Pejsci si nerozumí

Od: Datum: 13.11.15 16:32 odpovědí: 5 změna: 13.11.15 19:10

Dobrý den.Již jsem sem psala,ale tentokrát si trochu nevím rady.Máme dvě

čivavy(pejsky) Prvního máme 41/2 roku,( Bertík) druhého asi 7 měsíců.Tomu je asi 21/2 roku. (Kuky)Druhého jsme pořídili ,aby si měl první s kým hrát.Hoši se pomalu sbližovali,ale ten druhý jaksi nevěří,a veškeré kontakty toho druhého odmítá.Bertík mu olizuje ouško,chtěl by si hrát,ale Kuky ne.Vše bylo celkem v pohodě.

Nedávno tu byla vnoučata a věnovala se spíš Kukymu,protože Bertík se radši vyhýbal(pamatuje si).Když všichni odjeli,nastal velký problém.Bertík začal neskutečně na Kukyho žárlit.Neustále ho sleduje,Kuky začne opět vrčet a někdy nastane mela.Dá mi dost práce je od sebe odtrhnout.Dám pak každého jinam,aby se uklidnili.

Myslela jsem si ,že si budou spíše zvykat,ale toto jsem nečekala.Nevím jestli se to zlepší nebo spíš zhorší.Toto trvá již 14 dní a já nevím jak dál.Nevím jestli si vůbec na sebe zvyknou.Slyšela jsem,že se to někdy nepodaří.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.15 16:50

No jo, šéfovat bude jen jeden. Musí si to vyjasnit a vy to moc neovlivníte. Bohužel, pokud se jeden z nich nepodřídí, budou šarvátky pořád na stole.

Ohodnoceno: 1x

Od: ria®
Datum: 13.11.15 16:52

Dobrý den, chtějí si se nad sebou povyšovat, chtělo by to, aby ten původní věděl, že má navrh a ten mladší se sklidní.. U nás když jsme přivezli štěně, druhý pes zalezl do nejhlubšího koukta, ve sklepě a nechtěl vylézt, .. až když jsme ho zase uklidňovali, dávali mu trochu přednost, tak se to zklidnilo.. Většinou to tak bývá, když se přiveze štěně, automaticky mladší přijme roli submisivního.. Ale Vy máte dva dospělý a ještě k tomu nového přivést v" pubertě".. Nemají zavedenou hierarchii..

doplněno 13.11.15 17:19:

Nemáte u Vás nějakou voňaou fenku, to se i náš jinak naprosto nekonfliktní labrador chtěl hádat s ostatními - jinak kamarády.. ale může to být prostě a jednoduše povahou.. :)

doplněno 13.11.15 23:03:

Vyberte pejska, který má být dominantní (já bych brala staršího) a dávejte mu vždy jídlo o pár sekund dřív, ne misky společně, po ránu ho hlaďte prvního, chvalte ho o trošku víc.. Zní to krutě, ale jsouto šelmy a takhle to u nich funguje..:/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.11.15 17:15

On si Bertík své teritorium vymezil.Kuky ví,že si nemůže vyskakovat.Jen mě mrzí,že stále vrčí a nechce komunikovat.Ví kde je jeho hranice,ale je mi divné,že Bertík začal být ostrý až nyní.Mám pocit,že Bertík mu dal možnost,aby si rozuměli ale Kuky je neustále ve střehu.Neumí se uvolnit.Tak nevím.Chtěla jsem dvě veselé čivavy a mám tu párek konkurujících hafanů.*zed*

Datum: 13.11.15 17:46

No máme fenek na sídlišti hodně.Tím to nebude.Ale mám pocit,jako by to Bertíka po tak dlouhé době přestalo bavit,protože Kuky neukazuje,že by si chtěl s ním hrát apod.Teď například hlídá ,jako by nechtěl aby se Kuky k němu přiblížil.No a Kuky na mé zavolání nejde. Šla jsem jej pohladit a vrčel na mě.Asi má obavy co zase bude.Právě že nevím co s tím .Trvá to 14 dní... U minulé majitelky si s jejím druhým pejkskem prý rád hrál.Asi proto,že tam byl od štěněte.Tak nevím jestli je mám trápit,jestli se to srovná,nebo ho vrátit zpět majitelce,která mi říkala,že by si jej v případě problémů vzala zpět.Ale to se mi na druhou stranu nechce.Už jsme si zvykli. Ono to vypadá,jako by jsem nad němi zlomila hůl.Já jen prostě nevím co by bylo nejlepší.

Datum: 13.11.15 19:10

Kdysi tohle poposovala mařenka® u dvou mopslíků. Bylo to nesmírně chytré pozorování. Oni, 2 těžkotonážní hoši, na sebe žárlili a bojovali o postavení šéfa. Mařenka je rozehnala se slovy: "Nejvyšší šéf jsem tady já!" A taky jim to dala pocítit. ;) Kdybyste někdo měl čas a našel to její povídání, byla bych vděčná. Je pravdou, že to bylo hodně dááávno. Já s vyhledáváním mám nějaký, nevysvětlitelný problém. Když do vyhledávacího okénka zadám např: Močení psa v bytě, ještě nedávno mi vyjelo mnoho diskuzí na toto téma. Dnes mi napíše, že nebylo nic nalezeno. (Tak, Karle, nevím. Oni to uhlí nevezou a nevezou.) *zed*

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.