Fenka se bojí doma větru za okny

Od: Datum: 26.12.15 07:10 odpovědí: 4 změna: 26.12.15 10:55

Dobrý den. Máme pětiletou malou fenku křížence. Bojí se samozřejmě Silvestrovských rachejtlí, ale bojí se i jen větru když s něčím jen mírně pohne na balkóně apod. To nedělala, když byla do dvou let ještě s naší druhou fenkou co se nebála, až když zůstala sama. Neuklidní se ani v blízkosti páníčků, ani konejšením, klepa se a zalejzá pod stůl, do koupelny apod. Ale ven jde kdykoli moc ráda a natěšená, i při větru i při případném hluku venku. Nevíme co dělat, někdy to trvá dlouho, vítr bývá i několik dní. Děkujeme za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.15 09:45
avatar
Asi je hodně citlivá a když už nemá podporu "silnější" fenky, tak to na ni dolehlo. A vy jí moc nepomáháte, protože konejšení je to, co nesmíte v žádném případě dělat. Vaše chování jí říká, jak se má chovat ona. Takže jí buďte pevnou a rozhodnou oporou, klidně se věnujte běžným činnostem, zkuste ji zabavit hrou (aby se soustředila na plnění úkolů a pochvaly), balkon otevřete a běžte na něj třeba jen tak (zase bez vysvětlování a utěšování), aby viděla, že vy nic podezřelého nevnímáte. Psi se někdy bojí třeba jen igelitového sáčku zachyceného na větvičce kdesi v parku, ale musí mít možnost zjistit, že to není nebezpečné. Takže tak musíte postupovat i vy. Půjde to pomalu, ale buđte trpěliví a vytrvalí. Někteří pejsani se bázlivosti nezbaví nikdy, ale zkuste to. Mona
doplněno 26.12.15 10:33: Není zač :) Věřím, že se ozve ještě někdo další a doplní mě. Držím palce ;)
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.12.15 10:11

Děkuji za přínosnou odpověď. Napadlo mě něco podobného, a jen jste mi to potvrdila.

Od: ben®
Datum: 26.12.15 10:54
avatar

Dobrý den, pejsek se stal úzkostný. Řekl bych, že to je pejsek bytový a venku moc neběhá. Snad ho jít vyvenčit na procházku za větrného počasí, aby si to naposlouchal venku a viděl i pohyb věcí ve větru - a klid ostatnich pejsků venku na procházce i za větru. Ovšem, raději až se zklidní nynější petardové šílenství. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 10:55
avatar

Naprosto souhlasím s Monou. *palec*Moje fenečka se střelby, naštěstí, nebojí. Některou z posledních nocí mě volala ven. Hodila jsem na sebe župan a vyšla před dům. Psina se tvářila, že se jí nechce. Čuchala si a čučela do noci. Takhle jsme vyšly 3x za noc, protože jsem myslela, že musí. Byla jsem kapku v rozpacích, znejistilo mě to. Zkontrolovala jsem všechny spotřebiče, nikde nic neunikalo, ani nebylo zapnuto. Bylo vidět, že nechce, abychom byly doma. Až ráno sousedka říkala, že vítr ve výduchu plynových kamen dělal zvuky, že ji to vadilo. Evidentně Dorotce také. Bála se.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.