1xUrčeno pokud možno chovatelům psů

Od: Datum: 07.11.15 14:27 odpovědí: 29 změna: 10.11.15 18:07
avatar

narazila jsem na člověka, který tvrdí, že každá žena vlastnící psa je špindíra a od takové dál. Hrozně mě to urazilo. Já hafíkovi po každém návratu domů myju tlapky, čumáček a prdelku, jednou za 14 dní ho koupu. Nesmrdí, je čisťounký. Chápu, že ne každý musí psa, nicméně si myslím, že člověk s takovýmto názorem nemůže být dobrý člověk. dobrý člověk má rád všechno živé. Děkuji za Vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.15 14:29

Lidé jsou různí. Často ten opovrhovaný pes je čistší než kritizující chytrolín.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 07.11.15 14:31
avatar

Ano, názor je to hloupý. Ale Vy si s jeho původcem moc nezadáte, co takhle soudit jen názor a ne jeho původce? Předpokládám tedy, že nemáte důkazy o tom, že by se špatně choval k jiným živým bytostem... (pak by se o tom dalo uvažovat).

Také nevíme, jak to ten člověk myslel. Dokážu si představit, že to nebylo myšleno úplně vážně, jen prostě plácnul něco o tom, že se mu nelíbí, jak mnozí lidé chovají psy - spí s nimi, sdílí s nimi talíř atd. Čemuž nasvědčuje to, že zmínil jen ženy - ty mají k takovému chování často sklony...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.15 14:35
avatar

Mám psa, spindira nejsem, doma relativně čisto. Bacily jsou totiz všude okolo nás, kdo úzkostlivě všechno oplachuje antibakteriálními prostředky, akorát si tak vypěstuje oslabenou imunitu...


doplněno 07.11.15 16:51:

Jak vypadá můj gauč? No normálně čistě. Můj pes zásadně nesmí doma na gauč ani do postele. Já jsem pán, on je pes a má svoje vlastní místo, na které mu taky nikdo nechodí...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.15 15:07
avatar

Tady nejde o bacily, ty má na sobě každý, nejen pes. Tady jde o to, že ne každý páníček má svého psa čistého. Např. jedna známá má psa, otevře dveře a pes běží okamžitě do bytu. Neumím si představit, jak vypadá třeba její gauč. Mémupejskovi dávám každý týden do pelíšku čistý povlak na polštář a přes všechno mytí je trochu špinavý. Takže tady jde o rozdíl mezi špínou a čistotou.

Datum: 07.11.15 14:45
avatar

v souvislosti s touto otázkou bych se zeptala - když tak poslouchám nenávistné "kecy" antipejskařů - už dlouho by mne zajímalo - jak by se lidem ve městech vlastně žilo bez "mazlíčků" - ať už psů, koček, ptáků, rybiček ... vůbec si to nedovedu představit.

Já mám kočky, ale každého (nebo skoro každého) psa, nebo pejska na svých procházkách "slušně pozdravím" - a mám radost, když na mne přátelsky zareagují - a pozitivně reagují i páníčci - a mnohdy se usmějí i zarputilí chovatelé pitbulů a podobných "potvor" . A většinou vidím, jak si páníčci po svých psech venku poctivě uklízejí - nevím tedy, jak v Praze.

K tazatelce - z takových "lidí" si vůbec nic nedělejte, máte pravdu - název "blbci" je úplně nevystihuje, ale teď zrovna mne výstižnější nenapadá. Psy chovají i králové - a jak se jimi pyšní. Zdravím.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.11.15 16:57
avatar

Ajko, já se jen divím, že jste dost stará na to, abyste věděla, že někomu je potřeba, klidně uprostřed jeho věty, se otočit a odejít. Ztráta času a rovnováhy v sobě. ;) Všimla jste si, jak takoví "chytří", staří chlapi smrdí? Vysvleče se, není to špinavé, pověsí to do skříně. Nezašpinil se, není potřeba sprchovat se. Dokonce kdysi jeden povídal, že má cíchy 7.týden a furt jsou dobré. Zaprděný chlap. A bude pindat o hygieně! *haha* Ať si myslí o pejskařích nebo komukoliv na světě co chce. Je to jeho věc.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.11.15 17:21
avatar

Je to krajní názor. Já sama jsem protipól toho člověka, ale nedělala bych žádné zásadní závěry. Každý máme právo na vlastní názor, vlastní způsob života i vlastní druhy potěšení a zábavy.

Když se rozhlédete po svém okolí, mezi sousedy, bývalými spolužáky atd., tak jistě najdete rodiny, kde se vaří i teplé večeře, a rodiny, kde se nevaří ani v neděli. Najdete rodiny, jejichž členové byli v hlavním městě naposledy na školním výletě, a rodiny, které mají procestovaný celý svět. Jeden škudlí, druhý vše prožere, třetí se parádí. Jeden z nás je zapřísáhly levičák, druhý ještě zapřísáhlejší pravičák. A každý si myslí, že ten jeho názor a způsob života je ten nejlepší. Nebo ne?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: an®
Datum: 07.11.15 18:28
avatar

A mě napadá jen dětská říkanka: "Kdo to říká ten to je, tomu se to rýmuje" :-D

Já bych mlčela, otočila se k takovému člověku zády a nenechala si zkazit náladu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 23:04
avatar

Moje maminka také říká, že pes patří na dvůr a ne do postele. Kde si myslíte, že spával náš jezevčík když ho hlídala? Dnes mám kocoura, také spí v posteli a rozhodně k vůli tomu nijak extra neuklízím a nedezinfikuji byt. Dokonce i manžel, který byl zásadně proti, se ještě neosypal, zvykl si a je rád, když se kocour přitulí. Ten pán, neví co říká.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.11.15 10:50
avatar

Pěkný den, jistě majitel/ka pa špindíra rozhodně není, nicméně třeba braní psů do postele moc nechápu, o mi opravdu přijde nehygienické. Ovšem nic proti takovým ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.15 10:58
avatar

- já jsem "propagátorem" tvrzení - čím více bakterek (bakterií) - tím lepší imunita - od raného dětství jsem se "popelila" se zvířaty - a nikdy jsem nijak nezastonala (kromě rýmy, nebo angíny) - zaklepávám na dřevo - nicméně tuto "zásadu" dodržuju i teď ve stáří - kdybych chovala třeba prase - už se vidím, jak bychom spolu hezky "spinkali" !

Ohodnoceno: 2x
 
Od: scv®
Datum: 08.11.15 13:08
avatar

A pročpak určeno pokud možno chovatelům psů? Ach, chápu.. ono je lepší se společně poplácat po zádech a zanadávat si na nechápavé "nepejskaře" a smradlavé chlapy, než překonat své ego a trochu se nad tím zamyslet i z druhé strany. 1) Neznáme / neznáte (?) zkušenosti toho člověka. Může to být arogantní vůl, který se takhle chová ke všem lidem i zvířatům, ale také to může být relativně normální člověk, který jen měl smůlu na některé pejskařky. Ale ty by podle Vás asi měly být z obliga, protože jsou přece "v klubu", že? .. 2) Kdybych rozebíral vše, co mě kdy urazilo, tak nedělám nic jiného. Sama snad víte, jestli se Vás tohle nějakým způsobem týká nebo ne. Podle vašeho popisu spíše ne. Pak není potřeba to řešit nebo reagovat.. proč také? Každému něco vadí a každý se k tomu čas od času vyjádří.. je na Vás, jak se k tomu postavíte.

.

Jen pro pořádek - já jsem od dětství zvyklý spíše na kočky (ono taky psa do bytu.. to by bylo na samostatnou kapitolu) a láskou ke psům a pejskařům zrovna neoplývám, byť např. dobře vychovanému NO bych se rozhodně nebránil (mít barák a zahradu..). Jenže právě v tom "dobře vychovaný" je mnohdy háček. Hned za "majitel je idiot". Měl jsem nějakou dobu tu "čest" s jednou takovou "špindírou" a řeknu vám upřímně, už nikdy více! Stejně jako sám do postele nelezu v botách nebo oblečení zvenku, tak si myslím, že tam ani pes pohybující se venku nemá co dělat. A když došlo na to, že patnáctikilový "ťuťu ňuňu pejsáček" po příchodu z procházky, kde se vyválel v lejnech a rozkládajících se zvířatech, tryskem zalétl do postele a tam se vyválel úplně stejně znovu, měl jsem vážně chuť někoho praštit. Ale koho? Psa, který je na to zvyklý, takže ani neví, že dělá něco z mého pohledu špatného? Nebo majitelku, která to odbyla mávnutím ruky, skočila za psem do postele a začala ho pusinkovat? P.S.: v těch lejnech se nejen vyválel.. přeji dobrou chuť *blee* Vše vygradovalo do takové fáze, že dotyčná svůj mateřský pud zredukovala snad jen na psy (které nazývala "svými dětmi"), až jsem pochyboval, jak by asi vypadal její vztah k "lidskému mláděti". Nechala by dítě umírat hlady, jen aby mohla jít venčit? Nebo by psi, vnímající méně pozornosti majitelky, na dítě "nepochopitelně" zaútočili? Nebudu to rozebírat blíže, ale řekněme, že jsem časem dospěl k názoru, že pojem "krkavčí matka" je zřejmě jen mírnější verzí "psí matky" ...

.

Jiný pohled: pokud číslo u přezdívky tazatelky je rokem narození, tak znám stejně starý pár, který se asi před 20 lety přestěhoval z města do menší obce poblíž. Mimojiné proto, aby měli v blížícím se stáří určitý klid. Jenže ve 300m okruhu od jejich domu je dnes cca nějakých 10-12 psů. Víte, jak to v té obci vypadá? Když po nočním štěkání zmlknou dva, spustí ráno jiní dva. A dopoledne je vystřídají další. Když nedejbože vyrazí s jedním psem někdo na procházku, všichni ostatní, které míjí, se můžou zbláznit a na ulici téměř neslyšíte vlastního slova. Navíc majitelé (těchto) psů jsou někdy opravdu prasata - nebo mají některé hygienické návyky jaksi "posunuty" jinam, než běžní lidé - takže není problém jít ráno vybrat schránku a šlápnout rovnou do několika psích exkrementů. I když je o 50m dále stojan na sáčky a rukavice..

.

Opravdu se divíte, že někdo, kdo může mít podobné zkušenosti a třeba i znásobené, se takto vyjádří? Já tedy ne. Sám bych použil mírnější slovník, ale rozhodně se tomu nedivím. To podle Vás znamená, že nemám rád vše živé? Ne, já pouze nemám rád určitý typ lidí.. a právě mezi majiteli psů je jich opravdu mnoho. Asi jako mezi mladými majiteli vozů Audi a BMW ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.15 13:20
avatar

jenom - pokud je někdo špindíra - bude špindíra i bez zvířat ...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: an®
Datum: 08.11.15 13:52
avatar

Tak nějak. *palec* a platí to i naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.15 16:28
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.15 18:23
avatar

Dík, moc jsem si ty staré příběhy užila, dokonce jsem se dočetla, že "patronka" mi doporučovala kočku a já se bránila, že kočku nééé. No a vidíte, uběhlo pár dní a druhý rok mám na hlídání kocoura od dcery, i kdyby ho chtěla už je můůůj a nedám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.11.15 12:17
avatar

Hezky jsem si u čtení zavzpomínala, ale už je všechno bohužel jinak. Chalupu jsem dala dceři, protože mi síly nestačily, kočička doplatila životem na svou neposlušnost a tak teď žijeme spolu s kocourkem jen v bytě se zahrádkou. Je to ale ten nejúžasnější kocourek na světě, tak aspoň to mi zpříjemňuje život...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 08.11.15 17:14
avatar

Pfff my máme zavedeno, že psi na křeslo, postel, nesmí , kočky nás tak trochu ignorují, pravda, každý den odchlupujeme, vysáváme, zametáme... Ale má to výhodu- to roztomilý zvířátko..

a předevčírem jsem se probudila, vedle mě na posteli spal labrador a na břiše kocour.. :D jsou strašně poslušní :D


doplněno 10.11.15 15:28:

Taky se chci s nerozlučnou dvojkou pochlubit :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.15 20:24

Existuje staré přísloví:Kdo nemá rád zvířata,nemá rád lidi...Takové řeči nějakého člověka pusťte z hlavy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 20:40
avatar

ve svém odkazu na otázku jak spinkají naši mazlíčci "babkazov" hezky říká :

Asi indiáni mají pravdu, když říkají, že kdyby umřela zvířata, člověku by umřela duše.

- musím zde tuto větu znovu připomenout, protože je to tak a moc se mi její smysl líbí - jen škoda, že je to na světě tak blbě zařízeno a musíme se navzájem "požírat" - ale to by asi byl ten svět až moc krásnej - to už by bylo nebe ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 09.11.15 20:34

Našeho hafana taky mejeme a přesto smrdí, a víte co? Milujeme ho, je to naše zlatíčko, i když smradlavé, přesto milované

Komu to vadí, ať jde do pr... no víte kam.

Náš pes může jen do určitých částí domu, do ložnice, kuchyně atd. nikdy nechodí. Smí jen tam, kde se dá vytírat. Je hodně poslušný a není potřeba ani zavírat mu před nosem dveře, prostě chápe, že tam nesmí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 15:44
avatar

- pokud jde o "smrad" zvířat - od dětství miluju vůni koní - není nic příjemnějšího !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 00:25
avatar

At si tvrdi co chce a vy se nenechte vytocit takovou kravinou, protoze to je samozrejme naprosta kravina. Na svete je tolik podivnych lidi, kteri tvrdi tolik podivnych veci, ze se nad tim snazim nepozastavovat a zkuste to i vy.. Priste zase narazite na cloveka, ktery bude tvrdit, ze cerna je bila atd... At si mele kazdy co chce..-) Treba vas dotycny jen chtel vytocit a povedlo se mu to jen proto, ze jste to dovolila...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 15:05

No jen jestli byl ten člověk čistotý sám.Mám dva čínské chocholaté psy.Spí v postelimají volný pohyb po bytě.Koupu je každy 4 až 5 dní a postele převlíkám každy týden.5 x do tydne vysávám koberce . At mě ten člověk neštve.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 15:10
avatar

- to jsou krásní psi ! - rozhodně hezčí, nežli nějakej "páníček" !

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 10.11.15 15:56

Rio správná dvojka.Se podle barvy doplnují.A jak se tu píše že kdo nemá rád zvířata nemá rád lidi tak je to pravda.Sama jsem se setkala s tím že pár osob řeklo že nemají rádi zvířata a vypadali že nenávidí celý svět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 16:07
avatar

Emilko, jednou mě tihle pejsci silně zmátli. Na výstavě jsem koukala na psy s úžasnou figurkou. Měli podivnou, hedvábnou a dlouhou srst a já jsem se musela zeptat, co to je. Byli to ovlasení (nebo jak se to správně říká) naháčci. Moc krásní a elegantní pejsci to jsou. ;) V posteli fungují jako živé termoforky :-D Ti vaši, ti jsou skvělí! *palec*


doplněno 11.11.15 06:15:

Emilko, krása! :) :-D *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 18:07

Bab,je to činsky chocholaty pes a v tejhle rase Je Labutěnka a ta je osrstěná,pak je naháč bez ststi a jejich děti jsou mezitypy čož mám já. a bez papíru.Barunka se blíží k Labutěnce a Rexík k naháčovi.Všechno je to jedna rasa.Jen trpí na akné,,dan za vyšlechtění,,a proto se musí často koupat a čistit pokožka.A s tím vyhříváním máš pravdu.Když jsem si Rexíka pořídila tak jsem myslela že je nemocny a má teplotu. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 17:54
avatar

Snegativ. názory na zvířata v domácnosti se neustále setkávám i ve své "širší" rodině. Když už uhájím čistotu domu i psa, tak kontrují tím, že když pes zvlhne, smrdí každý. Co k tomu dodat? Ano, to je pravda. Je to tzv. psina. Někomu voní, někomu smrdí. My chovatelé jsme schopni omluvit kde co u svých miláčků, protože na druhou stranu nám to mazlíčci bohatě vynahradí svou láskou, ale lidi, kteří je doma nemají, to znát nemohou. Nezbývá, než je v duchu politovat, že netuší, o co se připravují. Pes jim tam nikdy nenaťape, nevyblinká se, neoznačkuje tašku s nákupem, neznehodnotí provoněný vzduch - a co dál? Nedávají lásku zvířatům = nedostávají lásku od zvířat. Nevědí oč přicházejí, to víme my, kteří jsme tu lásku poznali. Řekla bych, že láska ke zvířeti je jakýsi další level po lásce k dítěti a k tomu musí člověk dozrát. Možná to ani každý člověk nemá v tomto životě zažít, třeba to nepatří do jeho životních osnov. Já mám doma duo, kterému říkám Black and white, bílý pes a černý kocour. Kocour nikdy nesmrdí, za to mu těžko zabráníte, aby oblézal i plochu na vaření, tajně. Po psovi je více chlupů, nepořádku, kt. nanosí. Pokud chodí oba ven, oba trpí parazity. Odčervuji, ale do postele nesmí. Kocour max. na gauč a pes do svého křesla. Kocourovi nevěřím ani pozdravení, nestačí mi umytá linka, ani bambus. prkénko na ní, používám plastové, které ihned po použití stavím ke zdi, protože "čert nikdy nespí". Psa musím ještě koupat, stříhat, bojovat občas s blechami a klíšťaty, to vše každý chovatel dobře zná a přesto mu to zvířátka bohatě vynahradí svou láskou. To nemůže pochopit člověk, který to nezažil. Nezbývá, než ho politovat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.