Kohouti na chov

Od: Datum: 18.10.15 10:41 odpovědí: 11 změna: 19.01.16 10:46

Nikdy jsme neměli slepice. Koupili jsme kuřata, vyrostli 3 slepičky a 4 kohouti.Jsou krásní, čistokrevní, bílý Sasex. Nejsem zvyklá chovat se k nim, jak se má. Zabít je a sníst. Když byla zima, nosila jsem je pod bundou do vany, kde smrděly 3 dny, Mluvím na ně , považujeme je za členy domácnosti. Chodím po sousedech, ale všichni už kohouta mají.Mám inzerát v marketech. Všichni by je chtěli, ale k jídlu. Nevíte o někom komu chybí kotout? Mám chalupu mezi Jeseníkem a Opavou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 18.10.15 11:09

Jak víte, že jsou čistokrevní? Jsou z papírama původu? Rodiče mají papíry? Pokud ne, tak jsou určeni k porážce. Je to běžný postup.

doplněno 18.10.15 11:42:

Kubo, nezlobím se, nemám proč. Když vám to vyhovuje, je to v pořádku, ale já parchanty nelíhnu. U nečistokrovného kouhouta nemám jistotu, že nevznikl ze spojení sourozenců. Nikdy u těchto vylíhnutých slepiček nemůžete vědět, jaká bude snáška, spotřebu krmení, kdy dospějí k snášce atd. Pokud chci kuřata na zabití, tak si odchovám brojlery, jsou na výkrm ekonomičtější.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.10.15 11:15

Usko, nezlobte se na mě, ale proč by měli být kohouti určeni k porážce? My jsme nikdy neměli čistokrevné kohouty a podobně, jsme rádi za obyčejného, hlavní přeci je, když budou nějaká kuřata a ta pak teda na porážku jdou...

Od: hanasla
Datum: 18.10.15 11:50

Vím, že kohouti jsou na zabití, nejsem vegetarián, na to jsem se ale neptala. Možná vám nejde do hlavy, že mohu mít ke zvířeti citový vztah a nechci je zabít, ale je to tak, ikdyž mě máte za cvoka. Kohouti (kuřata ) jsou koupeni v chovné stanici, ale rozhodně nejsou z velkochovu, kde mají různé vady.

Datum: 18.10.15 11:12

Píšete, že máte inzerát v obchodech. Zkuste ještě inzerovat tedy na internetu, dejte si inzerát například na Bazoš.cz, Seznam.cz a podobně. Zdůrazněte, že máte zájem o chovatele, kteří chtějí opravdu kohoutka na chov, ne na zabití. Možná se také zamyslete nad cenou, nenabízíte kohoutky moc draho, a proto o ně nemá nikdo zájem?

Zkuste a uvidíte. Pokud budete inzerovat na internetu, moje zkušenost je, že první zájemci se ozývají tak nejdříve po týdnu, 14 dnech po zveřejnění, tak ať vás neodradí, že se hned někdo neozve, přestože máte dost zhlédnutí.

Ohodnoceno: 4x

Od: pb®
Datum: 18.10.15 17:11
Nelze chovat zvířata a neumět se jich pak zbavit. I v zájmovém chovu musíte přemýšlet, co pak s mláďaty. V chovu hospodářských zvířat o to víc. Nelze to množit a pak nenechat zabít, to je cesta do pekel. Buď nemnožit, nebo množit ale i zabíjet. Moje kamarádka takhle dospěla i k zabíjení miniprasátek. Co neprodá na mazlíčka, vykrmí se a zužitkuje. A jak je to dobré a kvalitní maso, když běhali po louce, pásli se a nedostávali žádná léčiva.
Kohout i slepice dříve či později stejně skončí na talíři. Nobo snad ty svoje 3 slepičky budete živit i když nebudou snášet? I to se dá, slepice neprojí půl výplaty a může se nechat dožít. Pak to budete muset udělat i s těmi kohouty, protože i když půjdou do chovu, za rok dva stejně přijdou zabít.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.10.15 01:04

Na to že kohouty budete muset zabít si budete muset zvyknout. Až se budou rvát do krve nebo budou napadat Vás a Vaše děti tak Vám nic jiného nezbyde. Já jsem se tak jako Vy starala o kohoutka (papkal mi z pusy, měla jsem ho věčně na klíně, samé dobroty, seděl mi na rameni jako papoušek, ani jsem nevěděla že je to kohout). Pak začal dospívat a "prudit". Napadal děti, návštěvy a pak i mě. A to fest. Nic příjemného. Na to přijdete sama. My jse tak začínali taky. Psala jsem zde ty samé zoufalé dotazy jako Vy. Na červeném je pak nejlepší...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.10.15 01:18

:) Měl jsem kozu, ale to je jiný příběh. Pak pořídil pár vynošených slepic, pak čistokrevného kohouta Sasexe. Zkusil líhnout 4x, několik kohoutů už pozabíjel a snědl a teď mám tak 55+ks a víc drůbeže.

Mám jednu otázku, jakou barvu nohou a očí mají ti kohoutci? :)

D.

Datum: 20.10.15 12:07

Soucítím s vámi, mám 8 krásných kuřat otec sasex matka horalka, vypadá to, že 4-5 jsou kohouti (mají 2 měsíce, nepoznám to jistě), zabít nepřipadá v úvahu, jsou to vymazlenci a chodí se pochovat na klíně, kohouta Lojzíka mám a víc jich na dvoře být nemůže. Už jsem se na chalupě ptala, dám je zadarmo a nikdo nechce, je mi jedno jestli si z nich uvaří polévku hlavně když je nebudu muset zabít sama a vysvětlovat vnučkám, že jsme jejich miláčky snědli k obědu.

Datum: 12.01.16 04:03

Lidus toto znám, takto jsem kdysi nabízela a rozdávala králíky...syn je pojmenoval, ochočil a on se k obědu Karlík či Lojzík blbě připravuje *smich*.

Od: hanasla
Datum: 18.01.16 10:00

Původně bylo 9 kohoutů. Všichni prodaní za kilo vepřového. Všichni mají své slepičky a žijou ! Jsem spokojená, ale kur domácí už nechci .

Datum: 19.01.16 10:46

Je obtížné odlišit hračku nebo mazlíčka od jídla. Je, chápu. :-D Když někdo zvíře zabije za nás, nacpe do igeliťáků a nechá zmrznout, už to ani nepříjde. Hlavně, ať to někdo udělá za nás. A navíc, je za to placen. *sok*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.