Výchova psa

Od: Datum: 23.11.15 17:36 odpovědí: 4 změna: 24.11.15 16:28
Jak naučit psa žrát pouze ze své misky a pamlsky od páníčka.CHci zabránit tomu aby se třeba někde otrávil.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 23.11.15 17:53
avatar

Dobrý den důsledností :) dejte mu na nějaké místo pamlsek a ne - nebo nesmíš a odtáhnout - několiktrát po sobě.. několik dní posobě..


doplněno 25.11.15 13:35:

Tak abych upřesnila, bude to i povahou - chytrý voříšek si nic nikde, nikdy nevzal , než co bylo z ruky od rodiny.. Labradouš popelnice spolkne vše, všude a vůbec se "neptá".. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.15 18:38
avatar

Myslím, že to byla Lassie, které pán dával do jídla pepř nebo pálivou papriku a umisťoval jej na různá místa, kam pes chodí - podmíněný reflex "jídlo z misky nikdy nepálí, jídlo co najdu jinde ano". Vyzkoušeno to ovšem nemám *nevi*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.15 20:19
avatar

Bohužel je to téměř nemožné natrénovat. Pes bez dozoru neodolá, můžete hodně trénovat, denně to upevňovat, ale jakmile najde kus masa a bude sám (stačí, že není na očích, nebo kus od vás) tak ho schutí schlamstne.

Dle mého názoru a zkušenosti je to zbytečné cvičit...

Jinak odmítání potravy se trénuje tak, že pokud mu někdo nabídne dobrotu a pes to chce sežrat, zákazovým povelem a trhnutím mu to znemožníte a pochválíte. O samotě má figurant proutek a v případě, že pes chce nabízenou potravu vzít dostane ránu. Popřípadě mu bolestivě stiskne čumák. Osobně si ale myslím, že je to cvik, kterým můžete akorát narušit vztah k cizím lidem.

Zkušební řád mondioring to má ve zkoušce (odmítání potravy od člověka) ale tady zase pes rozlišuje, že je na place a plní cvik. Na procházce by si asi dal :)

Nikomu nedovolte aby psa krmil. V případě, že uvidíte, že se chce do něčeho pustit, použijte jen fuj! Trénujte zákazový povel to je asi jediné rozumné řešení... a na procházce mu když tak dejte náhubek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.11.15 16:28
avatar

Borax má na 100% pravdu. Nenaučíte! Musíte jen hlídat a naučit slovo FUJ a NE. Na tohle musí správně reagovat. *hej*


doplněno 25.11.15 07:20:

Dá se naučit i povel VYPLIVNI TO! HNED TO VYPLIVNI! Dá, fakt dá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.