Komu patří pes

Od: Datum: 24.11.15 14:48 odpovědí: 6 změna: 25.11.15 09:44

dobrý den, se svym byvalim protelem jsme si poridili pejska a bohuzel po 4 letech jsme se rozesli a domluvili se ze pejske zustane u bejvaleho a ze kdyz si reknu kdykoliv mi ho pujci ale bohuzel tomu tak neni vymlouva se jak nema cas nebo ze ja nemam a kdyz snim chci mluvit da telefon nejake holce a chci vedet jaky mam narok na pejska pejska jsme dostala ja pred 3 lety a pejske je psany na ockovacim prukazu a na veterine na me ale adresu ma u bejvaleho jeho maminky a nevim co mam delat dekuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.15 14:54
avatar

Majitelem psa je ten, kdo je zapsaný v jeho papírech (PP, očkovací průkazd apod.).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 16:25
avatar

Já si myslím, že když víte, že se má pejsek dobře a je spokojený, že byste ho neměla vyhledávat. Uděláte mu jen zmatek v hlavičce a v dušičce. Buď si ho vezměte natrvalo k sobě nebo ho nechejte tam, kde je šťastný. *hej*Pes se nepůjčuje!


doplněno 25.11.15 07:19:

Navíc, myslím si, že vy ho chcete vídat proto, protože je vám po něm smutno nebo chcete nadzvednout ex nebo máte jiný důvod. Ale je potřeba nemyslet na sebe, ale na psa, co je pro něho lepší. Aby měl pěkný a klidný život bez bouří a stresů.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.11.15 17:57
avatar

Pokud se nedomluvíte, nechte si určit soudně střídavou péči. Je to sice k smíchu ale mám kamaráda co to tak určené má. Já bych si pořídila nového psa a neřešila to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uzivatel53538
Datum: 24.11.15 18:27

Z právního hlediska, pokud jste psa dostala, je váš.

Zápis v PP nebo očkováku je pouze administrativní. Není to veřejná listina, takže nikdo nemůže dokládat právní nárok touto listinou. Taky do PP nebo očkováku si chovatel, resp. majitel může napsat cokoliv, žádný úřad zápis neovlivňuje. Takže zrátka nemá právní vypovídací hodnotu.

Z praktického hlediska, pokud se nedohodnete, nic s tím nenaděláte. Pokud pominu vysilující soudní spor, komplikovaný pravděpodobnou důkazní nouzí, tj. s nejistým výsledkem, který bude trvat klidně i do smrti psa.

Z lidského hlediska má pravdu babka. Pokud bych se nemohl se psem intenzivně a bezproblémově stýkat, radši bych to odpískal. Pes může být z vašeho předávání nejistý. Položte si otázku, proč a co chcete. Chcete psa pro sebe? Bojujte o něj, třeba i právně. Chcete ho jen vídat? Pak to je asi jen protože se s ním vy nemůžete vnitřně rozloučit. Nedá to ale nic ani vám ani psovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.15 09:12
avatar

U nás se sousedi rozešli a psa měli skoro jako dítě. Ze začátku si psa nechala sousedka a soused si pejska bral na víkendy, ale časem se ukázalo a sousedka musela uznat, že na něj nemá tolik času a pejsek je fixovaný více na páníčka. Bez pána jen s paničkou, byl doma smutný. Takže to dopadlo tak, že pejska má už teď definitivně on.

Právní nárok na pejska není žádný, ale jak už tu bylo psáno, mělo by Vám jít výhradně o jeho blaho. Pokud už o pejska takto pečuje bývalý přítel, nechte to tak. Návštěvy nedělají dobrotu a pejskovi budete ubližovat. Pořídila bych si nové štěně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.15 09:44

Za mne - nový přítel a nový pejsek ,nebo nový přítel s pejskem .

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.