Bratrstvo kočičí pracky

Od: Datum: 07.11.15 18:55 odpovědí: 14 změna: 09.11.15 19:41
avatar

Zdravím, jsem fanynka Rychlých šípů, četla jsem je opakovaně, ale nad tímto jsem nikdy nepřemýšlela, dokud jsem neměla kočky. Bratrstvo kočičí pracky - pojmenovali se tak, protože měli kočičí tlapku - nepřipadá vám od pana Foglara poněkud morbidní? Docela musím na to v posledních dnech myslet... Jak to vidíte vy? Jsem přecitlivělá?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.15 19:06
avatar

Jenom se na to díváš dnešníma očima. Ještě za mých klukovských let nebyl problém nějakou kočičí, zaječí, králičí, srnčí nebo jinou packu kdekoli sehnat. A kdokoli si z ní mohl udělat symbol či amulet.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ben®
Datum: 07.11.15 19:08
avatar

Dobrý den, myslím, že šlo o packu zvířátka již uhynulého - tedy, nešlo o amputaci, ale spíše nález pitevní. Ta packa byla fetiš a měla způsobovat věci nadpřirozené. Jinak máte pravdu, že si to mohl pan Foglar odpustit. A hlavně si mohl odpustit to utrpení pejska Bubliny (než byl zachráněn ze sklepa). Na tu přecitlivělost si dávejte pozor - blíží se Vánoce, v TV budou pohádky a některé jsou až hororové. Tak, ať ty Vánoce nepropláčete. Zdravím!

doplněno 07.11.15 19:17:

limoska - myslím, že pan Foglar chtěl jasně určit dobro a zlo. Dobro, správné chování a morálka byl oddíl Rychlých šípů. Protipólem bylo Bratrstvo kočičí pracky - myšlení mdlé a zastaralé i smysl pro špatnosti. No, a také ještě nebyl v té době zákon na ochranu zvířat.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 07.11.15 19:13
avatar

Zdravím Bene, i já to chápu jako packu uhynulé kočky... Ale i tak... Možná, že v "klučičím" věku, v jakém byly Rychlé šípy, se to bere jinak, než v mém věku Možná byl pan Foglar více pragmatičtější než já... i co se týče Bubliny :(

Datum: 07.11.15 19:51

Jak píše Láďa. Za mých mladých let se dala koupit zaječí (králičí možná i jiná) packa jako přívěšek třeba na klíče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 12:44

mám doma tři děti, nejstarší, bez pár dní patnáctiletá, slečna má doma už několik let jakýsi slepičí pařátek, či co to je (fuj). o dva roky mladší holčina ode mne dostala za vysvědčení nějakou lebku s parůžky, reálně totiž hrozilo, že domů přitáhne kdovíco. jediný "nezávadný" je v tomhle nejmladší kluk, ale to spíš jenom proto, že ty kosti, co si domů tahal z výletů s tatínkem, jsem mu zase zase průběžně vyhazovala. uhynulý zvíře by mi domů netahaly, nicméně když potkají kosti z uhynulého zvířete, to tak útlocitní nejsou *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 10:25
avatar

Kdyby jen pracka. Ve foglarovkách jsou i mrtvoly běžně, Hačiřík, Domorák, Jan Tleskač, Maxmilián Dráp... a děti to mají rádi, protože děti jsou morbidní. Citlivost přijde až v dospělosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ctenar*
Datum: 09.11.15 12:29

děti jsou morbidní

Když je krmíme takovými morbidními příběhy (vlk sežral babičku, sekání hlav, ...), ve kterých jsou dnešními měřítky hrůzné činy popisovány jako něco běžného a každodenního ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 12:39
avatar

Pohádky se mohou zdát z pohledu dospělých morbidní - viz například pohádka o Červené Karkulce. Ale pokud v té pohádce je jasně vymezeno dobro a zlo a to dobro zvítězí, což je účel pohádky, tak by to na děti nemělo mít nějaký vliv. Totéž u pana Foglara... Jsou dobří hoši Rychlé šípy a ti zlí - Bratrstvo kočicí pracky. A dobro vítězí. A to je v pohádkách a v příbězích pro děti důležité.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.15 12:55
avatar

No snad ještě horší je název jedné masti: "Psí sádlo". Nechápu proč se to tak jmenuje. Já bych si to nekoupila, ani kdybych lezla po čtyřech. No, to možná kecám, asi koupila, kdybych nesehnala nic jiného. Ale byla bych strašně naštvaná a určitě bych ten nápis přelepila, i když vím, že to žádné psí sádlo neobsahuje.

A pekelně nesnáším, když si moje známá uvazuje na záda takovou vydělanou kočičí kůži. Hned bych jí něčím majzla do čumáku, káču jednu pitomou. A to má doma kočku. Už jsem se jí na to ptala, jak to může dělat, a ona mi odpověděla, že jí to hřeje. Ani nevím, jestli to byla její kočka, ta kůže, já jsem tenkrát raději odešla a celou cestu domů, jsem jí dost sprostě nadávala...

Já přecitlivělá v těchto případech jsem. A to se mnou pak nejsou žádné špásy. *cert*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.15 13:25
avatar

Opravdové psí sádlo a opravdová kočičí kůže patří do tradiční a staletími osvědčené lidové medicíny, s tím nic nenaděláš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 09.11.15 13:35

Asi jste všichni přecitlivělí. Nevidím na ničem, o čem tady píšete nic špatného. Psí sádlo - jaký je rozdíl mezi tímto a mezi otázkou ,,jak vyškvařit vepřové škvarečky,,? Vždyť prase je snad stejně inteligentní, jako pes.

Jíte vajíčka? Jíte maso? Kupujete si kožené boty, kabely, opasky?

Jíte sušenky, kde je palmový tuk, smažené hranolky, chodíte do mekáčů, kfcéček, berete někdo na posílení tobolky obsahující rybí tuk, nebo látky ze žraločích chrupavek? Máte na zahradě terasu a nábytek z teakových a jiných cizokrajných dřevin, jistě máte i mobilní telefony a píšeme z PC, jezdíte autem a jistě jste již viděla na silnici plno rozjetých ježků.

Vše, co nás okolo obklopuje, co si kupujeme v obchodech si vzal člověk z přírody, jak nerostné suroviny, tak i přímo od zvířat chovaných v zajetí na maso, kůže, vejce, potraviny, léky, nebo lovených v mořích.

Máme právo kácet lesy, pralesy, lovit v mořích po tísících a milionech mořských živočichů. Ukrajovat jim jejich teritoria honbou za vyšší a vyšší zisky, pro lidstvo pochybně potřebných ale v našich myslích vlastně i nezbytných věcí?

Naivně, lítostivě se drásáte nad partou, kterou Foglar pojmenoval Bratrství kočičí pracky, ale tisíce dalších zel a nepravostí Vám uniká! Vymírání a vyhubení plno živočichů po celé zeměkouli.

Lidstvo jako takové je přemnožené, naše generace odtržená od skutečnosti, zjemnělá a ano, jak píšete přecitlivělá. Rýpeme se sami v sobě, pitváme svoje pocity. Jsme přemnožení, neumíme se uskromnit. V souvislosti s migrací se nedivím, že lidé odcházejí ze zemí, kde je válka, hlad, nedostatek vody, potravin, / i když si vše, nebo většinu zavinili sami /, někam jinam, kde je klid, mír, zabezpečení. Vždyť i zvířata migrují v zájmu zachování života z míst, kde nenacházejí potravu, nebo před zimou, tam, kam jim pud velí.

Nepodpořím Vás v té lítosti, bohužel. Co mě vadí a co lituji, jsou takové laboratoře, které testují na opicích, psech, králicích znehybněných postroji a popruhy, kožešinové farmy, kde se v prťavé kleci točí divoké zvíře? Kdo nám dal právo?

Indiáni si brali z přírody jenom to, co potřebovali nutně k přežití a za vše poděkovali. Až když přišel bílý muž, tak ten střílel pro zábavu, pro potěšení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 14:00
avatar

Hele ty jeden strakáči, prasátko mi necupe po bytě a kdyby ano, tak bych vepřové nejedla. Vím že je to ode mne dost blbý a skoro hysterický názor, ale nemůžu vynikat ve všem :-D. To si dělám samozřejmě ze sebe srandu. Aby to zase někdo nevzal hnedka z první vody. Všechno co jsi napsal vím a souhlasím. Jenomže mi to nijak nepomůže. Jó city jsou holt city a s tím nic nenaděláš. A ty laboratoře, kdybych se dovnitř dostala, tak to tam rozmydlím na maděru i s těma zas..nýma "průzkumníkama". Ty bych hodila navrch.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 09.11.15 14:30

Jo, všechny laboranty bych nacpala do těch malých klecí, aby se nemohli ani otočit. A tu jejich zadnici namazala těmi zkušebními kosmetickými a drogistickými přípravky, aby se nemohli podrbat.

Suzi, je to takový kafemlejnek, který nás semele fšechny, kdyby člověk věděl, jak z toho ven. Taky by se mi líbil život, kde by se nikomu neubližovalo a potraviny i maso rostlo v miskách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 19:41
avatar

Strakatýpes, já myslela, že jsi kluk a Ty jsi holka. Tak pardon. ;) To ten Tvůj nick mne spletl. Ale bylo by blbé napsat "strakatápsice", nebo "strakatáfena" tak to chápu a už to nezapomenu. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.