Opravdu by kočky mrtvého majitele sežraly?

Od: Datum: 06.12.15 20:14 odpovědí: 23 změna: 25.12.15 13:50

někde jsem četla, že když zemře osamělý chovatel psa, pes umře hlady a možná žalem vedle svého pána... ale pro kočky se prý milovaný páníček, jakmile zemře, stává pouhým kusem masa a klidně ho z nouze okoušou... *ee* nemáte s tím nějaké zkušenosti? docela by mě to zajímalo...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.15 20:27

Myslím, že dost čtenářů tady svou otázkou nepotěšíte, musím však konstatovat, že v zásadě jste odpověděl /a/ - je to tomu skutečně tak.. Navíc, v případě, že to je první obyvatel, který vejde do domu, kočka často vyrazí z domu, a již se nevrátí..

doplněno 06.12.15 20:48:

V podstatě, jak zaznělo v otázce, ano okoušou a pod., asi tak, jak také nastínil repkin, kterému dávám bod

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.12.15 20:33

Nesežerou. Začne se hned kazit.Kočka k němu čichne a jde pryč. Raději čerstvou a ještě teplou myšku nebo vrabčáka.

Kočky jsou opatrné v tom co sežerou a na rozdíl od psů chodí kolikrát kolem sousta hodně dlouho než se do něho pustí. Jen dodám,že zkušenost s tím nemám *smich* ,ale s kočkami mám bohaté zkušenosti.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.12.15 20:41

no, ale když je kočka zavřená v bytě s mrtvým pánem a nic k jídlu nemá... žádného vrabčáka ani myšku...?

Datum: 06.12.15 20:35

v případě, že jsou vyhladovělé - asi ano - ale myslíte, že by si psi taky "nedali"? - tomu se mi nechce moc věřit - možná nějaká plemena ne - ale třeba rothwajler?

Datum: 06.12.15 20:39

jde o to, jestli pes i mrtvého pána stále považuje za pána - pak by ho žrát neměl, ne? plemeno by nemělo hrát roli...

Datum: 08.12.15 02:05

Pes pána považuje za pána i když je mrtvý, pes v podstatě nevěří tomu, že je mrtvý. Pro kočku něco jako "pán" neexistuje.

Datum: 08.12.15 06:25
Přesně tak, kočka jde vždy za kusem žvance. "Pán" je pán jen do té doby, pokud někde nenarazí na něco lepšího.

Datum: 06.12.15 20:40

No vyhladovělé a uhynulý páníček čerstvý a ještě pěkně naporcovaný. *smich* Ne,nevím.Možná v zavřeném bytě.To myslím ale že by pes udělal také.Páníček totiž ztratí svůj charakteristický pach. *smich*

Datum: 06.12.15 20:42

myslíte, že ztratí svůj pach? to mě nenapadlo... *ee*

Datum: 06.12.15 20:44

*smich* No změní určitě. *smich*

Datum: 06.12.15 20:42
Nesezerou ale asi okousou, udajne meke tkane jako oci,usi, nos jdou pryc jako prvni. Do mrte ho ale asi nesezerou.

ano, tak jsem to právě slyšela - že okoušou obličej... *ee* a co ti psi?

Datum: 06.12.15 20:43

Ono je sežrat a sežrat.

Náš slavný americký chirurg Pomahač se poprvé proslavil transplantací obličeje ženě, které obličej sežral pes. A to byla živá, jen se důkladně sjela ...

Nevím jak kočky, ale kdysi byl článek o tom, jak pes trošku ožral páníčka po jeho smrti..myslím že začal na krku. Chvilku byly spory o tom, jestli po páníčkovi nevyjel ještě když byl na živu a tím jak ho kousl ho zabil, ale pitva ukázala, že to pes udělal, až po úmrtí páníčka.

Datum: 06.12.15 20:47

Nevím, jak ostatní, ale já mám u tohoto vlákna reklamu na kočičí žrádlo Gourmet.

A myslím si to samé, že kočka sežere. Jestli pes, nevím. Ale kočka prostě nemá s člověkem vztah. Není tam nějaký způsob chování ve vztahu k tomu člověku, nic, co by jí bránilo.

Datum: 06.12.15 20:58

to je vtipné, s tím Gourmetem:-D já mám naštěstí reklamu zakázanou... máme tři kočky a u dvou bych něco podobného docela i čekala - pro ty je páník pouze zdroj žrádla a občas pohlazení... u naší čuby si ale nic podobného neumím vůbec představit - přece jen pes má k člověku jiný vztah - doufám...

Datum: 06.12.15 21:06

Ano,ožerou.V naši dědině umřela paní,která holdovala alkoholu a měla doma kočky.Než jí začal někdo postrádat,tak měla ožraný obličej.

Datum: 06.12.15 21:06

- no moje kočky se ke mně chovají spíše jako psi - ale vůbec bych jim nezazlívala - a to ani psům - kdyby mne v případě vyhladovění "sežrali" - jsou to přece šelmy, pud sebezáchovy je silný - a navíc mrtvý - a to i člověk - už je jenom věc - a pokud se mohou jíst navzájem v nouzi i lidi - tím spíše mohou zvířata. Nevidím v tom nic proti přírodě.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.12.15 21:11

Souhlasím. Opravdu nevím, je-li lepší nechat se sežrat červy a hnilobou ..

Datum: 06.12.15 22:48

Není to zas tak dlouho, co byl zveřejněn v tisku i v TV případ mrtvého soudce, kterého našli doma ožraného od vlastních psů.

Datum: 08.12.15 02:06

Což ale znamená, že psi toho člověka nepovažovali za svého pána.

Datum: 08.12.15 06:07
Zajímavé zamyšlení - ale musíme si uvědomit, že pud sebezáchovy je velmi silný. Nevím, jestli si to pamatuji dobře, ale kdysi se v Andách zřítio letadlo a lidé přežili jen proto, že se "pustili" do svých mrtvých. A kočky ani psy svědomí netrápí...a když není jiný zdroj potravy... Mrtvý páníček už lednici neotevře :) M.

Od: ludvikvi
Datum: 25.12.15 13:50

už se stalo,zemřela stará paní a ta byla pro kočku jedinou potravou,paní měla okousaný celý obličej když ji našli

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.