Krátkosrstý pes na zahradě

Od: Datum: 08.12.15 13:53 odpovědí: 13 změna: 11.01.16 09:55
Soused má krátkosrstou fenku (kříženec ). Nemá boudu, natož zateplení. Na noc ji berou domů jinak je stále na zahradě. Dnes je +2`C.Od rána sedí na schodech. Je to pro krátkosrsteho psa ideální? My měli vždy gaučáky, nechci reagovat na sousedy nepřiměřeně.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.15 14:15
avatar
I krátkosrstý pes může být venku celoročně když je na venkovní prostředí přivyklý. Náš rotwailer směl do verandy jen jako štěně. Od půl roku nepřekročí práh. Podmínkou je samozřejmě suchá bouda. Spát na prahu bych ho samozřejmě nenechal.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: alexandr
Datum: 08.12.15 15:26

Je to velmi kruté, během dne se nemá kde prospat, ani se nemůže ohřát. Upozorněte sousedy, že je nutné dát mu na zahradu zateplenou boudu, nebo udělat lítačky do domu. Třeba je to prostě jen nenapadlo. Jestliže pes nemá možnost schovat se před nepřízní počasí, je to týrání zvířat a to je trestné.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.12.15 18:05
avatar
Není to správné. Problémem je hlavně střídání teplot. V noci doma v teple, pak přes den v chladu. Pokud chceme mít venkovního psa, měl by mít možnost zateplené boudy a pokud udeří větší mrazy tak ho vzít maximálně do chladnější verandy. M.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 08.12.15 18:19
avatar

Zdravím.!

Moje psisko je kříženec Rotvajlera a N.O. Srst má krátkou, ale houževnatou.

Přesto, že má možnost se vplížit přes okýnko do sklepa, tak to nedělá.

Daleko horší pro něj byly ty letošní letní vedra. Klidně se nechával polívat konví.

Ani se pak neotřepal, jen si zalehl do stínu.

V zimě je běžné, že ho najdu někde na zahradě zasněženého, jako sněhuláka.

Nenutím ho být venku. Má možnost jít do sklepa, kde je vždy dost nad nulou i při pořádných mrazech.

Sám nechce.

Neřešte psa sousedů.!

Třeba takový Labrador na to nevypadá, ale klidně přežije -20°C a bez bot.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.15 19:00
avatar

To je ok, pokud je celoročně venku. Tady je problém, že pes je v noci ve 24°C a ve dne ho vystrčí na mráz...

Pro zadavatelku: jedině si se sousedy promluvit, může onemocnět a následné léčení je může stát i dost peněz...nevím jaký mají k psíkovi vztah a na jaký argument zareagují..zdraví nebo peníze *nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.12.15 04:26

Problém je za 1. - to střídání teplot, v noci doma (i když je otázka, kde doma je? může být v chladné chodbě, ale také u krbu na gauči).

za 2. - venku nemá kryté místo (boudu) před deštěm, ale hlavně před větrem :( .

za 3 . - pokud sedí na schodech, tak mu jde chlad do kloubů a na močák, takže v brzké době bude mít zdravotní problémy - nevratné :(.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dannys
Datum: 12.12.15 07:55

Proč se my Češi neustále staráme o druhé, kde to není potřeba?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 12.12.15 08:05
avatar

Dobrý den.. ne o druhé, ale o to zvířátko.. Je naopak dobře, že to člověku není lhostejné.. My takhle zachránili dva malé psy, co byli bez boudy uprostřed lesa v zimě v mrazu dva týdny sami.. Majitel v teploučku v bytě a vůbec se nezajímal.

Určitě by to chtělo zateplenou boudu.. ale chyba je, že ho nechávají venku a pak zase doma.. buď procházka a domu, nebo zůstávat pořád venku, i krátkosrstý pejsek si může vytvořit dobrou srst, aby přežil venku.. O boudě s nima zkuste promluvit, nebo alespoň nějaká deka, kde by se zachumlal..Naštěstí to nevypadá na studenou zimu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 00:29
Naše feny jsou venku, když my nejsme doma, a když jsme doma, tak jsou venku, když ony chtějí. Mají venku zateplenou boudu s matrací a stejně tam nejsou. Buď leží na rohožce nebo lítají po zahradě.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 10.01.16 01:04

Nemá ten pes přístup do nějakého skladu, dřevníku?

Pes by měl mít alespoň nějakou krabici, kde by měl mít deku, slamník, kde by si mohl lehnout. Pokud si nechcete dělat nepřátele a pokud to půjde nepozorovaně, tak jim dejte upozornění, že pes má mít svoji boudu, nebo krytý pelech, aby si mohl přes den lehnout. Je dobře, že si všímáte. Kolik je týraných, utýraných psů a koček, dětí, množíren, psů na výkrm a zabití, psů na psí zápasy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivanas
Datum: 10.01.16 07:47
Děkuji všem za odpovědi. Pořeším to se sousedem opatrně. Není zlý , pouze má jiný pohled na zvířata a je urážlivý.Pujde to pozvolna.
Datum: 10.01.16 09:43
avatar

Hledám fotku, kterou tady dal kdysi rádce. Je na ni popraškem sněhu pospany dvůr a uprostřed silueta psa, ležícího na boku. Pes stojí u branky? Nejsem si jistá. Jako důkaz, že pes ležel uprostřed sněžení, na dvoře, na boku. *hej*Čí to je fotka? Víte o ní? Dejte ji, prosím, ještě jednou! *modla*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 09:55

Přesně jak píše strakytypes. Měl by mít alespoň krabici s nějakou podestýlkou v závětří a aby na něj nepršelo. Deka je myslím na houby, děsně vlhne. Nejlepší je seno. Příští týden mají být docela tuhé mrazy, tedy dle yrno.cz, tak to zkuste do té doby vyřešit. Já teď povezu seno do kočiči útulku pro venkovní kočky do boudiček, v Praze má být o příštím víkendu -14°C na horách -19°C. To je docela dost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.