3-letá kočka, změna domova

Od: Datum: 04.11.15 15:22 odpovědí: 10 změna: 05.11.15 08:09
avatar

zdravím všechny, řeším takové dilema - naše 3-letá kočka je zjevně nešťastná z přítomnosti dalších zvířat v domácnosti, nejradši by tu byla sama... loňské léto jsme adoptovali 2 koťata a velká kočka s mladou si jdou vysloveně po krku, syčí na sebe a když je doma malá, velká demonstrativně odchází... přitom malá se zpočátku chtěla kamarádit, to ta velká je takový morous, že nikoho nesnese... teď mám možnost ji darovat dceři, kde by byla jediná a obletovaná kočka - to by se jí myslím líbilo, ale vím, že kočky jsou hodně závislé na prostředí, kde bydlí, vezla bych ji 130 km, tak by byl trošku problém po týdnu si zas pro ni "zajet" :-D - co si o tom myslíte? byla by tam šťastnější?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.15 15:37
avatar

Často čtu, že jsou kočky závislé na prostředí, ale z vlastní praxe vím, že jsou spíš fixovány na určitou osobu. To bych s kočičkama nemohla jezdit ani na chalupu a když jsem si je brala z útulku, taky po něm netesknily... Jistě vaši dceru už viděla, očichala si ji a pokud to proběhlo v pohodě, klidně bych tam kočičku přestěhovala. Možná by bylo dobře vzít s sebou nějaké věci z domova, nejlépe použité oblečení toho, koho má kočička nejraději, aby cítila jeho vůni.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.11.15 15:48
avatar

ona asi co kočka, to osobnost... naše "nové" kočky jsou závisláci a mazlíci, ale tahle jako by lidi ani moc nepotřebovala, je nejspokojenější sama celý den doma, hlavně když má klid... přitom všechny máme od koťat *nevi*

Datum: 04.11.15 15:47
avatar

Já myslím, že je to úplně v pohodě.. Když jsme kteroukoliv kočku vezli poprvé na chatu, pustili jsme je nejprve uvnitř. Celý den o nich nebylo vidu ani slechu, byly zalezlé někde v koutě.. V noci bylo slyšet šmejdění po chatě a ráno jsme je našli ležet uprostřed obýváku, jako kdyby tam byly starousedlice.. časem rozšiřovaly teritorium po malých kruzích kolem známého místa, až ven..

A když byly o dovolené na hlídání u mamky, taky si tam od druhého dne zvykly. Jedna z nich tam byla poprvé v životě, druhá tam žila asi do svých dvou let a už si to stejně nepamatovala.. ani mamku, ani kocoura, se kterým vyrůstala. Pak jim opět den trvalo najet na starý režim doma..

Takže suma sumárum - kočka si na nový domov zvykne brzy, hlavně když je tam klid, vlídný hlas a ruka a plná miska. Rychle zapomínají nejen na starý domov, ale i na člověka, své zvířecí kamarády i sourozence..


doplněno 04.11.15 17:57: Hm tak ta je krásná. Na první pohled vypadá jako osobnost :) Tak ať vše dobře dopadne ;)
Ohodnoceno: 3x
 
Od: pu®
Datum: 04.11.15 15:47

Mindo, několik let jsem depozitovala (piplala různě nemocné kočky z útulku doma, než se posílaly "dál" = do stálého domova) a měla možnost poznat různé kočičí charaktery. Není každá kočka stejná. Některá je opravdu závislá na místě a špatně snáší přesun, jiná se drží jako pejsek lidí. Přesun tedy snášejí kočky obecně špatně, to pravda je, ale jakmile ta Vaše tříletá samotářka pochopí, že se stala obletovaným jedináčkem, velmi rychle na "všechna příkoří" zapomene a bude nejšťastnější morous na světě. Já bych do toho šla a odvezla ji. PS: A týden je málo, zvykání probíhá v extrémních případech i několik měsíců. Dejte jí alespoň měsíc. Ale jak říkám - myslím, že kočičce postačí, že je samotná, tj. že jí patří celá domácnost. Držím pěsti


doplněno 04.11.15 15:48:

Coklit: Dobrá poznámka o plné misce *palec* a nějaká ta rozmazlovací mňamka "pro začátek" taky neuškodí ;)


doplněno 04.11.15 16:29:

Krásavice :) Rozhodla jste se dobře, všechno dobře dopadne. A vůbec se nebudeme zlobit, když nám dáte za pár týdnů vědět, jak si velitelka zvykla ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.11.15 15:53
avatar

děkuji vám všem za odpovědi - vidím, že se shodujete, že bych do toho měla jít, tak to zkusím - jsem ráda i za naší číču, určitě jí jako jediné obletované kočičce bude líp, než v našem zvěřinci ;)


doplněno 04.11.15 15:56:

ještě přidávám fotku naší samotářky, pro představu o kom se mluví... ;)

Od: mate59
Datum: 04.11.15 16:33

Krásná číča.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 16:51
avatar

děkujeme :)

Datum: 05.11.15 08:09
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 18:50

Nádherná kočička, tak ať je u dcery spokojená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 04.11.15 18:57
avatar

Kočky se o sebe umějí postarat, nám tři přišli - dva kocouři a kočka, a dva odešli.. Horší by to bylo, kdybych nevěděla, co se s nima stalo, oni jen vyměnili dům,- nastěhovali se jinam, alespoň přispíváme sousedce na granule... :D. :/.. Tak uvidíte, když se jí nebude líbit, moc dobře to poznáte (pročůraný gauč, postel, boty) rozdrápané kde co..

Kočička je opravdu výstavní!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.