Westik péče o něj

Od: Datum: 10.11.15 22:49 odpovědí: 5 změna: 11.11.15 12:22
Ahojda,chtěli bychom si s přítelem pořidit west higland tetiera tak se chci zeptat jak je náročný na péči?
Jak často musí žrát? A ještě jsem četla že se musí trimovat to se musí na veterinu kuli těm starým chlupům nebo do nějakého psího salonu? A jak dlouhé procházky mu vyhovují?
Omlouvám se za mnoho otázek ale chtěla bych toho vedět co nejvíc .
doplněno 11.11.15 12:39: A jako jeden z mala psu si ruzumi z detma a s ostatnima zviratama.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.15 06:34
avatar

Péče o westíka je v podstatě péčí jako o každého psa, kterého je potřeba trimovat nebo stříhat, s odchylkami pro rasu http://www.strihanipsu.cz/strihanipsu/0/0/2/28

Westík je nádherný, veselý pejsek. Jen nesmíte zapomínat že jeho druhové jméno, končí slůvkem teriér. Pozor, není to žádný gaučák, žádná chlupatá panenka! Je to dravý, hravý, na čas a pohyb náročný pes. Nebudete-li mít čas na jeho potřeby, změní se v ďábelského skřítka, který vám zdemoluje byt k nepoznání. Stále má v sobě krev lovce. Nesmírně chytrého lovce. Který, když není zaměstnám, vymyslí si zábavu sám a použije to, co má v dosahu. Venku nesmí vůbec z vodítka, protože krev lovce v sobě nezapře a zdrhne ihned, když ho cokoliv zaujme. Je zvědavý, takže ho zaujme úplně všecko. Je to malý ďáblík. Nádherný, ale bacha na něho! Jestli vybíráte jen podle vzhledu, neděláte dobře!

http://www.westik.wz.cz/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: an®
Datum: 11.11.15 08:08
avatar

Nezapomínejte na to, že pejsek bude vaším společníkem na dalších přibližně 15 let. Jde nejen o to, aby jste byli spokojeni vy, ale i váš pejsek. On vám vše co mu dáte, svojí láskou mnohonásobně zaplatí.

Opravdu není dobré vybírat rasu psa podle vzhledu, vybírejte podle povahy, tak aby se hodila k vaší. Když nám napíšete kolik času denně mu můžete věnovat, jestli s ním chcete sportovat, nebo to má být spíše gaučový povaleč, můžeme se pokusit doporučit vám vhodné rasy.

Westík je opravdu lovec a velmi pohyblivý ďáblík. Z otázky kolikrát denně musí žrát soudím, že to bude váš první pejsek, nemáte tedy zkušenosti s výcvikem. Nic ve zlém, ale asi by opravdu bylo vhodné vybrat si jinou rasu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.15 08:42
avatar

Přesně jak píše babkazov, je to teriér! Chcete toho vědět co nejvíc? Tak máte internet, knihovnu a studujte a studujte co potřebují psi, protože ohledně péče je jedno jestli máte westíka, jezevčíka, nebo voříška z útulku. Ohledně westíků můžete zajet na nějakou výstavu a pobavit se přímo s chovatelem.

Varuji vás před nákupem psíka bez pp! Může se stát, že vám z toho nevyroste westík. POZOR na množitele, tady si můžete přečíst jak to vypadá: http://psi.stop-mnozitelum.cz/jakjepoznat/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.15 10:52

Tak určitě záleží na povaze a hlavně na výchově , znám a znal jsem a dobře v( rodině ) , kteří byli naprosto poslušní , moc milí , nikdy nic nezničili , a klidem spíš k těm gaučákům .A stříhání a nebo trimování to je jedno v podstatě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepina6
Datum: 11.11.15 12:22
Děkuji všem za rady ale vybrala jsem si ho právě proto že sme s přítelem sportovní tip. Chodíme běhat.A procházky přirodou milujeme. Jinak ja nechci žádného gaučoveho psa. Chci hravého a aktivního jako ke westik. Myslim si že zas tak náročný není i pro začátečníka.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.