Jak se opravdu zbavit blech?

Od: Datum: 09.10.15 11:58 odpovědí: 30 změna: 04.11.15 22:58
avatar

Dobrý den, řešíme s přítelem už asi 3-4 měsíce problém se psy. Máme dva malé pejsky, kteří mají blechy. A těch blech je pořád více a více. Vyhodili jsme spoustu peněz za pipety, spreje, různé šampony a nic nezabralo! Když jsme před 4 měsíci nechali psi ostříhat úplně na krátko a nechali je odblešit, tak byl klid asi jen na 2-3 dny a potom se vše vrátilo zase zpátky. I když jsem je před týdnem sama úplně do hola ostříhala, pořádně vykoupala, vybrala snad všechny blechy i vajíčka, tak to pořád nestačí. Každý den blechy vybíráme a stejně jich mají více a více. Myslíme si, že hlavním problémem je část města, ve kterém žijeme, protože je zablešené. Ale už opravdu nevíme, co máme dělat. Takhle se toho nikdy nezbavíme, protože když se blech zbaví, tak do druhého dne je dostanou zpátky. Momentálně nepřipadá v úvahu se odstěhovat jinam. Uvažujeme ještě zajít k veterináři a nebo je ještě jednou nechat odblešit u holičky, potom koupit nějaký obojek (jestli vůbec zabírá, což si nemyslím) a chodit je venčit úplně někde jinde. Je to něco hrozného, když vám chodí blechy po bytě a máte, kde je zase naleznete!

Po vás bych prosila radu a jak jste se s tím vypořádali vy?

Děkuju Vám..Snad se toho brzy zbavíme.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 09.10.15 12:33

Na psy spot-on (účinná látka fipronil) a byt vystříkat. Z Evropy je vše předražené, nejlépe vychází snad z bulharska, protože dovoz do EU je zakázaný.

http://www.ebay.com/itm/Fleas…441487536?hash=item2ee6d92ab0

a na 2 x vystříkání bytu CYPER WP (nechává na povrchu bílý poprašek) taky z ebay.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 09.10.15 12:35

Hlavní problém je v tom, že o blechách nemáte nic nastudováno. Vajíčka nemůžete vybrat, ta jsou pouhým okem neviditelná a nejsou na zvířeti, ale v prostředí. V pelechu, ve spárách podlahy atd. To co vybíráte, je trus, tedy strávená krev. Když jí namočíte, dělá červenou nebo hnědou skvrnu. Většina blech žije v prostředí, na zvířeti jich je minimum. Pokud odblešení funguje jen pár dní, pak evidentně máte blechy v bytě a na psovi zabijete jen dospělce, kdežto vajíčka a larvy v prostředí přežijí. Píšete, že jste vyzkoušeli věecko možné, ale vsadím se, že vůbec netušíte, jakou to mělo účinnou látku. Dost možná na psa dáváte pořád to samé jen pod jiným obchodním názvem. V účinných látkách je velký rozdíl. Některá zabíjí jen dospělce, jiná i larvy a vajíčka. Některá má i repelentní účinek, takže blecha si ani nekousne, tuhle látku je pak třeba používat u zvířat s alergií na bleší kousnutí. Jiná látka zabije blechu až ve chvíli, kdy se napije krve. Jo taky jsem se zbavovala blech čtvrt roku, než jsem se trošku vzdělala a přišla na to, co koupit a co jsou vyhozené peníze. U psů mi s přehledem zabrala pipetka s permethrinem, prodávaná pod názvem Top spot on. Na kočky Frontline combo, tedy kombinace fipronilu a s.methoprenu, který zabíjí larvy a vajíčka. Úklid bytu nebyl potřeba, zvíře roznese účinnou látku pohybem po bytě a vajíčka a larvy pojdou. Dokud jsem používala jen preparáty s fipronilem, měla jsem blechy furt.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kutululu
Datum: 09.10.15 14:22

Přesně tak, odblešovat jen psa je naprosto bezúčinné vyhazování peněz. Nejdříve musíte důkladně vhodným prostředkem vystříkat celý byt, různé spáry, škvíry, díry, zadní části nábytku, ale hlavně vyprat vše, co je z textilu. Toto opakovat po dobu několika týdnů. Psům teď asi pipetu dávat nemusíte, podle toho, kdy ji měli naposledy. Já takto bojovala s blechami u kočiček, po domluvě s veterinářem jsem používala sprej Bolfo, tím jsem stříkala 1x týdně po dobu 9-ti týdnů celý byt a účinek byl stoprocentní, akorát že jeden sprej vyšel na 220kč a vystačil pouze na byt 1+1. Takže doporučuji se poradit s veterinářem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.15 15:37
avatar

Kdysi jsečm zažila velmi podobný problém. Ty svině byly v koberci, ve škvírách, v sedačce. Vysávala jsem 2x denně, otevřela vysvač a pytlík vystříkala. Trvalo i to tenkrát snad měsíc. Vypadalo to, že si budu zoufat. *plac*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.10.15 19:45
avatar
Zkuste Neostomosan. Ten se používá na plošný postřik (jedna ampule na litr vody) i na přímý kontakt se zvířaty (nevadí ani malým koťatům). Musíte často a pořádně vysávat každu skulinu, vajíčka blech jsou malá bílá a mohou být zapadlá kdekoliv. Postřik je třeba zopakovat asi po měsíci...ale!...jestli je zdroj blech někde venku, je to práce vlastně k ničemu. Pokud vše selže, chtělo by to poptat se ve specializované firmě. Mona
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 09.10.15 21:45
Neostomosan, tedy cypermethrin a tetrametrin že nevadí malým koťatům? Vždyť to může kočku zabít. Kam na ty rady chodíte? Příbalová informace je k stažení na netu a přímo se tam píše nepoužívat u koček, extrémně toxické pro kočky a že je to pro ně jedovaté i když přijdou do kontaktu se psem, který byl ošetřený tímto přípravkem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.15 00:45
avatar

Zdravím,
Neostomosan ve skleněných ampulích jsem dostal přímo od veterináře na vystříkání bytu (koberce, textilie, sedačka atd.) - o tom, že to nesmí přijít na kočky slyším poprvé, nicméně jak píšu - dostal jsem to na vystříkání bytu. Přímo pro kočku jsem dostal tablety Comfortis - pouřívám dávku na 4kg, což je buď jedna malá tableta nebo 1/2 velké tablety (koupit velkou tabletu na 8kg a rozdělit ji na 2 dávky vyjde levněji, cena je skoro poloviční).
Když mi kočka přijde s blechama, dělám to tak, že vezmu tabletu, kočku donutím ji sežrat, pak ji vypustím ven a doma vystříkám a za hodinu po postřiku vyluxuju. Pak kočku vezmu domů - přípravek Comfortis u ní začíná účinkovat po necelých 2 hodinách a to začne být taková jakoby otupělá, tak abych ji měl pod dozorem. Po zhruba 2 hodnách od podání tablety z kočky začnou padat mrtvé a polomrtvé blechy, kočku si vezmu na klín, drbu ji a blechy sbírám. Po cca hodině drbání už z ní nic nepadá, takže kočku odložím a místo a okolí místa, kde jsem s kočku seděl, pečlivě vyluxuju. Tento postup mám odzkoušený - minimálně půl roku po této akci nevím, co je to blecha.
Od veterináře mám informaci, že po aplikaci tablety i kdyby některé blechy přežily tak že se již nemůžou množit. Na likvidaci (usmrtcení) vajíček rozesetých po bytě je účinný právě ten postřik Neostomosanem. Jeho nevýhoda je, že díky tomu, že se míchá s vodou, déle zasychá. Osobně jsem si odzkoušel, že velmi rychle účinkující na živé blechy (zasažená blecha umírá ihned doslova před očima), tak co se týká zasychání na textiliích, je sprej Diffusil, ale ten se nesmí dostat na kočku, protože pro kočky je silně toxický.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 10.10.15 09:08

Takže Diffusil je pro kočky toxický, ale Neostomosan ne? Vždyť oboje obsahuje stejnou skupinu látek. Zde máte příbalovou informaci, revize je z roku 2012, tedy dost čerstvá http://www.uskvbl.cz/attachments/spc/0910f7c78016de0d.doc

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.15 10:52
avatar

Nezkoumal jsem, co co obsahuje, psal jsem, co jsem dostal od veterináře a jak to používám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.15 22:44
avatar
@pb - nikam pro rady ohledně zvířat a chemických přípravků "nechodím", s výjimkou veterináře. Už to bude minimálně 8-9 let, co jsem měla v ruce (tzn. fyzicky) příbalový leták i přípravek a o toxicitě tam nic nebylo, stejně tak mne i veterinář ujistil, že pro kočky je nezávadný. Vzhledem k tomu, že jsme ho několik let používali bez jakýchkoliv potíží, tak ho doporučuji i jiným. Není to můj výmysl. Mona
doplněno 09.10.15 23:56: Cituji z odkazu... je to značně individuální, citlivé zvíře vám bude reagovat přemrštěnou reakcí na cokoli, co v 99% případů nemá žádné reakce u ostatních zvířat.Znám z osobní zkušenosti případy u psů, kdy po běžné vakcině, která se bezproblémově používá při očkování došlo k prudké alergické reakci a bez včasného zásahu málem k úmrtí. Ale neočkovat zvíře kvůli tomu, že jeden případ z tisíce může být alergický je nesmysl.To se prostě musí zkusit.Stejně tak u přípravků na odblešení bych nebyla až tak skeptická, na trh se nemůže dostat to, co by bylo vysloveně toxické a v případě neostomosanu jde vysloveně o veterinární přípravek používaný při léčbě parazitoz. Případné diskuse laiků na netu nejsou dle mého směrodatné, protože každé zvíře je jiné a každé může reagovat jinak, ale mě osobně se ještě nestalo, že by po apilkaci neostomosanu při dodržení postupu dle návodu došlo k nějaké reakci, jakou popisujete.Samozřejmě je nesmysl ampuli cáknout na zvíře celou, neředěnou, je to silný koncentrát, nelze použít jako přípravek spot-on.Na psy se mi osvědčil i silnější koncentrát, zvlášť při masivním zablešení. Na kočky bych volila, pokud jde jen o prevenci klasické ředění dle návodu s tím, že lze lehce stříknout, počkat na případnou reakci a pak aplikovat, pokud bude dobře snášen.Pro větší chovy zejména venkovních koček a útulky, kde je zvířat hodně a zablešených nováčků bývá většina to rozhodně z finančních důvodů za zkoušku stojí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.15 20:34
avatar

náš používá takovej řemínek,kupujem to u veta a nemáme žádnej problém a běhá všude...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.15 00:30

U veterináře tablety - BRAVECTO - za 2 hodiny budou psíci bez blech ! Funguje to 3 měsíce (je to i na klíšťata), na malého psíka cena cca 250,-Kč.

Ovšem stejně se musíte zbavit blech a vajíček, co máte doma - podle toho co píšete bych to viděla spíš na deratizaci celého bytu firmou. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.15 08:39
avatar

Tak jsme včera byli u veterináře a ten nám předepsal právě zmiňované tablety Bravecto a zabralo to přímo PERFEKTNĚ! A blechy, které jsou mimo zvířete, tak zdechnou a potom se vše i s vajíčkama vysaje a uklidí, tak děju všem za rady :) Už je konečně vše vyřešené :)

Datum: 12.10.15 10:24

Já bych se chtěla zeptat: Když vystříkám byt Neostomosanem za jak dlouho do něj můžu vpustit kočky? Díky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.15 13:50
avatar
Podle informací na internetu, že tento přípravek je toxický, tak bych ho nestříkala nikam, kam přijdou kočky. Ale podle mých zkušeností bych ho použila a počkala maximálně do té doby, než uschne. Ale radši to zkonzultujte s vetrinářem, ať máte jistotu. O jeho používání jsme se zde neshodli :( Mona
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 01:22

Pro Pb. Vajíčka jsou vidět! Mám stejný problém jako zadavatelka dotazu. Vyluxovala jsem celý byt včetně sedačky, křesel atd... Velice pečlivě. Druhý den, potom co se jeden pes vyspal na křesle jsem křeslo šla zkontrolovat. Byla tam malinká, ale v poho okem vyditelná vajíčka (praskající mezi nehty) Pro jistotu jsem jich 10 ks nabrala skalpelem do zkumavky a nechala na "průzkum" Už se mi dnes vylíhla jedna larva. Vypadá jako housenka běláska v x zmenšení a je bílá až čirá. Samozřejmě že je můj poznatek celkem na houby, ale já jsem ráda že znám svého nepřítele:) Lépe se pak proti němu bojuje. Až se mi vylíhne blecha budu informovat. Vajíčka jsem odebrala 14. 10. (nevím jak tam byla dlouho) a dnes mám první larvu. Tak to bylo jen kdyby to někoho zajímalo... Jinak jsem všem (2 kočky a 2 psi) koupila Frontline Combo za nekřesťanské peníze a drbou se furt:( Ach jo


doplněno 19.10.15 01:27:

Tak to jen kdyby to někoho zajímalo... Sorry jsem po 48hod. službě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 07:24
avatar

Haninko, to je opravdu divné. Pes, který má blechy je ošetřen jakoukoliv pipetkou? Frontline Combo přece pipetkami je. To je podivné. Nakapala jste celou pipetu za krk každému zvířeti? Celou? Fakt divné. *sok* Pes, s pipetkou za krkem přece vysbírá všechny blechy na sebe. Ty si cucnou a zdechnou. To, co jsem popisovala, to s vysavačem, to bylo v době, kdy pipetky neexistovaly. *sok* To, co používáte, není s prošlou dobou fungování? Něco děláte špatně. A zbytečn se trápíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 09:04
avatar

Zdravím,
Frontline Combo jsem koupil několikrát na mé kočky, na blechy to zafungovalo pouze poprvé a pak už ne, pak už to fungovalo pouze na klíšťata a to jen u jednoho kocoura. Zbytečně vyhozené peníze, lepší je zajít k veterináři a koupit některý z přípravků u něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.15 20:32

My letos bojovali s blechami od června. Měla je kočka, ta je přenesla na koťata, ta si je předávala mezi sebou. I když byla venku, tak se kolem nich pohybovaly feny, takže je chytly taky. Jediný, kdo z toho vyšel dobře byl kocour, protože se domů přišel víceméně jen najíst. Vyzkoušeli jsme všechno možné, spot-on, Frontline spray, protože ten se může stříkat i na malá koťata, šampony proti blechám, vyčesávala jsem je, abych blechám narušila jejich "hnízda", babské rady, co jsem našla na internetu, samozřejmě jsme luxovali a prali. A teprve teď můžu říct, že jsme to snad zvládli. Těžko bojovat proti blechám, když máme doma kočky i psy. Na kočky jsme museli brát ohled. A ať si říká kdo chce, co chce, nám se opět a nejvíc osvědčil, pro někoho obyčejný a neúčinný, obojek - nepustilo mě to napsat jeho název, ale začíná na B :) . Ten bílý s práškem. Dostaly ho všechny tři feny, kocour i kočka. Kotěti, které nám zůstalo jsem ho zatím nedala (jsou mu teprve 4 měsíce). Odstřižené kousky obojků jsem dala na křeslo, kde si lehají větší feny, pod polštář, na kterém leží jorkšírka. Odstřižky těch kočičích jsem položila na lavičku kousek od pelíšku, kam si lehá kotě. Za 30 let co chováme psy nepamatuji takovou invazi blech. A to jsme i dřív měli dva i tři psy najednou, byli venku i doma. Myslím si, že letos to bylo hodně i tím počasím. Alespoň u nás bylo minimum klíšťat, zato blech jako naseto.

Teď už řeším jen jednu věc a zároveň prosím i o radu. Naše bernská salašnická a jorkšírka mají po té bleší invazi takovou jakoby zaprášenou srst. Na pohled se jim sice leskne, ale když je pohladím, tak mám pocit jako by byly zaprášené a berňačka má i tu bílou náprsenku a tlapy do šeda, přestože dřív byla "samočistící". I po pobytu venku a třeba proběhnutí blátem, byla do půl hodiny zase krásně bílá. Je něco přírodního, co by pomohlo? Nemají problém vypít nějaké bylinné čaje apod., tak kdyby byla nějaká rada na "kozí pití", aby se jim ta srst zlepšila, uvítala bych ji.

Děkuji předem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 10:21
avatar

Když to tady čtu, připadám si jak v jiném světě. Celý život chovám psa, občas blechy má, tak se mu je snažím vychytat a zbytek zlikviduji šampónem proti blechám. Když byl hodně zablešený, tak jsem ho ostříhala naholo, krom hlavy, a umyla šampónem. To se stalo jen 2x. Vždycky jsem blechy zlikvidovala. Doma jsem nikdy žádné blechy nelikvidovala, podle staré pejskařky jsem udělala delší průvan a blechy vyskákaly balkónem ven. Mně to teda spolehlivě funguje, žádné blechy trvale nemáme. Každá hned jde po mně, "asi je přitahuju svou dobrotou,"tak bych hned zjistila, že máme doma blechy. Někdy se stane, vyjímečně, že mám kousance, pokud ji mrchu nechytím, tak se nastěhuje rychle zpátky na psa a nemusím nic řešit. Můj pes běhá volně. Jeden čas byl zablešený hodně a opakovaně. Přišla jsem na to, že chodil na jeden dvůr, kde měli 2 zablešené psy a dokonce jsem ho tam přistihla, jak spí v tom zablešeném pelechu. Řekla jsem manželovi, že když kolem jde se psem, aby ho v těch místech nepouštěl z dohledu a brzy byl pokoj. Sám už se tak daleko dnes nepouští, už je to starší pes. Dokonce nám tehdy celý zrudnul a mohl se udrbat, až jsme šli k veterinářce. Ta to uzavřela jako alergii na blechy! Ale nevím, co si mám o tom myslet, pes má pár blech každou chvíli a už se to neopakuje. Jinak ani boudu nemá, je to pes "domácí". Když chce ven, tak mu otevřu, když se vrátí štěkne u dveří a pustím ho domů. Když tak o tom přemýšlím, proč mám blechy tak rychle vyřešené, jestli na to nemá vliv třeba druh podlahy. Mám všude lino a v obýváku velký peršan, ne po celé místnosti. V paneláku jsem měla koberce všude, i v kuchyni, a taky jsme blechy doma neměli. Tak si myslím, kdo má třeba spáry mezi palubkami a pod., že se mají kam před průvanem schovat. Jinak mi to hlava nebere. Víc bojujeme s klíšťaty, žijeme v přírodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 11:00
avatar

Blešíku, mám psy nějakých 35 let doma. Chodili jsme na cvičák a na výstavy a stále jsme byli mezi psy. Blechy měli několikrát a přesně tak, jak píšete. Zas až tak to problém nebyl. Ale jednou, jednou jsem byla na sebevraždu. Nešlo se těch potvor zbavit. To tenkrát nebyly spešl obojky a byl jen odblešovací šampon a sprej, který smrděl šíleně. A ne a ne a ne. Ale stalo se, že jsem Bubu odblešila, bylo léto, tak jsem ji vzala ven, že na sluníčku uschne. Před bytem koukám, co to má na čenichu a tam jí seděla blecha veliká jako slon! *plac*Nosili jsme to z venku. Veverky, myši, ježci. Už nikdy se tenhle horor neopakoval, vždycky to vyřeším pipetkou za krk. Ale tenkrát, tenkrát to teda bylo! Ještě dnes mě zamrazí, když si na to vzpomenu.


doplněno 26.10.15 06:39:

Já si myslím, že tělo si poradí samo. Srst, až si uvědomí, že je zima doroste. Imunita se nastartuje a dá postupně věci dopořádku. Tenkrát, po té invazi blech, psina měla drsnou srst. Vypadala jako stará, opelíchaná beranice. Vylepšíla jsem jídelníček o tvaroh se žloutkem, sýry a jogurt. Měla to ráda a nekadila z toho. S tím medem, to si nejsem úplně jistá, jestli se z něho navyprdí. A preventivně? Noooo, nevím. *nevi* Jestli můžete obětovat ještě nějakou korunu, poptejte se ve zverimexu po norkovém oleji. Ten jsem používala po kouipání na Dorku, když byla malá. Je tak skvělý, že jsem ho sama vypotřebovala na vlasy. Jen to nepřežeňte, ať psi nejsou zmaštění. ;) Teď už to půjde jen k lepšímu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.15 02:20

No, a přesně tohle jsme měli my letos přes léto. Jak jsem psala, nikdy jsme takovou invazi blech nezažili. Ale už to vypadá, že bude klid. Boláky, co měly berňačka a jorkšírka, už se jim hojí.

Ještě jsem si říkala, že bych jim na posílení imunity a preventivně jako přírodní antibiotikum dávala každý den trochu medu. Prosím o Váš názor.

A ještě prosím o radu na něco přírodního, aby jim co nejdříve dorostla a zhoustla srst. Nejsou úplně holé, jen na břiše, ale na zadku mají obě srst dost prořídlou. Nebo mám počkat až jim doroste sama?

Děkuji za názory a rady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.15 13:11

Děkuji za radu a povzbuzení :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 19:09

Já bych se chtěla ještě zeptat: když postříkám sedačku a křesla arpalitem, za jak dlouho tam můžu pustit kočky? Jinak jsem sem psala jak blbě jsme dopadli s Frontlinem. Teď jsem prohlížela kocoura 14 dní po "kapičce" a je to snad ještě horší než před tím. Furt luxuju, peru a ho... Už jsem na prášky. Jdu opět luxovat a dnes mě napadlo, že si zítra vezmu ve sklepě prodlužku a koberce v bytě vyžehlím. Zkusím na 3 tečky. Je to dobrý nápad nebo blbost? Kdyby to domu netahal kocour tak by to šlo, ale takhle je to děs. A zakázat psům a kočkám aby se spolu nemazlili asi nejde. To jsem si hezky postěžovala. Ach jo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 19:47
avatar

Já si myslím, že ta žehlička na koberce není dobrý nápad. To teda máte nadělení! Strašné! Jen je naprosto zbytečné cokoliv, pokud bude kocour chodit ven a navštěvovat zdroj blech. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 01.11.15 19:58

Obávám se, že koberec si zničíte. Většinou je z umělých vláken a vysokou teplotu nesnese. To bych spíš použila parní čistič, pára se dostane i mezi vlákna kobere, žehlička zahřeje jen povrch. Ale opět, co to udělá s kobercem ví bůh.

Ono odblešení nemusí stát moc, když člověk umí počítat. Na kokču lze použít Frontline Combo psí, jen je třeba odměřit 0,7ml, to se zvládne i normální stříkačkou. Na psy používám s úspěchem několik let Top spot on stronger, což je přípravek určený pro koně. Nicméně složení i koncentrace účinné látky je stejná jako pro psy, jen v balení 25ml stojí asi 650Kč. Na psa se dává 1ml na 15kg. Tohle mi poradili chovatelé velkých plemen, kteří by se jinak nedoplatili. I moji dva známí veterináři tohle potvrdili, že pro svoje zvířata rozhodně nepoužívají jednu pipetku na jedno zvíže, ale odměřují z většího balení. V ordinaci tohle neporadí, raději prodají několik malých balení, což člověka vyjde několikrát dráž. U antiparazitik je vždy použita nejmenší dávka, která ještě funguje, ale bezpečný je třeba i 20ti násobek. Takže předávkování se netřeba obávat.

Mně tenkrát Frontline Combo na kočky zabral, na psy jsem dala Top spot on a bylo po blechách. Jestli to nepomohlo, pak je třeba zvolit jinou účinnou látku. Dost lidí začíná právě s tím nejlevnějším, což je právě fipronil, pak se není co divit, že je na to rezistence a už nefunguje. A nádobku od pipetky nebo zbytek obojku radím dát do sáčku od vysavače. Ony ty blešky se můžou nakrásně líhnout i v tom luxu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.11.15 21:00

Moc děkuji, jste zlatá. Na žehličku tedy kašlu. Ten Top spot jak jste psala si někde seženu. Ještě jsem teď našla ten Biokill, ten nás taky nezrujnuje. Ale co s těma našima mňoukalama? Když vše vystříkám tak když je 3 dny nepustím domu tak to bude stačit? Já už se totiž dost bojím. V létě jsme na kočky použili Frontline spray a to co následovalo bych nepřála největšímu nepříteli. Kocour si je ručně vyndat nenechá (tak jednu denně) a kočka je černá takže to je taky na houby. Lux jdu vystříkat arpalitem. Ještě jednou díky


doplněno 01.11.15 21:06:

Ještě se chci zeptat zda jsou bleší vajíčka odolná vůči mrazu. Peřiny totiž nemáme prací tak jestli bude stačit je pověsit třeba na 2 dny na zahradu až bude mrznout. Díkes

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.15 07:03
avatar

Haninko, já vím, že jste na sebevraždu. Kupte pipetky, pro každého zvlášť. Ty jsou podle váhy zvířete, a všem zvířatům je vylijte za krk. Kdybyste spočítala, kolik vás už všechny ty spreje stály, tak byste těch pipetek měla několik. Pipetku, maličkou jakoby lahvičku, vylijete na kůži, do srsti, za krkem, na kohoutku. Účinná látka se dostane do krve. Příjde blecha, cucne si, kdekoliv na těle a zdechne. Takto zvířata na sebe nasbírají všechny blechy z domácnosti a ty pak pozdychají. Kupují se u veterinářů, kde můžete jít bez zvířete, v lékárnách a taky ve zverimexech jsou k dostání. Nic nemusíte shánět. Kupují se na kočky a zvlášť na psy, podle váhy zvířete. ;) Bez pipetek čistý pes nebo kočka, která šmejdí v přírodě snad ani nemůže žít bez blech a klíšťat. Dokonce prý jsou i injekce, ale asi budou drahé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 20:30

No jenže tohle já všechno vím. Můj nej kamarád je veterinář, ale už nemá ordinaci. Pipetky jsme koupili všem zvlášť. Jak kočkám tak psům. Byl to zmíněný Frontline Combo, aplikovala jsem ho předpisově. Mám dojem, že na psy to trochu zafungovalo, ale na kočky absolutně ne. A už s blechama nebudu otravovat A všem stejně postiženým "statečný boj".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sona*
Datum: 04.11.15 22:58

já vtírám do srsti olej tee tree a blechy jsou pryč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.