Chovani fen

Od: Datum: 07.11.15 21:10 odpovědí: 2 změna: 08.11.15 07:11
Mam dotaz proc dve feny po sobe lezou jak pes na fenu, nebo oskakujou nohu. Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uzivatel53538
Datum: 07.11.15 23:34

Dobrý den, u psů i fen má toto chování dvojí kontext. Projevují tak jednak dominanci a druhak jde též o projev sexuálního pudu. Projevy dominance a sexuality se u všech živočichů do určité míry prolínají. Nebudu zacházet do planého teoretizování. Z praktického hlediska záleží na kontextu. Zejména u fen je velmi časté že zejména v průběhu hárání spustí skutečné orgíe. Doma máme čtyři feny, takže zkušenosti jsou jsou zcela nepochybné. I pokud ovšem prvotní motivace k tomuto chování primárně vychází z pudu rozmnožovacího může nastat i podrážděná reakce feny, která je dominantní. Resp. může dojít z její strany k úplnému odmítnutí takovéhoto chování. To ovšem neznamená, že dominantní fena nebude v opačné situaci sama tyto projevy iniciovat. Samozřejmě mohou nastat i situace kdy dominantní fena odmítá i skutečné krytí psem. Ve skutečné smečce je takovéto chování naopak běžné, neboť fenu smí nakrýt pouze alfa samec. Pohádky o "znásilňování" hárajících fen různými psy jsou naprosto liché, fena totiž nikdy nepřipustí psa, kterého nechce. Navíc psi se zpravidla chovají k fenám s větším respektem než bychom si mysleli. Snad právě proto, že pudové praktiky mezi fenami nejsou reálným rozmnožovacím aktem, feny jsou k tomuto chování mezi sebou (tedy řekněme homosexuálnímu chování) mnohem přístupnější i pokud jsou dominantní nebo třeba i odmítají psy.

Samozřejmě se můžete pokusit tomuto chování zabránit. Je možné, že se vám to i více či méně podaří. S největší pravděpodobností pokusy o zákaz tohoto chování nebude mít vliv na reprodukční schopnost feny, tedy schopnost nechat se reálně krýt, pokud to je přirozeně sebevědomá fena. Vše záležína míře a do hlavy tomu zvířeti prostě nevidíte. Chování je to přirozené a nelze vyloučit, že jeho důsledné zakazování může mít negativní vliv na vnímání reprodukčního chování. I kdy si myslím, že v naprosté většině případů se to nestane.

Nakrývání člověka naproti tomu netolerujeme. I když závažnější je to u psů než u fen a taky u fen se s tím málokdy setkáváme. Kromě štěňátek, kterým je ještě všechno jedno v rámci jejich temperamentu. U psů se zpravidla jedná o nežádoucí projev dominance. Záleží na kontextu, ale pokud si feny hrají spolu a v rámci dovádění se vrhnou i na páníčkovu nohu, opět to není tak závažné, jako když se o ní pokouší řekněme bez jiného impulsu. Jak jsem naznačil výše i dominantní feny si hrají s podřízenžými tímto způsobem tzn. toto chování v daném kontextu neovlivňuje přímo pozici ve smečce, jde o zábavu. Tzn. tady by mělo stačit i mírné, ale zřetelné odmítnutí. Jsem si jistý že v téhle situaci to normální zvíře pochopí, jakože s vámi tedy žádná legrace není a vrátí se tam, kde legrace je. Mezi sebou to dělají bez újmy na citech také tak. Pokud přijdete domů a pes vás vítá objetím nohy apod., tam pak je místo na velmi důrazné zakročení.

Možá bude mít někdo jiný názor, vím že většina lidí je vyhraněnějších, ale já jsem z vlastní zkušenosti přesvěčený o tom co píši. Ve ventilaci pudů tohoto druhu je nijak neomezujeme a myslím že možná i proto vůbec neprojevují zájem o to, aby v takovém okamžiku k tomuto druhu her přibíraly i lidskou část smečky. Beru to tak, že je to přeci jen zvíře a naše civilizované normy prostě nechápou, takže jejich pudové projevy jsou prostě pudové.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 08.11.15 07:11
avatar

Uživatel, není co dodat! *palec**palec**palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.