Ochočení andulky

Od: Datum: 25.11.15 21:18 odpovědí: 5 změna: 27.11.15 20:02

Dobrý den, poraďte prosím. V srpnu tohoto roku jsme si ve zverimexu koupili andulku a bohužel do teď (a to je už konec listopadu) si na nás pořád nezvykla. Jakmile trochu strčím ruku do klece nebo jí dávám zrní, tak začne po kleci lítat, div si něco neudělá. Bojím se, že už si na nás nikdy nezvykne*plac*. Začala i méně létat, spíš jí pořád vidím sedět jen v kleci. Jako malá holka jsem měla andulku a ta byla úžasná, vše s námi dělala. Myslela jsem, že nebude problém si ochočit i tuto andulku, ale ouha. Máme morče, se kterým je v jedné místnosti a když vyletí, první je, že zaletí ze shora do jeho klece a když ji má zavřenou, přesto si na tu klec sedne. Připadá mi a doufám že se nemýlím, našeho mazlíka - morčátko si oblíbila. Nevím. Povídá, zpívá si ale bojí se. Jak odbourat její strach?

Moc děkuji za radu, Zdenka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: deniskaflek
Datum: 26.11.15 10:32

Dobrý den,

nechci čeřit vodu, ale andulce se musíte věnovat už prvních týdnech života.

Většinou se upnou na lidi, kteří ji v tý době obklopovali

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 26.11.15 11:18

Zdravím, zkuste ji pomalu a zdálky nabídnout klas senegalského prosa a postupně se přibližujte. Za nějaký čas se bude snažit natáhnout pro klásek třeba až k prstu či přímo vleze na dlaň. Je to dlouhý proces a jakákoliv zrada vůči Andulce je předem potrestána nezájmem a bojácností. Tento postup také nemusí fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.15 17:17
avatar

Jestli to nebude samice, ty jsou velmi málo ochočitelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.15 17:49
avatar

Samec nebo samice, vím co se říká ale u nás to pravda nebyla. Jak Lorinku tak Pepana jsem měla vytažené z hnízda, neuměli létat, proso jsem jim kousala a jedli mi z pusy, oba mluvili. Zkuste ji nechat otevřenou klec, možná si vás najde sama, sedne na rameno nebo na hlavu a nebo vám bude zobat nudle s talíře. Myslím ale, že vhodnou dobu, ke snadnému ochočení, jste promeškali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.15 20:02

Mám taky takovou andulku.Kupovala jsem samce a vyklubala se ze samce samička.I když to jde pomalu tak si na mě zvyká :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.