Prodají mi v zverimexu králíka?

Od: Datum: 29.11.15 13:22 odpovědí: 9 změna: 30.11.15 19:40

Ahoj,chtěla bych se zeptat,jestli mi ve zverimexu (zvěrokruh) prodají králíčka,když je mi 15 nebo potřebuju doprovod rodičů.Mám ještě 17ti letého přítele.Tomu by to prodali? Vůbc nevím,neptala jsem se jinde.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.15 14:06

ahoj - prodají i tobě, stačí mít peníze... ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.11.15 14:06

Co já vím, tak zvířátka prodávají od 18 let. Mladším jen s doprovodem rodičů.

Datum: 29.11.15 15:27

opravdu? tak to se omlouvám, mám zřejmě zastaralé informace - po mé dceři v 15 nic nechtěli

Datum: 29.11.15 16:10

Zastaralé informace nemáte.

Zvíře v zájmovém chovu nesmí být prodáno nebo darováno osobě mladší 15 let bez souhlasu jejích rodičů nebo jiné osoby mající k uvedené osobě mladší 15 let rodičovskou odpovědnost

Zdroj: Zákon České národní rady č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání § 13

Tazatlece by tedy králíka prodat měli.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.11.15 16:20

Ria: Nojo, my taky. To naše slavná unie. Dokonce na to prý máme výjimku, ve zbytku EU má člověk nárok na zvíře až od 16 let...

Odpověď patřila jinam. Mnoho tlačítek, králíkova smrt :-D

Datum: 29.11.15 22:24

Tak v tom případě se omlouvám já, mluvila jsem čistě jen ze svých vlastních zkušeností. Když jsem byla v holčině věku, tak mi morčátko prodat nechtěli, i když jsem měla souhlas rodičů. Musela jsem přijít s nimi. Teď chodívám do zverimexu, kde pracuje známá, a tam lidem mladším 18 let zvířátka neprodají. Tak asi narážím na špatné obchody :)

Od: ria®
Datum: 29.11.15 16:12

Určitě prodají :) máte pro něj vše přichystané?

doplněno 29.11.15 16:14:

Dobrý den Amper? tak to je nějaká novinka, my už jako děcka nosily domu křečky, a všelicos.. :)

doplněno 29.11.15 17:03:

babkazov - tak to je taky pravda.. počítalovala jsem a počítač se najednou se vypnul.. potkan překousal drát.. takže vše tak trochu zabezpečit.. :)

Datum: 29.11.15 16:59

Králíčku, asi prodají. Ale uvědom se, že je to živý tvor, který bude naprosto odkázaný na tebe. Musíš mít doma všechno přichystáno. Klec, peletky na čurání, krmení. Nemůžeš králíčka pustit jen tak do bytu. Oni jsou pěkní ničitelé. S chutí překoušou každou šňůru a každy káblík od elktrický přistrojů, každou zajímavou část nábytku.Klidně i potahy na gauči a křeslech. *hej*http://www.kralici.cz/pages.asp?f=porizujeme*hej*A také nezapomeň, že králíček žije několik roků. Budeš schopná se o něho stále pečlivě tarat tak, aby netrpěl?

doplněno 30.11.15 10:45:

Rio, kluci mají králíčka Káju. Doma mají všecky káblíky zajištěny. Ale stalo se, že naposledy překousal káblík k tiskárně. Rána jak děla a pojistky vyhozené až ve sklepě. Když mladí jedou na delší dobu ven, Kája jde k druhé babičce a dědečkovi, i s velkou klecí. Po bytě tak různě stojí aviváže a jary, protože blokují přístup ke káblíkům. Kája, když ho nepustí ven, dělá strašný randál. Po bytě hopsá a do klece chodí jen na wecko nažrat se. :-D

Datum: 30.11.15 19:40

Bohužel se ve většině případů o věk nezajímají, což je škoda, protože dítě si něco koupí a rodiče to nedovolí. Prodavači by se měli chovat zodpovědněji, ale je jim to jedno, hlavně že něco prodají.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.