Slepice - nosnost

Od: Datum: 09.11.15 16:08 odpovědí: 4 změna: 09.11.15 19:45

Máme 15 slepic a před dvěma měsíci přestávaly snášet vejce a dnes je tak jedno až dvě vejce denně.Zdá se,že některé kvokají,ale na hnízdo si nesednou,Hřebínky mají malé a spíš bledší.Jinak vypadají celkem zdravě.Krmíme je většinou pšenicí a kukuřicí,tak na polovinu a přidáváme tak 5 až 10 procent směsi.Dáváme jim také minerálie a mleté skořápky.Slepice mají travnatý výběh a jsou loňské 8 a letošní 7.


doplněno 11.11.15 14:06:

Nevím co znamená,nechat slepice odkvokat?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.15 16:14
avatar

slepice maj občas období.že nenesou,naše momentálně taky odpočívaj...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kk
Datum: 09.11.15 17:06

Většina slepic se v tomto období přepeřuje (tak, jako je to právě u těch mých), laicky řečeno - na snášení vajíček nemají energii, jelikož ji veškerou "vyčerpou" na přepeření. Toto ale nemusí být zrovna případ vašich slepiček. Možností je mnoho. Buďto jsou překrmovány a jsou ztučnělé (velké množství kukuřice se slepicím moc nedoporučuje dávat, jelikož způsobuje právě zmíněný problém), nebo na sobě mají nějakého parazita (např. čmelíky) a tak bych mohl pokračovat dál a dál..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: radim*
Datum: 09.11.15 18:30

co mi rikali 3 kolegove v praci tak take maji asi deset slepic a maji tak jedno denne,tak ze to bude takove obdobi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 09.11.15 19:45

Pokud přepeřují (máte plný dvůr peří),slepice podrůstky, tak se krmí polovina dávky pšenice a polovina ječmene. Přepeření trvá až dva měsíce. Po přepeření krmte pšenicí se směsí, i když já jí nepoužívám. Slepice máte ztučnělé, kukuřici nechat až na dobu velkých mrazů. Kvokající slepice v začátku odkvokat, čím později to zkusíte, tím úspěch bude menší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.