Krvavý hlen u řitního otvoru

Od: Datum: 09.11.15 20:11 odpovědí: 8 změna: 10.11.15 11:52
avatar

Dobrý večer,

chci se zeptat, co znamená, když naše kočka má cca jednou týdně po vykonání velké potřeby u řitniho otvoru jakýsi kravý hlen. Projevuje se to u ní tak od začátku října. Normálně jí, je aktivní, nikde známka změny. Co to může být?

Děkuji všem :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.15 07:01
avatar

Krvavý? Červený nebo tmavý? Krev je čerstvá, tedy z konce střeva, z konečníku? Nebo smrdí, to znamená, že je natrávená a problém je někde v zažívacím ústrojí? Čím krmíte? Dáváte pastu nebo něco na bezoáry? Má tvrdé hovínko nebo průjem? Odčervujete? Chodí ven? Hodně otázek, ale bez odpovědí by to byl fakt hodně slepý odhad.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.11.15 09:46
avatar

No krvavý, takový červeno hnědý, krev mi přišla čerstvá, a o pachu nevím(nečuchal jsem). Krmíme Friskies, pastu dostala naposled někdy v srpnu u veterináře na preventivce, hovínka dělá tvrdá. Ven nechodí, žije pouze v bytě.

Od: an®
Datum: 10.11.15 09:50
avatar

Friskies je barvené a s téměř žádným obsahem masa. Změnte mu granulky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: an®
Datum: 10.11.15 09:48
avatar

Hlen a krev ve stolici nebo po ní je u masožravců celkem častý příznak. Znamená to podráždění střeva, které může nastat z nejrůznějších důvodů. Nejčastěji to bývá stravovací chybou.

Nedostává Váš kocourek jednou týdně něco na co není zvyklý a neumí to strávit?

Krev ve stolici může způsobit nejen průjem, ale i příliš tvrdá stolice, je to i častý příznak potravinové alergie, nebo intolerance. Může to způsobit i začervení, nebo právě naopak nešetrné odčervení, či dlouhodobé krmení nekvalitními granulemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 10:07
avatar

Předtím měla tuším že Whiskas granule. Občas dostane nějakou dobrotu, tenhle týden měla myslím Dreamies, ty křupavé polštářky(ale jen pár cca 10). Které krmivo by bylo vhodné?

Od: an®
Datum: 10.11.15 10:49
avatar

Ke kvalitním patří:

Orijen, Acana, Artemis, Arden Grange, Annamaet, Feline Grain Free, Apllaws, N&D, Nutram grain free, Purizon a další. Z českých krmiv je nejlepší Brit care.

Ale asi nejvíc by Váš kocourek ocenil syrové i vařené maso, trochu tvarohu, třeba i vejce...

A určitě je lepší investovat do kvalitního krmiva, než později do veterináře.

A že by kočky kupovaly Whiskas? Možná ano, ale jen proto že je hodně slané a silně uměle navoněné. O kvalitě se tady mluvit nedá. 6% masa je pro kočku málo a ta chemická konzervace může mít v budoucnu špatné následky. Bohužel u granulí platí, že čím větší reklama, tím horší výrobek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uzivatel53538
Datum: 10.11.15 11:52

Dobrý den, protože kupuji pro známé z velkoobchodu granule pro kočky (sami kočky nemáme) vím že je poněkud svízel, aby to chtěly žrát. Jsou mnohem vybíravější než psi, ale to asi víte. Tzn. prostřednictvím zhruba 10 až 15 koček máme vyzkoušeno že většiniou všechny žerou Arden Grange nebo First Mate. Nejsem dealer, takže opravdu zkušenost od chovatelů nikoliv komerční nabídka. Dají se objednat spíše jen po internetu, v kamenných obchodech jsou málo. Mimochodem, u psů máme s Arden Grange výborné zkušenosti, ale to pro kočky samo o sobě nemusí moc znamenat. Stejnou chovatelskou zkušenost máme s krví ve stolici, u psů tedy se takto často kupodivu projevuje i viroza. Prostě ta střeva jim fungují trochu jinak a krev ve stolici často neznačí zásadní problém, narozdíl od lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 10:55
avatar

Frskis vysypejte vránám, protože jsou plné barviv, ochucovadel a solí. Kočce kupte kvalitnější granule. Nemusí být úplně špičkové. A taky cca 2x za rok odčervěte. Ikdyž je jen doma. ;)Poklikejte a přečtěte si něco o bezoarech a nutnosti pomoci zbavit se jich. Kupte nějakou pastu a klidně pažitku v květináči, která bude jen její. ;) Po koupené trávě v květináči se naši kluci vyprděli a vyblinkali z podoby. Možná, že byla něčím nastříkaná nebo špatně hnojená. Třeba to bylo jen tenkrát, v Kaufu. :-D Kdyby vaše kočka nové granulky nechtěla, namíchejte do nich trošku kapsičky. Kluci taky nechtěli, tak jsme praktikovali: z ledničky trošku kapsičky do misky, kápnout vařící vodu, nasypat granulky, zamíchat. Pak jim chutnaly.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.