5 měsíční štěně stale kadí doma

Od: Datum: 30.11.15 16:57 odpovědí: 11 změna: 08.12.15 00:20
Dobrý den,mám dotaz ohledně naší 5 mesicni fenky.Mame ji od 5 neděl.V pracovni dny s ni chodime 5x denne ven a o vikendu kazde 2hod.Od mala ma na zemi plenu na čůrání a tam chodi čůrat. Čůrá i venku, ale stale i doma na plenu. Venku ji vzdy chvalime a davame pamlsky aby pochopila, že tak je to spravne. Co nas trapi vic je, že kadi doma. Za celou dobu co ji máme kadila venku 3x. Venku si hraje lita sem tam a vsechno ji zajímá. Prijde z venku domu a vykadi se, kdyz to udela, tak se hned schova. Vi, že se to nedela.Jinak je chytra umi si jiz sednout a dat pac. Poradi nam nekdo co dělat? Dekuji Ivana
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.15 17:15
avatar

Dobrý den, podle toho co píšete se moc nedá poznat. Jestli fenka třeba neprodělala nějaké trauma atd. Pokud ne, tak bych postupoval asi tak. Přijdeme z procházky, pejsek se vykadí, okamžitě mu k lejnu dám čuchnout, dostane na zadek, vynesu ho ven a pohladím a chválím. Pejska musíte za každou dobře udělanou věc chválit a odměnit třeba piškotem. Na plínu by taky nemusela,musíte mít trpělivos a vést ji k poslušnosti.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 17:29
avatar

Cpát čumák psovi do čehokoliv je zhovadilost, nezlobte se na mě. Cítí to bez vaší asistence daleko líp než vy. Vychytejte si časy, nekadí přece každé dvě hodiny?!? Krmení jednou za den (odpoledne, po práci) a pohlídat. Jak se začne chystat, hned ven a odměna, uvidíte jak rychle si na to zvykne. Psyska umí z trucu udělat cokoliv ale vykadit se jdou vždycky raději do přírody Musí získat režim, pak vydrží celý den než příjdeme z práce, žádný problém už několik generací psů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.15 17:44
avatar

Hezký podvečer.

Tak za prvé, žádné tahání k jejímu výtvoru a žádné plácání ani podobné tresty.

To, že se po kadění hned schovává je jasnou ukázkou toho, že už jste to někdy udělali. Ona si to nespojí s tím, že nesmí kadit doma. Ona jen ví, že se po vytvoření hromádky musí chovat, aby nebylo zle. To, že jste jí povolili vykonávat čurání doma je vaše věc, já to neschvaluji. Ale díky tomu jste i přišli o svou výhodu. Ostražitost. Pokud jste s pejskem doma, musíte ho stále jedním okem sledovat (teď mluvím o tom, když už se vyskytne nějaký problém), co dělá, jak se chová. To potom nemůžete přehlídnout ono typické nahrbení, předcházející bobkové pohromě. A jak to zpozorujete, musíte ji zarazit. Někdy stačí hlasitě houknout, písknout nebo zařvat FUJ! Čapnout ji a vynést co nejrychleji ven. Pak čekat, dokud se nevykadí. Ideální je, pokud najdete místo, kde už nějaké hovínko je (což by neměl být problém, všichni nesbírají). Když se nevykadí, mazejte domů a zase sledujte. A opakujte, dokud se to nepovede. A pak chválit a chválit a odměnit a zase chválit. Já myslím, že se to časem ustálí. Ona prostě neví, že doma se nekadí. Venku je to zábava, tak si to asi nechce kazit. :) Mona

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.15 17:57

Jen jestli za to nemuže ta plína na čurání.Venku chválit a Doma když ji načapáte tak vyhubovat.Ča

sem se naučí,je je ještě malá :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.15 07:42
avatar

Souhlasím se vším - s plínou která je špatně a i tím, že máte štěně pozorovat, kdy se mu začne chtít na záchod - u malého štěněte je to hlavně chvíli po jídle nebo když se probudí - a jakmile zpozorujete, že se chystá vykonat potřebu, tak čapnout a jít ven. Tam pokud vykoná potřebu, tak hlasitě chválit, pokud ne, odneste ho domů a opět opakujte než se Vám to povede.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.15 19:37
avatar

no možná by to chtělo prodloužit přestávky venčení, já s malým taky chodila 5 a 6x denně, ale postupně snížila na 3. Když jsou přestávky přes den menší než šest hodin, ta ono se jim ani kakat nechce. Já mám tu zkušenost, že třeba večer musím chodit dlouho, než se miláček uráčí a už se mi několikrát stalo, že jsme přišli domů, umyli packy a milánek chtěl za čtvrt hodiny znova, protože se mu chtělo kakat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 20:11

Podivejte se na stranky psiho psychologa Desenskeho,tam se to rozebira podrobne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 21:29
avatar

Jak bylo řečeno přede mnou, to že se pejsek po vykonání potřeby doma schovává značí, že jste něco pokazili. Venku s ním buďte prostě tak dlouho, dokud se nevykadí. Krmte v pravidelnu dobu a pejsek se bude v pravidelnou dobu i vyprazdňovat. 5 měsíců je ještě prcek, má na to čas se to naučit. Plenu doma zruště, jelikož tím si zaděláváte na další problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.12.15 07:20
avatar

Vydržte ještě tak měsíc. Vědomé ovládání svěračů nastává až tak kolem půl roku života psa. Potrava ve střevě se posunula do konečníku doma, v klidu. Psík to neumí ovlivnit. Ještě tak měsíc a už to bude umět buď uspíšit nebo zadržet. Vydržte!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 01.12.15 07:56
avatar

Dobrý den :) důslednost a důslednost.. prostě když uvidíte že začíná čmuchat po zemi, tak s ní letět ven.. Teď v tom má zmatek - jednou se může doma, podruhé venku.. prostě vždy jen venku.. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.12.15 00:20

Můj pes přestal vykonávat potřebu v bytě když mu byl rok. Sám od sebe. My jsme ho k tomu, aby se vyprazdňoval venku nijak nevedli. To jsme zanedbali. Možná nás tak otrávila kočka. Ta skočila oknem dovnitř, udělala hromádku a zase vyskočila ven.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.