadil? Je mi psa opravdu líto, ale jak toto odstranit, to netuším. Vůbec!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 27.12.15 20:41
avatar

Každý tvor má právo na život. Pokud není nemocný a netrpí bolestmi , tak je váš důvod pouze výrazem nechuti se o starého psa postarat. Nenapsal jste co je za rasu , ale v podstatě je to pořád stejné.1) odmalička vrčí - někteří psi si tímto vynucují respekt (obzvlášte pokud nemají přesné místo ve smečce), Někteří psi vrčí , protože se bojí - jako prevence před útokem , někteří vrčí protože špatně slyší a lekají se . atd atd 2),, je agresivní a znovu se počurá - to spíš se počůrá ze strachu , ale určitě ne z agresivity. 3) nenapadlo vás , že má zdravotní problém, že ho něco bolí , že neslyší ... - co na to veterinář?

Pochopte , máte doma starého psa, který má své ,,mouchy,,. Pes nikdy nedělá tyhle věci bezdůvodně on důvod má .10 let vám dělal nejlepšího kamaráda a vy uvažujete o útulku a nebo zabití :(. Každopádně Váš pes není agresivní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.15 21:10
avatar

Mě to připadá spíš jako reakce ze strachu, nebo reakce na stres. Každopádně plácat vrčícího psa je vážně hovadina na entou, to jsme si kousanec vyloženě vykoledovali a ten pes za to nemůže. Z jeho pohledu se bránil vaší agresi. Pokud potřebujete s vrčícím psem manipulovat, nasaďte mu na doma tzv. couračku, permanentní vodítko, pomocí kterého ho třeba odvedete na místo a tam ať si vrčí. Nevšímejte si ho. Zdravotní problém to asi nebude, pokud to dělá už 10 let. Spíš problém psychický, se stářím se to zhoršuje. Ale někde děláte chybu, musíte přijít na to kde. V přístupu ke psu. Časté chyby jsou fyzické tresty, pro psa nesrozumitelné a nevypočitatelné chování, nebo trauma z minulosti, se kterým jste nepracovali. K myšlence utracení se vyjadřovat nebudu, po dnešním vlákně o psu a rozvodu by mi už asi praskla cévka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 08:20
avatar

Další možnost tu je: utraťte sami sebe když jste psa zkurvily

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 08:23
avatar

Pavle! Heej, Pavle, byl jste tady ještě? Četl jste to, co jsme vymysleli? *hej*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.