Čištění akvária

Od: Datum: 14.12.15 05:34 odpovědí: 4 změna: 21.12.15 19:37

Dobrý den, mám 3 prosby .

Mám 54l akvárium, jak ho mám čistit.

1. vylovit všechny rybičky a potom je tam vrátit a nebo je nechat v akvárium a postupně odsávat špinavou vodu a nahrazovat novou?

2.jak často čistit a vyměňovat vodu?

3. a jak často rybičky krmit? Osobně si myslím,že když se překrmuje,tak voda se zakalí a nevydrží dlouho čistá

děkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 14.12.15 05:39
avatar

Dobré ráno, proč chcete vylovovat rybky? Akvárko čištěte po týdnu - jeden týden vyčistit filtr v akva vodě, aby jste si nezničil nitrifikační - správné- bakterie ..

druhý týden odkalování, rozhodně neměňte všechnu vodu najednou, co odsajete, pak dopolňte hodinu odstátou vdodou v kýbli.. říká se 1/3 - jak ho máte dlouho?

Krmit podle potřeby, každý den ráno večer - pokud máte rybky dna, tak okurku - do ní nacpat kamínek aby se potopila.. Rybkám neuškodí ani jednodenní siesta..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: svet®
Datum: 14.12.15 05:47

Děkuji

Od: mp*
Datum: 14.12.15 10:54

1. Určitě rybičky nevylovujte z akvária. Způsobilo by jim to jen šok. Pokud by bylo nutné z nějakého důvodu (nemoc, celkové předělání akvaria) rybky odlovit, tak určitě jen do dalšího akvária s odstátou vodou.

2. Jak vidím množství ryb, tak myslím stačí jednou za čtrnáct dní tak 1/3 vody. To je v tomto případě tak jeden a půl kýble. Takže stačí hadice, zvon a znalost principu spojených nádob, aby voda tekla.

3. V zásadě platí, že rybky jsou žravé, a vypadá to tak, že mají stále hlad, ale není to pravda. Obecně se udává, že optimální je množství, které sežerou za 2-3 minuty, a rozhodně by nemělo mít čas spadnout na dno. To je pak znamení, že ho nestačí ryby sežrat. Pak je možno krmit i 3x denně. Rybám prospěje i občasný půst. Ony si vždy v akváriu něco najdou, a alespoň pak máte čistější akvárium. Na toto množství ryb (asi 12 cca) to odhaduji tak na špetku vloček mezi prsty.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: t
Datum: 21.12.15 19:37

Vy si tam hlavně přidejte hromadu rostlin. Takhle vám to akva nemůže fungovat a být čistí nikdy. Studujte: http://rybicky.net/clanky/

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.