Ušní svrab

Od: Datum: 07.12.15 13:35 odpovědí: 9 změna: 10.01.16 00:19

Rozhodli jsme se s partnerem o adopci kočky z útulku. Už jsme si vybrali, ale kocourek se léčí z nechutenství a má ušní svrab, který je rovněž léčen. Máme ještě dva psy a jednu kočku. Je možné, aby kocourek přenesl svrab také na naše zvířata, i když je léčen? Děkuji za odpověď, M. N.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.15 14:29
avatar

jj, je to možné. Svrab se může přenést. My máme kočky tři a z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že čištění kočičího ucha se velmi rychle zvrhne v tvrdý boj.

http://www.miciny.cz/clanky/k…t-kocku-usnich-parazitu-4898/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jean®
Datum: 14.12.15 16:39

Nevím,ale nejlepší řešení je v akutním stavu veterinář a pak obojek, ale ten dražší.Nebo kapka za krk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 16:19
avatar

Ušní svrab je jedno z nejupornějších problémů. Mám pocit, že se léčí celý život, ale nevyléčí. Po nějaké době se objeví znovu. A je nakažlivý. *plac*


doplněno 08.12.15 15:48:

pb, vám o kočkách budu věřit naprosto všechno, protože vím, že víte a umíte. Ale tentokrát ne. Když je to tak snadné, proč v útulku nenakapali kapičky a kočičáka nevyléčili? A odrazují nové zájemce tím, že říkají, že je v léčení. ;) Je možné, že se ušního svrabu děsím víc, než musím. Ale všichni, kdo léčili, léčili a nikdy nevyléčili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 08.12.15 09:45

Ale to není pravda. Vyléčit se dá docela dobře spot-onem Stronghold. Žádné každodenní lovení kočky a dloubání v uchu. Stačí kapka za krk a je po problému. Taky jsem to u koček měla, to když se dovezla jedna chudinka z chaty. Akorát je problém v tom, že když zvíře chodí ven, infikuje se znovu a znovu. Funguje i vytření ucha 10%ním fipronilem, tedy třeba spot-on Frontline, Fyrpyst atd. Výrobce to neuvádí, veterinář neporadí, ale odborné studie na to jsou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.12.15 23:22

Možné je všechno. Nejlepší "lék" na svrab, jak už jsem zde psala xx krát je:

vezmu si "vatové čistítko" do uší pro lidi

namočím do oleje, je jedno do jakého, nejlépe do olivového, ale i olej na řízky stačí

vezmu kocoura a dostatečně namočeným (ale přiměřeně) čistítkem 1x za den vytřu řádně kocourovi uši

to opakuji denně po dobu cca 1 týdne

Ušní svrab způsobuje zákožka svrabová. Jakmile uvnitř ucha vytvoříte olejový film, zákožky se zadusí a je po problému. Je to vyzkoušené, "fakt nekecám"

Pak můžete koupit něco na vnější i vnitřní parazity, ale tohle bych aplikovala zároveň, nedá se s tím nic zkazit

A kocourka si vemte prosím

Hanka

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nyny*
Datum: 08.12.15 02:13

Máme doma 2 psy a 2 kočky, asi před cca 3 lety se nám u jedné kočky také stalo, že měla ušní svrab, přinesla si to z venku. Byly jsme s ní u veterináře, který ji zaléčil. Od té doby používáme jako prevenci pro všechna zvířata Stronghold (spot) - není jen na ušní svrab, a už se nám to nikdy nezopakovalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: t
Datum: 21.12.15 19:54

Je pravda, že jde o úporný problém, není pravda, že by nešel vyléčit nebo byl dokonce celoživotní. Svrab způsobuje parazit, takový hnusný "brouček" :) Když všechny "broučky" v uchu kočky zahubíte, sami od sebe se už neobjeví. Pokud kočka chodí ven, samozřejmě je možné pravděpodobné, že se při styku s jinými neléčenými kočkami zase nakazí. Je to totiž standardní, že venkovní kočky mívají svrab. Je to ale nová nákaza. U kočky doma je vyloučené, aby se znovu nakazila. Svrab se špatně léčí proto, že si ty potvory vytvořily na většinu přípravků, které dříve fungovaly, už imunitu. Momentálně tedy funguje Stronghold, jak už bylo řečeno. Někdy první aplikace nezabije všechny parazity a musí se kapička opakovat. Co je velmi důležité! Nešetřit a dát opravdu celou dávku dle váhy kočky! Ne např. dělit jednu ampulku mezi dvě kočky, to jsou pak vyhozené peníze. A proč to tak snadno nevyřeší v útulku? No jednoduše, podívejte se na cenu té pipety... Pokud má útulek 50-150 koček, fakt nemůže dát čtyři stovky za každou, a třeba i opakovaně. Vedle toho je dobré podpořit léčbu čištěním uší. Správný postup je nalít do ucha co nejhlouběji olejíček k tomu určený a promnout, aby se dostal co nejdál. Kočka se pak instinktivně otřese a olej z ucha vyklepe (proto si vemte starší oblečení a ideálně to dělejte venku). Spolu s olejem vyklepe i parazity z hloubky ucha. Tento postup opakujte denně a klidně 2x-3x za sebou, aby se ven dostalo co nejvíc. Vatovou tyčinkou nakonec opatrně odstraňte černý maz, co vidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 07:41
avatar

Přijde mi zvláštní postup onoho útulku, protože všechny které znám já, nikdy nedají k adopci nemocnou kočku... Jinak ano, svrab se přenést může. Kdysi jsem si přinesla malé kotě se svrabem v uších a veterinář preventivně léčil i kočku zdravou.. Naštěstí jsou to kočky domácí, takže už se nemají kde znovu nakazit a svrab už se nikdy nevrátil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 00:19
Naše kočka měla 6 koťat. 5 jsme jich rozdali, a podle informace nových majitelů 2 koťátka měla ušní svrab. Ostatní koťata ani naše kočka svrab neměla. Je to zajímavé,že ho měla jen ta 2 koťata. Kočce a kotěti, které nám zůstalo, kapeme do uší Otifree. Stejně jako psům. A samozřejmě všichni dostávají odčervovací tablety a spot-on.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.