Jedna nebo dvě andulky

Od: Datum: 22.11.15 13:58 odpovědí: 6 změna: 26.11.15 19:49

Krásný den přeji.Máme doma cca 6měsíců dvě andulky .Prvně jsem si pořídili modrou krásku a cca po 2měs pro ni kamaráda .Chviličku jim trvalo než si sedli ale sedli a jsou kamarádi.Jen máme teď problém že naše dcerka je asi na prach či peří alergická tak se rozhodujeme zda jednu andulku nedat pryč aby jsme malinko omezili prach obě se nám dávat zatím nechce jelikož naši první máme ochočenou.A má otázka ...zvykne si ta naše první na to že bude zas sama jen s námi? Nemůže se stát že bude po jejím parťákovi smutná?Vrátí se ji pak zájem k nám?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bbbb
Datum: 22.11.15 16:35

Ze všeho nejdřív bych ověřil u příslušného lékaře zda je vaše dcera opravdu alergická a na co.Potom se můžete rozhodnout co s andulkami.Rozdělit je bude škoda když jsou na sebe zvyklé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 18:07

Bude jí samotné smutno, je to společenský pták. Bude málo žrát, vytrhávat si peří a třeba i zdechne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 22.11.15 19:04

Zdechne, fuj, vždyť i včelka je poličtěná *zed*. Zkuste říct před včelařem, co po zimě vynáší lopatku s mrtvými včelkami, že včelky xxxxx a přetáhne Vás lopatkou. *cert*

Jinak k otázce, pokud je dcera alergická na peří, tak omezení na jednu Andulku nemá význam, alergen se moc neomezí a ptáček bude trpět. Nejdříve ale zjistěte, na co je alergická. Potom případně dejte ptáčky pryč oba. Sám jsem si tím tak trochu prošel. Po důkladném prvotním úklidu bytu od alergenu (práci obecně jsou asi to nejhorší) bude třeba vymalovat a vše ve skříních vyprat, protože ten mikroprach létá všude a všude se dostane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 18:56
avatar

ano, dejte pryč buď obě nebo žádnou - nerozdělujte je, nebo umřou steskem *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 21:04
avatar

Když jsme našemu andulákovi pořídili partnerku, přestal mluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.15 19:49
avatar
Sousedi to měli stejné, ale šli s dcerou k alergolozce a alergická není. Takže je třeba to řešit takhle. Ono když si necháte jen jednoho, tím nic nevyřešíte. K vyvolání alergické reakce stačí jedna molekula alergenu. Ptáci jsou na sebe zvyklí, je blbost je takhle dělit a ubližovat jim. Jestli neměla dcera problémy s jedním ptákem dříve, nebude ji vadit ani dvacet ptáků.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.