Náhlá smrt Německého ovčáka

Od: Datum: 03.11.15 19:58 odpovědí: 5 změna: 04.11.15 07:38
Dobrý den, ze dne 31.8.na den 1.9. Nám umřel NO. Teď 6.listopadu mu mělo být 7let, byl zdravý jen ve 4letech měl zánět šlach. Večer kolem šesté hodiny jsem mu normálně donesla žrádlo a pak asi po hodině se začal chovat divně. Kousal pletivo(byl zavřený), snažil se podhrabat ale jelikož tam měl cihly tak se mu to nepodařilo. Pořád kňučel jako by byl někdo vedle v posilovně. Šli jsme se na něj s mamkou podívat, a on normálně vrtěl ocasem. A ted to nejhorší, ráno jsem se na něj šla podívat a on tam ležel, měl nafouklé břicho, modrý jazyk a vedle vyzvracená pěna. Byl normálně mrtvý a pro mě to je i teď obrovský šok. Ješte chci napsat že to byl NO s tetováním v uchu a PP. Nevíte co se mu tak mohlo stát? Na pitvu je teď asi pozdě. Dekuji za odpověď.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 03.11.15 20:13

Na pitvu ste mali myslieť hneď v ten deň, keď ste ho našli. Teraz je už neskoro, nad ním plakať.

Ohodnoceno: 0x

Od: scv®
Datum: 03.11.15 20:18

Nejsem odborník a nemám psa, ale tohle zní jako jasná otrava.. viz. např. podobný případ. Modrý jazyk a dásně značí nedostatek kyslíku, takže se mohl třeba udusit po požití nějaké chemikálie nebo jedu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.11.15 20:24

Pěkný den, modrý jazyk a pěna ukazují na otravu, bohužel. Nejsem ale lékař. Pejska je mi líto.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.11.15 06:50

Tyto projevy (nafukování břicha, pěna) jsou typické pro torzi (přetočení) žaludku, ke které jsou náchylní zejména větší psi. Proto po žrádle je potřeba, aby byli pár hodin v klidu, neskákali, neběhali. Pokud už k torzi dojde, pomůže jen včasná a velmi rychlá operace, bez pomoci následuje rychlý úhyn. Je mi to líto.
Příčinu by odhalila pouze pitva, pokud jste psa nepohřbili.

doplněno 04.11.15 07:06:

Přečtěte si projevy torze zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Torze_%C5%BEaludku - ten průběh pak při změně cév i krevního oběhu nasvědčuje i tomu modrému jazyku. Též je typické, že to nastalo po krmení, jak píšete.
Je potřeba u dalšího psa ho držet po krmení v klidu, krmení rozdělit na dvě dávky a nekrmit jen granulemi, pokud podáváte granule. Při příznacích nafukování a neklidu psa ihned jet na veterinu.
U otravy to vypadá spíše jinak, není přitomno masivní nafukování psa, pes často zvrací krev, nemyslím, že se jednalo o otravu, opravdu to vypadá na torzi.

Ohodnoceno: 7x

Od: an*
Datum: 04.11.15 07:38

Souhlasím s Dejavu, neklid, kňučení, přecházení z místa na místo, nafukování se břicha a snaha zvracet jsou příznaky torze žaludku. Bez okamžité operace pes vždy uhyne.

Nám se to stalo u 12 letého pejska, operaci přežil, ale bylo nutné vzít mu slezinu, která se přetočila zároveň s žaludkem.

Už se z toho nezmátořil. Za 14 dní po operaci jsme ho museli nechat uspat. :(

Už se tím netrapte, nejlepší lék je, pořídit si nové štěňátko.

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.